Twój Region24.pl

http://twojregion24.pl/

Miejska Telewizja Tarnobrzeg

Miejska Telewizja Tarnobrzeg „MTVT” Sp. z o.o.
ul. Kościuszki 30, 39-400 Tarnobrzeg
tel./fax 15 823 82 82
e-mail: mtvt@tv.tarnobrzeg.pl
http://www.tv.tarnobrzeg.pl


Telewizja Tarnobrzeg jest firmą zajmującą się produkcją i emisją lokalnego programu telewizyjnego. Prezentujemy wydarzenia z naszego miasta w sposób rzetelny i obiektywny. Pokazujemy nie tylko miasto, ale przede wszystkim ludzi, którzy z tym miastem są związani. Jesteśmy z kamerą tam, gdzie dzieją się istotne dla mieszkańców sprawy. Posiadamy Koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na rozpowszechnianie naszego programu w sieciach telewizji kablowej.
Dysponujemy kanałem informacyjno-reklamowym, który widzowie odbierają 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Ramówka wypełniona jest publicystyką, serwisami informacyjnymi, reportażami z życia miasta i reklamą. Premierowe programy emitujemy od wtorku do piątku o godzinie 17:30. Programy te dostępne są również na naszej stronie internetowej www.tv.tarnobrzeg.pl, która aktualizowana jest na bieżąco.
Poza działalnością telewizyjną świadczymy usługi w zakresie produkcji filmów promocyjnych, szkoleniowych i filmów na zamówienie (Chrzest Św., Pierwsza Komunia Św., Ślub cywilny i Kościelny oraz przyjęcia weselne, Studniówki, Komers, imprezy okolicznościowe z życia szkół, imprezy integracyjne, imprezy masowe -koncerty, pikniki, zawody itp.)
Na przestrzeni wielu lat działalności Telewizji Tarnobrzeg nastąpiło wiele zmian zawsze jednak najważniejsi dla nas byli, są i będą nasi Widzowie.

Telewizja Lokalna TVL

Telewizja Lokalna TVL

39-432 Tarnobrzeg ul. Sienkiewicza 61/43
www.tvl.tarnobrzeg.pl

tvl@tsm.tarnobrzeg.pl

tel. 158211356
606 559 363
 

O ekologii w Zamku Dzikowskim

Pierwszy Rodzinny Piknik Ekologiczny zorganizowany na dziedzińcu Zamku Dzikowskiego w Tarnobrzegu obfitował w moc atrakcji.

W niedzielne popołudnie Dzikowski park wypełnił się całymi rodzinami. Atrakcje przygotowane przez organizatorów przyciągały uwagę zarówno starszych, jak i tych najmłodszych mieszkańców miasta.

Piknik rozpoczął się od występu artystycznego dzieci z Przedszkola nr 4 w Tarnobrzegu. Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły. W specjalnie przygotowanych namiotach  funkcjonowało „mini laboratorium bioróżnorodności”. Podczas pikniku rozstrzygnięto konkurs „Eko Zimorodek”, w ramach którego dzieci własnoręcznie wykonywały podobiznę zimorodka. Do jej stworzenia należało posłużyć się odpadami wtórnymi (butelki, puszki, papier). Najładniejszą podobiznę ptaka, zdaniem komisji, wykonało Koło Miłośników Przyrody przy Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu.

Chyba największe emocje wzbudził  jednak pokaz ptaków drapieżnych. Oprócz tego organizatorzy przygotowali gry i zabawy dla najmłodszych. Miedzy innymi: bieg zajączka, bieg sarenki  oraz poszukiwanie skarbów. Co odważniejsi mogli wznieść się balonem na kilka metrów w górę.

- Dzisiejszy piknik to świetna inicjatywa dla całych rodzin. Ogrom atrakcji jakie udało się przygotować, na pewno pozostanie w pamięci uczestników, zwłaszcza tych najmłodszych-mówił Prezydent Tarnobrzega –Norbert Mastalerz. Wielu mieszkańców zdecydowało się również oglądnąć wystawę Obszaru Natura 2000 znajdującą się w murach Zamku Dzikowskiego.  Poza tym piknik to również kształtowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych oraz zgłębianie wiedzy o otaczającej nasze miasto wspaniałej przyrodzie-dodał.

