Siarka Tarnobrzeg przed inauguracją sezonu 2014/2015

Na dzisiejszej konferencji prasowej KS Siarka Tarnobrzeg S.A. została przedstawiona piątka nowych zawodników, którzy w sezonie 2014/2015 reprezentować będą barwy tarnobrzeskiego zespołu. Są nimi: Bartosz Walencik, Marcin Bochenek ( obrońcy ), Marcin Stefanik i Robert Chwastek ( pomocnicy ) oraz Michał Paluch ( napastnik ).
 
-Ta piątka nowych zawodników została sprowadzona do Siarki po to by podnieść jakość gry zespołu -mówi Tomasz Tułacz, trener Siarki Tarnobrzeg. Bardzo na nich liczę. Wierzę , że pomogą zespołowi w realizacji założonych celów. Odeszło od nas siedmiu piłkarzy. Przyglądamy się jeszcze trójce zawodników, którzy z nami trenują ale na dzień dzisiejszy nie będę zdradzał szczegółów Do piątku podejmiemy decyzję. Nie jest tajemnicą, że szukamy wartościowych młodzieżowców. Zrobimy wszystko, żeby ten zespół był jak najsilniejszy . Cele na nadchodzący sezon są jasne. W sporcie wszystko może się wydarzyć. My zakładamy wariant optymistyczny i robimy wszystko by tym celom podołać. Liga będzie zdecydowanie mocniejsza niż przed rokiem .Chciałem podkreślić, że Klub idzie w bardzo dobrym kierunku jeśli chodzi o organizację i funkcjonowanie.  Oceniając okres przygotowawczy, mogę stwierdzić , że jesteśmy zadowoleni. Co prawda nie wszystko poszło po naszej myśli ale tak to już bywa.
 
- Patrząc przez pryzmat wyników z ubiegłego sezonu, w nadchodzącym postaramy się powalczyć o jak najwyższe cele. Interesują nas miejsca premiowane awansem-zapowiada Dariusz Dziedzic, prezes Siarki. Jeśli chodzi o sferę finansową klub przeszedł transformację. Powstała spółka akcyjna przejęła sekcję piłki nożnej. Nie ma  żadnych zaległości finansowych. Bieżący budżet jest zbliżony do zeszłorocznego. 
 
W związku z realizacją i adaptacją trybuny głównej, przewidziany jest system identyfikacji kibiców. Jeśli chodzi o polskie warunki system jest bardzo dobry i praktykowany przez większość klubów naszej ekstraklasy. System cały czas jest dopracowywany wiec w pierwszej fazie może być troszeczkę uciążliwy. Niemniej jednak wszystko to służy podniesieniu bezpieczeństwa na naszym obiekcie. Wprowadzamy w związku z identyfikacją karty kibica, które będą spersonalizowane. Będą zawierać zdjęcie, imię, nazwisko oraz  PESEL. Zastąpi to dokumenty tożsamości. Karta będzie elektroniczna, z wbudowaną anteną, która pozwala na płynne wejście na obiekt. Bramki będą otwierać się automatycznie, jeżeli karta zostanie doładowana poprzez bilet lub karnet. Myślę, że karty będzie można doładować w przeciągu najbliższych dwóch tygodni. W tym celu zostanie uruchomiona aplikacja internetowa. Posiadacz karty kibica, która będzie ważna przez trzy lata będzie miał możliwość doładowywania jej w kasie klubowej. Wyrobienie karty kosztuje 10 złotych. Od sezonu 2014/2015 zmianie ulegną również ceny biletów.Za bilet normalny zapłacimy 14 złotych, za ulgowy 10 złotych. Kibice przyjezdni, chcący obejrzeć spotkanie na stadionie w Tarnobrzegu, zapłacą za wejściówki 14 złotych.
 
Na stadionie miejskim cały czas trwają prace budowlane. O ich postępach mówi Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.
 
- Dobiega końca trzeci etap rozbudowy stadionu. Przewidujemy, że w ciągu najbliższych tygodni  firma zgłosi gotowość odebrania realizacji. Na ukończeniu są już pomieszczenia, szatnie, gabinety odnowy biologicznej- wylicza Prezydent. Oczywiście pozostaje kwestia dotycząca wyposażenia tych pomieszczeń. Postanowiliśmy również, że w pomieszczeniu w którym pierwotnie miała znajdować się kawiarnia a jest to pomieszczenie o kubaturze 200m2, co naszym zdaniem nieco za dużo. Stąd nasza decyzja o zagospodarowaniu owego pomieszczenia na poczet przyszłych pomieszczeń biurowych i pomeczowej sali konferencyjnej. Chcemy by całe zaplecze, począwszy od magazynów sprzętu , zaplecza dla działającej spółki piłkarskiej, gabinetów odnowy, szatni piłkarskich dla obydwu zespołów , sauny  znajdowało się pod trybunami. Myślę, że realny czas realizacji wyżej wymienionych projektów to końcówka rundy jesiennej. Również od przyszłego roku zgodnie z wymogami licencyjnymi planujemy montaż czterech słupów oświetleniowych. Mamy także nowego partnera, związanego  z branżą gastronomiczną. Firma „ Bocianówka” będzie w trakcie spotkań serwować swoje produkty.
 