Otwarcie stadionu i święto pieczonego ziemniaka

Ziemniak to jedna z najstarszych roślin na świecie. Roślin - która wyżywiła pokolenia i na stałe, twardo wpisała się w pejzaż polskiej wsi. III Osiedlowy Piknik na stadionie sportowym w Sobowie, zgromadził wielu mieszkańców na których czekało dużo atrakcji.
 
W programie znalazły się występy artystyczne w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 18 oraz Szkoły Podstawowej nr  11. Na murawie stadionu wystąpił także ludowy zespół „Lasowiacy”. Oczywiście nie zabrakło także konkursów i zabaw dla najmłodszych, a także degustacji potraw ziemniaczanych. Podczas pikniku poświęcono także odbudowany po powodzi w 2010 roku sobowski stadion. Święto pieczonego ziemniaka połączono z obchodami trzydziestolecia Zespołu Iskra Sobów.
 
- Doroczne święto pieczonego ziemniaka obchodzone przez sobowską społeczność zostało w tym roku połączone z jubileuszem trzydziestolecia Iskry Sobów oraz z oddaniem wyremontowanego stadionu. Na te cel pozyskaliśmy fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego. Choć cała procedura zajęła trochę czasu, to myślę, że nie ma dzisiaj osoby, która stwierdziłaby , że nie opłacało się poczekać. Obiekt zyskał nową murawę oraz trybuny. Ponadto klub wzbogacił się o dwa nowoczesne obiekty – mówił Norbert Mastalerz, Prezydent Tarnobrzega.

„Kopernik” świętował 105-lecie

W miniony piątek szkolne ławki Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika zapełniły się niezwykłymi uczniami. Uczniami, którzy swoją edukację zakończyli pięć, czasem piętnaście, a niekiedy i pięćdziesiąt lat temu. Tyle już czasu minęło odkąd opuścili mury tej szkoły, a teraz wrócili, aby powspominać uczniowie czasy.
 
Popularny Kopernik w miniony piątek świętował kolejny jubileusz, tym razem 105-lecia. Historia placówki przedstawia czasy od Szkoły Realnej przez Gimnazjum aż po Liceum Ogólnokształcące. Ten jubileusz to święto tysięcy absolwentów szkoły. 
 
W tym wyjątkowym dniu absolwenci mieli nie tylko możliwość odwiedzenia szkolnych murów, ale przede wszystkim mieli okazję do ponownego zobaczenia koleżanek i kolegów ze szkolnej ławki.
 
- Drodzy Państwo za ten jubileusz pragnę pochylić się nisko wszystkim pokoleniom pracowników, którzy najlepiej jak potrafili służyli, aby kolejne pokolenia Polaków potrafiły wykorzystać potencjał i wiedzę jaką przez lata wynosili z tej szkoły – mówił Prezydent Miasta Norbert Mastalerz
 
Miejsce, w którym dziś znajduję się Urząd Miasta, 105 lat temu w tym budynku przy ulicy Kościuszki, rozpoczęła się historia Szkoły Realnej,  a następnie przedwojennego Gimnazjum, a dziś Liceum. Dzisiejsza uroczystość to niezwykle ważne i doniosłe wydarzenie w życiu szkoły oraz historii tej placówki oświatowej. Takie spotkania to okazja by sięgnąć pamięcią do lat młodzieńczych.
 

Posprzątaj po swoim psie

W dniu 03.10.2014 (piątek) na placu Bartosza Głowackiego o godzinie 10.00 odbędzie się happening pod hasłem „Czysty Tarnobrzeg” pod patronatem Prezydenta Miasta Norberta Mastalerza.
 
W trakcie heppeningu odbędą się konkursy, występy artystyczne. Odbędzie się też pokaz obrony przed atakiem agresywnego psa a także będą prezentowane pieski do adopcji z Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia „Chrońmy Zwierzęta”.
 