O nowej formie prawnej sekcji piłkarskiej mówi viceprezes zarządu                                     KS Siarka Tarnobrzeg S.A. – Paweł Sabat.
 
- Od czerwca tego roku przez grupę akcjonariuszy została powołana Spółka Akcyjna KS Siarka Tarnobrzeg. Po złożeniu stosownego wniosku do KRS-u w Rzeszowie, uzyskaliśmy wpis. Kolejnym krokiem przekształcenia na niwie przepisów Polskiego Związku Piłki Nożnej-u była procedura tocząca się przed Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej. Uzyskaliśmy uchwałę przyjmującą nas w poczet członków . Kolejnym krokiem była uchwała Polskiego Związku Piłki Nożnej, która przyjęła Klub w szeregi członków. W efekcie po tej uchwale, wszelkie licencje, prawa udziału w rozgrywkach należą już do Spółki Akcyjnej  KS Siarka Tarnobrzeg. Grupa akcjonariuszy liczy 23 osoby. Są to ludzie dotychczas związani ze środowiskiem sportowym, wspierający klub . Liczymy na to , że nowa forma prawna w jakiejś mierze umożliwi ona bardziej sprawne funkcjonowanie, zwłaszcza pod kątem organizacyjnym.
 
Piłkarze są gotowi do gry i z niecierpliwością oczekują na inaugurację sezonu, która będzie miała miejsce w najbliższą sobotę ( 02.08) o godzinie 17.00 na Stadionie Miejskim przy al. Niepodległości 2. Przeciwnikiem Siarkowców będzie KS Rozwój Katowice. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz.
 
Fot. Dariusz Bajor

Policjanci świętowali swój jubileusz

Doroczne Święto Policji i jubileusz 95-lecie powstania Policji – były okazjami do uroczystej zbiórki tarnobrzeskich stróżów prawa na Zamku Dzikowskim.
 
Podczas uroczystości awanse na wyższe stopnie policyjne odebrało 35 policjantów, wręczono też odznaczenia resortowe. 
 
W miejskich obchodach Święta Policji wzięli  udział m.in.  Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektor Andrzej Sabik,  Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz,  Poseł RP Mirosław Pluta, Prezydent Miasta Norbert Mastalerz i  Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra. 
 
- Dziewięćdziesiąt pięć lat polskiej, w tym i tarnobrzeskiej Policji,  to historia chwalebna, zapis szlachetnej służby drugiemu człowiekowi, w którym dominują najświętsze ludzkie wartości, jak:  odwaga, poświęcenie, przyjaźń, współpraca,  odwaga i  pomoc potrzebującym – mówi Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz 
 

Zapraszamy na mecz! Siarka Tarnobrzeg - Rozwój Katowice

W ramach inauguracji rozgrywek II Ligi sezonu 2014/2015 zapraszamy na mecz Siarka Tarnobrzeg - Rozwój Katowice, który zostanie rozegrany w sobotę  - 2 sierpnia, godz. 17, stadion przy Al. Niepodległości 2.
 
 

Informacja

Wzorem ubiegłych lat, dla podkreślenia rangi wydarzenia jakim jest rocznica Powstania Warszawskiego  w dniu 1 sierpnia o godzinie 17.00 w celu oddania hołdu i uczczenia pamięci uczestników oraz cywilnych ofiar Powstania, na terenie miasta Tarnobrzega włączone zostaną syreny alarmowe na okres 1 minuty.

Przerwa w dostawie wody

Tarnobrzeskie Wodociągi Spółka z o.o. uprzejmie informuje, że związku z  budową  parkingu  przy ulicy  Słomki  i  konieczną modernizacją sieci wodociągowej w tym rejonie w dniu 31 lipca (czwartek) od godziny 10.00 do godziny 13.00  wystąpi  przerwa w dostawie wody  dla całego Osiedla Podłęże za wyjątkiem  budynków przy ulicy Kwiatowej a także do budynków przy ulicy Paderewskiego numery parzyste 2 do 18 i nieparzyste 1 do 59.  

Pobiegli z Tarnobrzega na Jasną Górę

Ponad 200 kilometrów w upale, deszczu w walce z własnymi słabościami. Tak w skrócie wygląda biegowa pielgrzymka, która w sobotni poranek ruszyła z Tarnobrzega do Częstochowy.
 
Wzorem lat ubiegłych Parafia MBNP w Tarnobrzegu oraz Klub Biegacza WITAR zorganizowały  XVIII Pielgrzymkę Biegową Tarnobrzeg - Częstochowa (Jasna Góra). 
 
Tradycyjnie,  pielgrzymkę poprzedziła wspólna msza święta, a peleton ulicami Tarnobrzega poprowadził ks. Michał Józefczyk. 
 
Trasa pielgrzymki wynosi 219,5km i składa się z trzech etapów: 1. Tarnobrzeg – Staszów – Chmielnik (81,9km), 2. Chmielnik – Jędrzejów- Szczekociny (73,1km), 3. Szczekociny – Częstochowa (64,5km). 
 
W tym roku wystartowało 35 uczestników, wśród których znaleźli się między innymi biegacze z Tarnobrzega (Klub Biegacza WITAR), Przemyśla (Przemyski Klub Biegacza), Rzeszowa, Trześni, i Samborca. 
 
Tak samo jak rok temu, pielgrzymka biegaczy, zatrzymała się jeszcze na krótko na tarnobrzeskim cmentarzu, by uczcić minutą ciszy jej wielokrotnego uczestnika  Kazimierza Sławka.
 
Prezydent Norbert Mastalerz wspólnie z peletonem przebiegł dystans kilku kilometrów.
 
 

II Długodystansowe Zawody Pływackie

W sobotę 26 lipca na Jeziorze Tarnobrzeskim odbyły się II Długodystansowe Zawody Pływackie o puchar Prezydenta Miasta Norberta Mastalerza. 
 
W zawodach wystartowali pływacy z UKS „Delfin”, „Masters” oraz niezrzeszeni sympatycy pływania. Młodzi (do 18 lat) uczestnicy zawodów rywalizowali na dystansie 1000 metrów, pozostali na dwukrotnie dłuższym. 
 
Wśród panów najszybszym okazał się Konrad Safin, tuż za nim dopłynął Konrad Kadrow a trzecia lokata przypadła dla Jakuba Karolkiewiczowi. Rywalizacje wśród kobiet wygrała Renata Osmola, przed Agatą Meksułą oraz Anną Duduś.
 
W rywalizacji młodszej grupy na 1000m, na starcie pojawiło się siedem osób, najlepszy wśród chłopców okazał Łukasz Sadowski, przed Szymonem i Piotrem Tymułą, zaś rywalizacje dziewcząt wygrała Woźniak Barbara, tuż po niej kolejno na mecie pojawiły się : Maja Nowak,  Magdalena Bogacz oraz  Marta Meksuła. 
 
Nagrody wręczyli Prezydent Miasta Norbert Mastalerz, oraz Dyrektor MOSiR Marek Grąz, a na zakończenie zawodów uczestnicy spotkali się przy ciepłym posiłku.
 
Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Uczniowski Klub Sportowy „Delfin”oraz Tarnobrzeskie Towarzystwo Pływackie. 

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy

Jeśli jesteś:

• pełnoletni,

• odpowiedzialny,

• chcesz mieć realny wpływ na zmianę najbliższego otoczenia

• czerpiesz radość z bezinteresownego pomagania

• potrafisz nawiązać kontakt z drugim człowiekiem

• lubisz podejmować nowe wyzwania

• jesteś samodzielny i wytrwały w dążeniu do celu,

• bierzesz odpowiedzialność za swoje działania i ich efekty,

• lubisz pracę na wysokich obrotach i nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych, zostań Wolontariuszem Szlachetnej Paczki!!!

Do zadań wolontariusza należy m.in. spotkanie z rodzinami w trudnej sytuacji materialnej i dobór tych, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę sytuacji; współpraca z darczyńcami przygotowującymi paczki oraz współpraca z innymi wolontariuszami w rejonie m.in. poszukiwanie darczyńców, organizacja magazynu, transport paczek. Wolontariusze Paczki przechodzą specjalne szkolenie, które ma ich przygotować do tej niezwykle ważnej roli. To oni są pomostem między osobami, które potrzebują wsparcia, a tymi, którzy chcą je dać. Wolontariusze Szlachetnej Paczki działają w okresie od października do początku stycznia.