Mamy nadzieję, że tak szczytna akcja, która wedle naszych oczekiwań, pozwoli dotrzeć do znacznej liczby osób posiadających zwierzęta, zachęci młodzież do pomocy w zakończeniu jej w wielkim stylu. Tarnobrzeg to nasze wspólne dobro, wierzymy że tak jak zawsze, tak i tym razem współpraca zaowocuje widocznymi efektami.
 
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Podsumowaniem happeningu będzie rozdanie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego.
 

Merkuriusz Tarnobrzeski 2014

Sprawdzian z rodzicami

29 września 2014 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z rodzicami będą zmagali się z próbnym testem kompetencji po klasie szóstej. - informuje koordynator projektu, p. Monika Niezabitowska.
 
- W dobie wielkiego pośpiechu i zaganiania coraz mniej czasu poświęcamy swoim dzieciom, aby to zmienić chociaż na chwilę oraz, żeby poczuć atmosferę towarzyszącą pisaniu sprawdzianu szóstoklasistów w naszej szkole zaproponowano właśnie taką formę. Mamy nadzieję, że Rodzice będą dzielnie wspierali dzieci w rozwiązywaniu testu, pomagali swoim pociechom i sprawdzali poprawność odpowiedzi. Sprawdzian pisany w takiej formie jest swego rodzaju eksperymentem, w wyniku którego można stwierdzić, jak obecność i udział rodziców wpływa na poziom mobilizacji, wysiłku intelektualnego u uczniów a jednocześnie uświadamia rodzicom powagę i znaczenie sprawdzianu - podkreśla koordynatorka programu w naszej szkole. 
 
- Bardzo serdecznie zapraszam w poniedziałek na godz. 17.00 s. 61, wtedy to odbedzie się oficjalne przywitanie przez p. Dyrektor Anettę Martyniuk, później rodzice i uczniowie oglądną 5 minutowy film o nowej formie sprawdzianu, a nastepnie wszyscy przejda do sal by zmagać sie z testami. Może być ciekawie, wygląda na to, że jesteśmy w Tarnobrzegu pierwszą szkołą która taką formę zastosuje - dodaje koordynatorka programu.

IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 pod okiem koordynatorki Moniki Niezabitowskiej już po raz drugi uczestniczyli w akcji IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia WMTDay organizowanej w dniu 26 września 2014r. pod hasłem : Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
 
Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości i otrzymać tytuł MT EXPERT, natomiast dorośli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
 
Do akcji  w tym roku zgłosiło się 768 szkół.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 uczcili 75 rocznice powstania Podziemnego Państwa Polskiego

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 włączyli się w ogólnopolskie obchody 75 rocznicy powstania Podziemnego Państwa Polskiego. Pod opieką nauczyciela historii p I. Stępak zorganizowano akcję informacyjną , zaprezentowano wystawę o Państwie Podziemnym i jego strukturach. Na języku polskim i historii przypomniano sylwetki  żołnierzy AK szczególnie zasłużonych i znanych , bo pochodzących z Ocic,  Miechocina i Machowa.  

Pamiątkowe tablice, umieszczone na murach miechocińskiego kościoła są trwałym dowodem ich bohaterstwa, odwagi i poświęcenia.  Uczniowie zapoznali się z pracą konkursową starszego kolegi Marcina Katy, wykonaną pod kierunkiem p. W. Kropornickiej i p. D. Kilias  o Kazimierzu Bogaczu ps.” Bławat”, jednym z najbardziej odważnych żołnierzy AK z tego terenu. 

Zapraszamy na mecz Siarka Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg

Czasowa zmiana organizacji ruchu

W zwiazku z planowaną na dzień 27.09.2014 r. imprezą okolicznościową „Kolorowy Piknik” organizowaną na zakończenie akcji Dulux Lets Colour – Miasto nabiera kolorów przez Przedszkole nr 13 informuję,  o konieczności czasowej zmiany organizacji ruchu w ul. Sokolej w godzinach od 9:00 do 18:00.
 
Projekt zmiany czasowej organizacji ruchu przewiduje zamknięcie odcinka jazdni ul. Sokolej od skrzyżowania  z ul. Słowackiego do skrzyżowania z ul.1 Maja. W związku z powyższym prosimy o przeparkowanie pojazdów z parkingów znajdujących się na wyłączonym odcinku ul. Sokolej. Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.