To dzięki wolontariuszom SUPER PACZKI, najbardziej potrzebujące rodziny w regionie, już w grudniu otrzymają konkretną, mądrą pomoc. Wolontariusz Paczki, czyli SuperW, dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni nie chcą, albo się boją się wejść. SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt, który już od 14 lat w przemyślany sposób łączy potrzebujących, wolontariuszy i darczyńców przygotowujących paczki. SZLACHETNA PACZKA dociera do rodzin w potrzebie, czyli do osób żyjących w niezawinionej biedzie - osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

Zgłoszenia przyjmowane będą od 01 sierpnia 2014 r. na stronie internetowej www.superw.pl, gdzie należy wypełnić formularz i zarejestrować się. Zapraszamy serdecznie!

Dołącz do drużyny SuperW, POŁĄCZ BIEDNYCH I BOGATYCH.

Więcej informacji:

www.szlachetnapaczka.pl

www.superw.pl

Beata Grzywacz Lider rejonu Tarnobrzeg beata49@poczta.onet.pl

XVI Jarmark Dominikański

70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

LXII sesja Rady Miasta Tarnobrzega

Zawiadamiam Mieszkańców Miasta Tarnobrzega, że w dniu 31 lipca 2014r. /czwartek/ 
o godz. 13.00 w sali kameralnej  Tarnobrzeskiego Domu Kultury w Tarnobrzegu przy ul. Słowackiego odbędzie się LXII sesja Rady Miasta Tarnobrzega.
 
Porządek obrad :
 
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4. Informacja Przewodniczącego Rady Miasta o działaniach podejmowanych między sesjami.
5. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z prac pomiędzy sesjami.
6. Ocena stanu funkcjonowania komunikacji miejskiej.
    -Lokale komunalne i socjalne w zasobach miasta. Stan i sposób wykorzystania na cele mieszkaniowe i inne.
7. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:
 
1) ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości na której zamieszkują mieszkańcy,
2) ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty,
3) ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
4) zmieniająca uchwałę w sprawie podziału miasta Tarnobrzega na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów i granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych,
5) zmiany Statutu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu,
6) zmiany Statutu Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Tarnobrzegu,
7) sprzedaży w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowej położonej w Tarnobrzegu przy ul. Sikorskiego,
8) sprzedaży w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowej położonej w Tarnobrzegu przy ul. Bolesława Chrobrego,
9) wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy części nieruchomości gruntowej położonej w Tarnobrzegu ul. Przy Zalewie,
10) wyrażenia zgody na wystąpienie z wnioskiem do Wojewody Podkarpackiego o przekazanie na rzecz Gminy Tarnobrzeg prawa własności nieruchomości gruntowej położonej 
w Tarnobrzegu obręb Miechocin,
11) sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości gruntowej położonej w Tarnobrzegu przy ul. Sikorskiego,
12) nadania nazwy rondu położonemu w Tarnobrzegu – obręb Zakrzów,
13) sprzedaży w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowej położonej w Tarnobrzegu przy ul. Zamkowej obręb Mokrzyszów,
14) miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów poprzemysłowych przy Jeziorze Tarnobrzeskim w Tarnobrzegu,
15) zmian w budżecie na 2014 rok,
16) zmian w budżecie na 2014 rok.
    
8. Sprawy bieżące.
9. Odpowiedzi na wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.
10. Interpelacje i zapytania radnych.
11. Wnioski i oświadczenia radnych.
12. Zamknięcie sesji.
 
 
Przewodniczący Rady
 
Dariusz Kołek
 

XVIII Pielgrzymka Biegowa Tarnobrzeg - Częstochowa (Jasna Góra)

Wzorem lat ubiegłych Parafia MBNP w Tarnobrzegu oraz Klub Biegacza WITAR organizują w dniach 26-28 lipca 2014 roku XVIII Pielgrzymkę Biegową Tarnobrzeg - Częstochowa  (Jasna Góra). Trasa wynosi 219,5km i składa się z trzech etapów: 1. Tarnobrzeg – Staszów – Chmielnik (81,9km), 2. Chmielnik – Jędrzejów- Szczekociny (73,1km), 3. Szczekociny – Częstochowa (64,5km). 
W tym roku będzie ok. 35. uczestników, wśród których znajdą się między innymi biegacze z Tarnobrzegu (Klub Biegacza WITAR), Przemyśla (Przemyski Klub Biegacza), Rzeszowa, Trześni, Samborca. 3 dni aktywnego pielgrzymowania rozpoczną w sobotę (26.lipca) mszą świętą o godz. 8.00 w kościele Matki Boże Nieustające Pomocy w Tarnobrzegu, w trakcie której ks. Proboszcz Michał Józefczyk udzieli im błogosławieństwa. O godz. 9.30 wybiegną spod kościoła i ulicami miasta skierują się na Wisłostradę. 
Wzorem lat ubiegłych Parafia MBNP w Tarnobrzegu oraz Klub Biegacza WITAR organizują w dniach 26-28 lipca 2014 roku XVIII Pielgrzymkę Biegową Tarnobrzeg - Częstochowa (Jasna Góra). Trasa wynosi 219,5km i składa się z trzech etapów: 1. Tarnobrzeg – Staszów – Chmielnik (81,9km), 2. Chmielnik – Jędrzejów- Szczekociny (73,1km), 3. Szczekociny – Częstochowa (64,5km). 
 
W tym roku będzie ok. 35. uczestników, wśród których znajdą się między innymi biegacze z Tarnobrzegu (Klub Biegacza WITAR), Przemyśla (Przemyski Klub Biegacza), Rzeszowa, Trześni, Samborca. 3 dni aktywnego pielgrzymowania rozpoczną w sobotę (26.lipca) mszą świętą o godz. 8.00 w kościele Matki Boże Nieustające Pomocy w Tarnobrzegu, w trakcie której ks. Proboszcz Michał Józefczyk udzieli im błogosławieństwa. O godz. 9.30 wybiegną spod kościoła i ulicami miasta skierują się na Wisłostradę. 
 

Program "Bon Rodzinny 3+"

Wykaz Podmiotów - Partnerów  realizujących Program "Bon Rodzinny 3+"

Harmonogram dyżurów aptek

K O M U N I K A T

Prezydenta Miasta Tarnobrzega


Uprzejmie informuję mieszkańców miasta, że w dniach od 28.07.2014r. do 03.08.2014r. dyżur nocny pełniony będzie przez Aptekę „Słoneczna”, zlokalizowaną w Tarnobrzegu przy ul.Moniuszki 1.

Zmiana spowodowana jest nagłą informacją o remoncie sklepu „Biedronka” przy ul. Kopernika 15,  w którym mieści się Apteka „Na Zdrowie”, która Uchwałą Rady Miasta wskazana była do pełnienia dyżuru w powyższym terminie.                          
                            
Tarnobrzeg, dnia 23.07.2014r.
 

Harmonogram dyżurów aptek ogólnodostępnych na terenie miasta Tarnobrzega w 2014 r.

Komunikat

Uprzejmie informuję mieszkańców miasta, że w dniach od 28.07.2014r. do 03.08.2014r. dyżur nocny pełniony będzie przez Aptekę „Słoneczna”, zlokalizowaną w Tarnobrzegu przy ul. Moniuszki 1. 
 
Zmiana spowodowana jest nagłą informacją o remoncie sklepu „Biedronka” przy ul. Kopernika 15,   w którym mieści się Apteka „Na Zdrowie”, która Uchwałą Rady Miasta wskazana była do pełnienia dyżuru w powyższym terminie.
 
Prezydent Miasta Tarnobrzega
Norbert Mastalerz

Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu

W dniach 18, 19 i 20 lipca odbyły się najważniejsze rocznikowe imprezy pływackie dla juniorów 15 oraz 17-18 lat w ramach Mistrzostw Polski. 
 
W Mistrzostwach  Polski Juniorów 15 letnich w Gliwicach wystartowało 385 zawodników ze 113 klubów. Bardzo dobre starty zaliczył zawodnik UKS” Delfin” Tarnobrzeg Jakub Karolkiewicz na dystansie 50, 100 i 200 m stylem dowolnym - finały B, gdzie został sklasyfikowany na 11 pozycji w kraju.
 
Do udziału w Ogólnopolskiej  Olimpiadzie Młodzieży 17-18 lat w Dżonkowie  zakwalifikowało się ponad 250 pływaków z 82 klubów z całej Polski. W rywalizacji nie zabrakło również zawodników UKS „Delfin” – Konrada Kadrowa i Konrada Safina.
 
Konrad Kadrow wypływał  trzy finały B na dystansie 50, 100 i 200 m stylem klasycznym,
zajmując kolejno 12, 10 i 7 miejsce w kraju, natomiast Konrad Safin  zajął 13 miejsce na dystansie 100 i 200 m stylem grzbietowym – finały B.
 
Gratulacje dla zawodników i trenera Krzysztofa Dydo.

"Wakacje w kajaku 2014" Część I

Regatami na Jeziorze Tarnobrzeskim  zakończył się pierwszy turnus półkolonii ,, Wakacje w kajaku 2014". Najlepsi młodzi kajakarze otrzymali nagrody.  
 
Nad Jeziorem Tarnobrzeskim, na uroczystym zakończeniu pierwszego turnusu, zostały wręczone nagrody dla uczestników Regat Kajakowych, organizowanych przez Klub Kajakowy Jezioro Tarnobrzeg pod patronatem Prezydenta Miasta 
 
- Półkolonie cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego w tym roku planujemy kilka takich turnusów. W taki sposób można zachęcić najmłodszych mieszkańców naszego miasta do uprawiania sportów wodnych, a nasze Jezioro Tarnobrzeskie stwarza świetne warunki do tego – Mówił Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz – Mam nadzieję, że chociaż kilkoro dzieci z pierwszego turnusu półkolonii zdecyduje się  uprawiać tę piękną dyscyplinę sportu.
 