Słownik Legionistów Tarnobrzeskich

Niewidomi też czytają

Poranki literackie dla przedszkolaków

Co? Gdzie? Kiedy?

WYSTAWY
 
10.09.2014 – 22.10.2014
„ Widzenie świata – twórczość Stanisława Piętaka”
wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 17.00
 
 
Galeria OKNO
05.09 – 30.09.2014
„Inspirowane odchodzącym latem ” – wystawa zbiorowa
 
 
29.09.2014
Biblioteka Głowna, Oddział dla dzieci, godz. 9.30 -  „Gdzie mieszka bajeczka ”- spotkanie czytelnicze dla uczniów kl. I Publicznej Szkoły Katolickiej w Tarnobrzegu poprowadzi Katarzyna Opioła, pracownik Działu Udostępniania
Filia nr 1 ( os. Serbinów), godz. 10.15 - „Od dłutka do… Braille'a i elektroniki” – lekcję biblioteczną dla uczniów kl. II Szkoły Podstawowej nr 10 poprowadzą Maria Świerszcz i Iwona Ziemba pracownicy Oddziału muzyczno-fonograficznego
 
Filia nr 8 (os. Przywiśle), godz. 9.30  - „Misiaczki w Bibliotece” – spotkanie z najmłodszymi wychowankami  Przedszkola nr 1 poprowadzi Beata Mazur, 
kierownik filii
 
Filia nr 7 ( os. Dzików), godz. 10.45 – „O czym szumią tarnobrzeskie lipy”- spotkanie głośnego czytania dla uczniów  Szkoły Podstawowej nr 9 poprowadzi Marlena Średzińska, kierownik filii
 
01.10.2014
 
Filia nr 1 (os. Serbinów), godz. 10.00 –„Niewidomi też czytają”- prezentacja najnowszych urządzeń specjalistycznych ułatwiających czytanie 
 
Filia nr 5 (os.Wielowieś), godz. 16.00  - „Spotkania małych artystów ”- zajęcia plastyczne dla dzieci poprowadzi Sylwia Bornos, kierownik filii``
 
03.10.2014
 
Biblioteka Główna, godz. 18.00 – Spotkanie z Bogusławem Szwedo. 
Promocja I tomu „Słownika Legionistów Tarnobrzeskich”
 
Filia nr 1 (os. Serbinów), godz. 10.30- „Bajeczki Jedyneczki” – spotkanie dla przedszkolaków poprowadzi  Teresa Rawska, pracownik Oddziału dla dzieci
 
Filia nr 1 (os. Serbinów), godz. 11.00 - „Bajka z lektorem”- spotkanie  poprowadzą Iwona Ziemba i Maria  Świerszcz, pracownicy Oddziału muzyczno – fonograficznego 

LXIV sesja Rady Miasta Tarnobrzega

Zawiadamiam Mieszkańców Miasta Tarnobrzega, że w dniu 25 września 2014r. /czwartek/o godz. 13.00 w sali kameralnej Tarnobrzeskiego Domu Kultury w Tarnobrzegu ul. Słowackiego 2, odbędzie się LXIV sesja Rady Miasta Tarnobrzega.
 
Porządek obrad :
 
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4. Informacja Przewodniczącego Rady Miasta o działaniach podejmowanych między sesjami.
5. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z prac pomiędzy sesjami.
6. Sprawozdania z działalności spółek miasta za rok 2013:
Tarnobrzeskie Wodociągi Sp. z o.o.
RDM Sp. z o.o.
TTBS Sp. z o.o.
A.S.A. Sp. z o.o.
Kopalnia Siarki „Machów” S.A.
TARR S.A.
Tygodnik Nadwiślański
MTVT Sp. z o.o.
 
7. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:
1) utworzenia odrębnych obwodów głosowania w wyborach samorządowych na terenie miasta Tarnobrzega,
2) zbycia w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowej położonej 
w Tarnobrzegu przy ulicy Szewery,
3) zbycia w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowej położonej 
w Tarnobrzegu przy ulicy Jędrusiów,
4)  sprzedaży w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowej położonej   w Tarnobrzegu przy ulicy Królowej Jadwigi,
5) sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości gruntowej położonej 
w Tarnobrzegu przy ulicy Górki obręb Wielowieś z przeznaczeniem pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne,
6) wyrażenia zgody na sprzedaż w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowej położonej w Tarnobrzegu przy ulicy Plażowej obręb Machów, stanowiący własność Gminy Tarnobrzeg,
7) wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych 
i urządzeń kanalizacyjnych będących w posiadaniu Tarnobrzeskich Wodociągów Sp. Z o.o. na lata 2015 – 2016,
8) delegowania radnych Rady Miasta Tarnobrzega do składu Miejskiej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Tarnobrzegu,
9) zmieniająca Uchwałę w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Miasta Tarnobrzega,
10) zmian w budżecie na 2014 rok,
11) wieloletniego programu osłonowego w zakresie dożywiania dzieci na terenie Miasta Tarnobrzega „Pomoc gminy w zakresie dożywiania” na lata 2014 – 2020.
     8. Sprawy bieżące.
         9. Odpowiedzi na wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.
     10. Interpelacje i zapytania radnych.
     11. Wnioski i oświadczenia radnych.
     12. Zamknięcie sesji.
 
Przewodniczący Rady
 
/-/Dariusz Kołek

XIII Międzynarodowy Nadwiślański Turniej „Bartosz 2014”

27 września 2014r w Tarnobrzegu odbędzie się XIII Nadwiślański Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc „BARTOSZ 2014” nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Tarnobrzega Pan Norbert Mastalerz.
 
"Bartosz" jest przykładem turnieju o charakterze integracyjnym i zasięgu ogólnopolskim. Od czterech lat dzięki udziałowi Reprezentacji Litwy „BARTOSZ” przybrał rangę międzynarodową. Obejmuje jedną konkurencję – wyciskanie sztangi leżąc. Wpisany jest do kalendarza imprez Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Celem turnieju jest popularyzacja sportów siłowych głównie wyciskania sztangi leżąc, oraz propagowanie aktywnego uprawiania sportu wśród osób niepełnosprawnych, młodzieży i dorosłych. Od pierwszej edycji to jest od 2002 roku, "Bartosz" odbywa się w Tarnobrzegu. Nazwa turnieju nawiązuje do pomnika Bartosza Głowackiego, jednego z najbardziej charakterystycznych symboli naszego miasta. Gośćmi naszego turnieju byli znani wybitni sportowcy Polski:
 
Katarzyna Rogowiec – dwukrotna Mistrzyni Igrzysk Paraolimpijskich /Turyn/ w narciarstwie klasycznym,
Dorota Galińska – Mistrzyni Polski w Fitness Gimnastycznym,
Szymon Kołecki – wielokrotny Medalista Igrzysk Olimpijskich w podnoszeniu ciężarów,
Ryszard Fornalczyk – wielokrotny Medalista Igrzysk Paraolimpijskich w podnoszeniu ciężarów,
Mariusz Pudzianowski – pięciokrotny Mistrz Świata w konkurencji Strong Men,
Paweł Pachnik – najsilniejszy człowiek „Lata z Radiem” w konkurencji Strong Men,
Arkadiusz Szyderski – Medalista Mistrzostw Świata w kulturystyce,
Kamil Majek – Medalista Mistrzostw Świata w kulturystyce,
Łukasz Klejnberg – Medalista Mistrzostw Polski w Wu Shu,

Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych

Zespół Szkół Specjalnych i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu serdecznie zapraszają do przybycia i aktywnego kibicowania niepełnosprawnym uczestnikom III Podkarpackiego Mityngu Kolarskiego Olimpiad Specjalnych, który odbędzie się  25 września 2014 r. na terenie Jacht Klub Kotwica nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

W zawodach uczestniczyć będzie ok 80 zawodników niepełnosprawnych intelektualnie (w tym ze sprzężeniami) z dziewięciu placówek szkolnictwa specjalnego województwa podkarpackiego. Mityng planowany jest w godz. 9:30 – 14:00.

Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Tarnobrzega, Pan Norbert Mastalerz.