Półkolonie organizowane są w ramach akcji „Lato mieście”.
 
Dzieci, które uczestniczą w półkoloniach, łączą aktywny wypoczynek z zabawą, oraz nabywają nowe umiejętności pod okiem trenerów Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg. Przebywają na specjalnie przygotowanym i wydzielonym terenie nad Jeziorem Tarnobrzeskim, na utworzonej przystani kajakowej.
 
Na zakończenie turnusu zorganizowano regaty.  Wśród dziewcząt triumfowała  Anita Zbyradowska przed Mają Biernat i  Natalią Szczęsną.  Rywalizację chłopców wygrał ł Tomasz Zych pokonując Arkadiusza Cioska. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, wyróżniono  także najmłodszą  uczestniczkę  Kingę Rękas.

Apteki

             Harmonogram pracy i dyżurów aptek ogólnodostępnych

na terenie miasta Tarnobrzeg w 2013 r.

 

Terminy dyżurów

Adres apteki

01.01.2013 r. - 06.01.2013r.

ul.  1 Maja 1,„Na Sokolej”

07.01.2013r. - 13.01.2013r.

ul. Dąbrowskiej 23, „Na Serbinowie”

14.01.2013r. – 20.01.2013r.

ul. Dekutowskiego 1, PZF „Cefarm” Kielce

21.01.2013r. – 27.01.2013r.

ul. Konfederacji Dzikowskiej 14, „Na Dzikowie”

28.01.2013r. – 03.02.2013r.

ul. Konfederacji Dzikowskiej 16, „Apteka Dzikowska”

04.02.2013r. – 10.02.2013r.

ul. Kopernika 15, Apteka „Na Zdrowie”

11.02.2013r. – 17.02.2013r.

ul. Kopernika 19,  Apteka Prywatna

18.02.2013r. – 24.02.2013r.

ul. Mickiewicza 4,  Apteka „NOVA”

25.02.2013r. – 03.03.2013r.

ul. Mickiewicza 34 d, „Pod Aniołem”

04.03.2013r. – 10.03.2013r.

ul. Mickiewicza 34 e , „Apteka Familijna”

11.03.2013r. – 17.03.2013r. 

ul. Moniuszki 1,  Apteka „Centrum”

18.03.2013r. – 24.03.2013r.

ul. Sienkiewicza 4/71B,   „Moja Apteka”

25.03.2013r. – 31.03.2013r.

ul. Sienkiewicza 38/74A,  PZF Cefarm Kielce

01.04.2013r. – 07.04.2013r.

ul. Sienkiewicza 48,  Apteka „Polifarm”

08.04.2013r. – 14.04.2013r.

ul. Sienkiewicza 67,  Apteka Prywatna

15.04.2013r. – 21.04.2013r.

ul. Targowa 6B,  Apteka Prywatna

22.04.2013r. – 28.04.2013r.

ul. Waryńskiego 1,  „Pod Tapimą”

29.04.2013r. – 05.05.2013r.

ul. Wyspiańskiego 25,  „MEDIQ” Cefarm  Rzeszów

06.05.2013r. – 12.05.2013r.

ul. Wyszyńskiego 20/32 Apteka Prywatna „ETIUDA”

13.05.2013r. – 19.05.2013r.

ul. ul. Zwierzyniecka 18,  Apteka Prywatna

20.05.2013r. – 26.05.2013r.

ul. 1 Maja 1,  „Na Sokolej”

27.05.2013r. – 02.06.2013r.

ul. Dąbrowskiej 23, „Na Serbinowie”

03.06.2013r. – 09.06.2013r.

ul. Dekutowskiego 1,  PZF „Cefarm” Kielce

10.06.2013r. – 16.06.2013r.

ul. Konfederacji Dzikowskiej 14, „Na Dzikowie”

17.06.2013r. – 23.06.2013r.

ul. Konfederacji Dzikowskiej 16, „Apteka Dzikowska”

24.06.2013r. – 30.06.2013r.

ul. Kopernika 15, Apteka „Na Zdrowie”

01.07.2013r. – 07.07.2013r.

ul. Sienkiewicza 48, Apteka „Polifarm”

08.07.2013r. – 14.07.2013r.

ul. Mickiewicza 4,  Apteka „NOVA”

15.07.2013r. – 21.07.2013r.

ul. Mickiewicza 34 d,  „Pod Aniołem”

22.07.2013r. – 28.07.2013r.

ul. Mickiewicza 34 e,  „Apteka Familijna”

29.07.2013r. – 04.08.2013r.

ul. Moniuszki 1 Apteka,  „Centrum”

05.08.2013r. – 11.08.2013r.

ul. Sienkiewicza 4/71B,   „Moja Apteka”

12.08.2013r. – 18.08.2013r.

ul. Wyszyńskiego 20/32,  Apteka Prywatna „ETIUDA”

19.08.2013r. – 25.08.2013r.

ul. Sienkiewicza 48,  Apteka „Polifarm”

26.08.2013r. – 01.09.2013r.

ul. Sienkiewicza 67,  Apteka Prywatna

02.09.2013r. – 08.09.2013r.

ul. Targowa 6B,  Apteka Prywatna

09.09.2013r. – 15.09.2013r.

ul. Waryńskiego 1,  „Pod Tapimą”

16.09.2013r. – 22.09.2013r.

ul. Wyspiańskiego 25,  „MEDIQ” Cefarm  Rzeszów

23.09.2013r. – 29.09.2013r.

ul. Sienkiewicza 38/74A,  PZF Cefarm Kielce

30.09.2013r. – 06.10.2013r.

ul. Zwierzyniecka 18,  Apteka Prywatna

07.10.2013r.-   13.10.2013r.

ul. 1 Maja 1,  „Na Sokolej”

14.10.2013r. – 20.10.2013r.

ul. Dąbrowskiej 23, „Na Serbinowie”

21.10.2013r. – 27.10.2013r.

ul. Dekutowskiego 1,  PZF „Cefarm” Kielce

28.10.2013r. – 03.11.2013r.

ul. Konfederacji Dzikowskiej 14, „Na Dzikowie”

04.11.2013r. – 10.11.2013r.

ul. Konfederacji Dzikowskiej 16, „Apteka Dzikowska”

11.11.2013r. – 17.11.2013r.

ul. Kopernika 15, Apteka „Na Zdrowie”

18.11.2013r. – 24.11.2013r.

ul. Sienkiewicza 67, Apteka Prywatna

25.11.2013r. – 01.12.2013r.

ul. Mickiewicza 4,  Apteka „NOVA”

02.12.2013r. – 08.12.2013r.

ul. Mickiewicza 34 d,  „Pod Aniołem”

09.12.2013r. – 15.12.2013r.

ul. Mickiewicza 34 e,  „Apteka Familijna”

16.12.2013r. – 22.12.2013r.

ul. Sienkiewicza 20,  Apteka Prywatna „Twoje Zdrowie”

23.12.2013r. – 29.12.2013r.

ul. Sienkiewicza 4/71B,   „Moja Apteka”

30.12.2013r.-   05.01.2014r.

ul. Sienkiewicza 38/74A,  PZF Cefarm Kielce

 

Rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie miasta Tarnobrzeg w 2012 roku

Lp.

 

Nazwa apteki

 

Adres apteki / telefon

 

Godziny pracy  

 

1.

 

Apteka „Na Sokolej”

 

ul. 1-go Maja 1

tel. 15  822-35-75

poniedziałek – piątek     

73o  - 20oo

sobota      8oo  - 15oo

2.

 

Apteka „Na Serbinowie”

 

ul. Dąbrowskiej 23

tel. 15  823-42-42

poniedziałek – piątek      800 – 1700

sobota       800 – 1400

3.

PZF „CEFARM - KIELCE” S.A.

ul. Dekutowskiego 1

tel. 15  822-25-03

poniedziałek – piątek      800 – 2000

sobota       800 – 1400

4.

 

Apteka „Na Dzikowie”

 

ul. Konfederacji  Dzikowskiej 14

tel. 15  823-70-17

poniedziałek – piątek      800 – 2000

sobota       800 – 1400

5.

 

Apteka „Dzikowska”

 

ul. Konfederacji Dzikowskiej 16

tel. 15  823-72-67

poniedziałek – piątek      800 – 2000

sobota       800 – 1600

6.

Apteka Na Zdrowie

Bliska Sp. z o.o.

ul. Kopernika 15

tel. 15  823-40-83

poniedziałek – piątek      8oo – 21oo

sobota       8oo – 19oo

7.

 

Apteka Prywatna

 

ul. Kopernika 19

tel. 15  823-32-90

poniedziałek – piątek      800 – 2100

sobota        800 – 1900

8.

 

Apteka Prywatna „NOVA”

 

ul. Mickiewicza 4

tel. 15  811-29-74

poniedziałek –piątek      73o – 20oo

sobota        8oo – 15oo

9.

 

Apteka pod Aniołem

 

ul. Mickiewicza 34 d

tel. 15  823-02-02

poniedziałek –piątek     

730 – 2100

sobota         830 – 1800

niedziela 1000 – 1800

10.

 

Apteka „Familijna”

 

ul. Mickiewicza 34 e

tel. 15  822-19-89

poniedziałek - niedziela

700 – 2200

11.

 

Apteka Prywatna „Twoje Zdrowie”

 

ul. Sienkiewicza 20

tel. 15  823-34-95

poniedziałek –piątek      730  - 20oo

sobota       8oo  - 15oo

12.

 

Apteka Prywatna „Moja Apteka”

 

ul. Sienkiewicza 4/71B

tel.505-087-081

fax 15-823-3475
apttwojezdrowie@wp.pl

poniedziałek – piątek      8oo – 19oo

sobota      8oo – 13oo

 

13.

Cefarm Kielce S.A.

 

ul. Sienkiewicza 38/74 A

tel. 15  823-81-69

 

poniedziałek – piątek      73o  - 19oo

sobota       73o  - 143o

 

14.

 

Apteka „Polifarm”

   

ul. Sienkiewicza 48

tel. 15  823-18-52

poniedziałek – sobota      8oo  - 21oo

niedziela     10oo  - 18oo

15.

 

Apteka Prywatna

 

ul. Sienkiewicza 67

tel. 15  822-59-60

poniedziałek – piątek      73o  - 20oo

sobota       8oo  - 15oo

16.

„Apteka Prywatna” Spółka jawna

ul. Targowa 6 b

tel. 15  822-95-95

poniedziałek – piątek      730  - 1930

sobota   8oo  - 18oo

    niedizela   9oo  - 18oo

17.

Apteka „NOVA”

ul. Warszawska 378

tel. 15  641-67-75

poniedziałek – piątek      830  - 1700

sobota         800 – 1400

18.

Apteka „Pod Tapimą”

ul. Waryńskiego 1

tel. 15  815-18-80

poniedziałek – piątek      730  - 2030

sobota       8oo  - 16oo

19.

Cefarm Rzeszów S.A.  MEDIQ Apteka 18-001

ul. Wyspiańskiego 25

tel. 15  822-51-10

poniedziałek – piątek      800  - 20oo

sobota       8oo  - 15oo

20.

Apteka „ETIUDA”

ul. Wyszyńskiego 20/32

tel. 15  822-80-40

poniedziałek – piątek      800  - 20oo

sobota         800  - 15oo

21.

Apteka Prywatna

 

ul. Zwierzyniecka 18

tel. 15  823-61-80

poniedziałek – piątek      8oo - 20oo

sobota       8oo  - 14oo

 

 

Poniżej do pobrania spis aptek wraz z numerem telefonu oraz harmonogram dyżuru aptek na rok 2013.

Nowy chodnik na Dzikowie

Mieszkańcy osiedla Dzików mogą już korzystać z nowego chodnika przy ulicy Konfederacji Dzikowskiej. Tak zakończył się trzeci  etap jej  przebudowy. 
 
 
Obejmował on wykonanie ciągu chodnikowego (z opaską oraz dojściami z kostki brukowej) - od skrzyżowania z ul. Wiejską wzdłuż ul. Konfederacji do bloku mieszkalnego nr 6.
 
W ramach zaplanowanych prac wykonano m.in.  plantowanie gruntu, nawiezienie humusu oraz obsiano trawą powierzchnie przeznaczone pod trawnik. 
 
Koszt inwestycji to: 50 191 zł , a wykonawcą prac była firma „MOK-BUD” z Tarnobrzega.
 
- To kwotowo niewielka, ale bardzo ważna, bo  długo oczekiwana i potrzebna,  inwestycja w tej części miasta – mówi Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz

Przerwa w dostawie wody

Tarnobrzeskie Wodociągi Spółka z o.o. uprzejmie informuje, że związku z  budową  parkingu  przy ulicy Słomki i  konieczną modernizacją sieci wodociągowej w tym rejonie w dniu 22 lipca (wtorek) od godziny 22.00 do godziny 5.00 w dniu 23 lipca (środa) wystąpi  przerwa w dostawie wody dla całego Osiedla Podłęże za wyjątkiem  budynków przy ulicy Kwiatowej a także do budynków przy ulicy Paderewskiego, Szewery i Wiejskiej oraz bloków Tarnowskiego 6 i 28. 
 
Ewentualne pilne potrzeby dowozu wody dla potrzeb sanitarnych należy zgłaszać telefonicznie na numer telefonu pogotowia wodociągowego  15 823 21 10  Za powstałe utrudnienia serdecznie naszych odbiorców przepraszamy.