Ruszają Dni Tarnobrzega

422 rocznica nadania praw miejskich Tarnobrzegowi

- Uroczysta sesja rady miasta Tarnobrzega to wyjątkowe wydarzenie. Tylko jedna taka w całym roku, kiedy nie jesteśmy podzieleni poglądami, kiedy nie spieramy się, niczego nie udowadniamy. Dziś niech zapanuje zgoda, bo przecież wszyscy pracujemy na rzecz naszego miasta – ojczyzny, służymy mieszkańcom, którzy pokładają w nas, w naszej rozwadze, w naszych umiejętnościach wielką nadzieję. Nadzieję na lepszą przyszłość. To wielkie zadanie i wielka odpowiedzialność - mówił podczas uroczystej sesji Prezydent Grzegorz Kiełb.

Wszyscy zebrani w sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury mogli wysłuchać okolicznościowego wykładu historyka, Tadeusza Zycha, który przypomniał historię powstania Tarnobrzega i nadania mu praw miejskich przez króla Zygmunta III Wazę.

Uroczysta sesja Rady Miasta jest okazją do uhonorowania osób wyjątkowo zasłużonych dla miasta. Najwyższe miejskie odznaczenie, Pieczęć Cnoty Obywatelskich – Sigillum Civis Virtuti otrzymali były Prezydent Tarnobrzega - Stanisław Żwiruk oraz były wiceprezydent - Tadeusz Wojteczko.

Do grona „Zasłużonych Tarnobrzeżan” dołączyli: Bogusława Boyen – wieloletnia Sekretarz Miasta, Józefa Germańska – harcmistrzyni Związku Harcerstwa Polskiego, Zbigniew Halat – wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka, Li Qian – zawodniczka KTS SPAR Tarnobrzeg, Piotr Markut – dyrektor Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Podczas sesji uroczyście wręczono także nagrody dla „Ośmiu Wspaniałych” Tarnobrzega, którymi w tym roku zostali: Piotr Pasławski, Agnieszka Dzierzkowska, Magdalena Sobieszczuk, Anna Grzywacz, Karol Kłosowski, Aleksandra Wdowik, Tomasz Obara, Dominika Ciba.

Na zakończenie uroczystości, krótki program artystyczny przygotowali uczniowie tarnobrzeskiej Szkoły Tańca Samba. Wcześniej wystąpiły także dziewczynki z chórku wokalnego Szkoły Podstawowej nr 10.
 

Banner

Gadżety z logo Dni Tarnobrzega kupisz w TDK

Chciałbyś mieć koszulkę Dni Tarnobrzega, smycz, kubek, a może breloczek z limitowej edycji? Wszystkie te gadżety można nabyć w Tarnobrzeskim Domu Kultury, który po raz pierwszy będzie sprzedawał miejskie gadżety wydane przez Urząd Miasta.

Jeśli chciałbyś mieć gadżet z logo Dni Tarnobrzega, a nie masz możliwości wygrać go w konkursie, to nic straconego. Możesz go po prostu kupić.

Dostępne są gadżety w następujących cenach:

Koszulka – 17 zł
Smycz – 5 zł
Brelok – 8 zł
Kubek – 15 zł
 

Pierwszy krok do powstania akademika PWSZ zrobiony

Studenci tarnobrzeskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. St. Tarnowskiego mają szansę zamieszkać w akademiku. Samorząd Tarnobrzega we współpracy z Sejmikiem Województwa Podkarpackiego zamienił jedną ze swoich działek na budynek byłego kolegium nauczycielskiego, który zostałby zaadaptowany na akademik.

- Jeszcze w trakcie kampanii samorządowej, a także już jako prezydent spotykałem się z Panem Rektorem i rozmawialiśmy o możliwości zaadaptowania budynku byłego kolegium nauczycielskiego na akademik – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent Grzegorz Kiełb.

25 maja br. Sejmik Województwa Podkarpackiego zdecydował o przekazaniu budynku byłego kolegium nauczycielskiego dla Gminy Tarnobrzeg. W zamian, Gmina przekaże tereny znajdujące się przy PCEN. Wartość budynku została oszacowana na kwotę ponad 1,8 mln zł, a wartość działki na zamianę, to 163 tys. zł. – Gmina ma dodatkowo dopłacić 100 tys. zł. Przy tak dużej różnicy wartości tej zamiany, zobowiązaliśmy się także wykonać projekt adaptacyjny budynku, który przekażemy Panu Rektorowi, aby mógł później prowadzić rozmowy w ministerstwie – wyjaśnia Prezydent.

Jak zapowiada rektor Paweł Maciaszczyk, budynek, który ma otrzymać PWSZ będzie budynkiem dydaktycznym, w którym nie tylko studenci będą mogli zamieszkać, ale także znajdą się tu pracownie. - W akademiku mogłoby zamieszkać sto osób. Być może ta liczba będzie mniejsza, ponieważ chcemy stworzyć tam pracownie zawodowe dostosowane do wszystkich kierunków kształcenia, gdzie studenci mogliby odbywać zajęcia dydaktyczne. Chcielibyśmy, aby powstało osiem takich pracowni – wyjaśnia Rektor.

- Pragnę serdecznie podziękować Panu Marszałkowi i Panu Prezydentowi za to, że szkolnictwo wyższe leży im na sercu i podejmują takie działania. Pragnę przypomnieć, że Pan Marszałek nie tylko 100 tys. zł przekazał nam na wyposażenie laboratorium informatycznego, ale także 200 tys. zł na wyposażenie pracowni umiejętności pielęgniarskich. Posiadanie przez naszą uczelnię akademika pozwoli także na nawiązanie współpracy zagranicznej z innymi krajami i uczelniami – dodaje rektor. 

Władze miasta

Prezydent Miasta Tarnobrzega
Grzegorz Kiełb
pok. 202
tel. 15 822 11 49; 15 822 65 70 wew. 570
fax 15 822 25 04
email: prezydent@um.tarnobrzeg.pl

Prezydent Miasta oraz jego zastępcy przyjmują interesantów w każdy wtorek.

 

Zastępca Prezydenta Miasta Tarnobrzega
Józef Motyka

pok. 207
tel. 15 822 65 70 wew. 588
email: j.motyka@um.tarnobrzeg.pl

Zastępca Prezydenta Miasta Tarnobrzega
Wojciech Brzezowski

pok. 207
tel. 15 822 65 70 wew. 588
email: w.brzezowski@um.tarnobrzeg.pl

 

Skarbnik Miasta
Urszula Rzeszut
pok.
tel. 15 822 65 70 wew.
skarbnik@um.tarnobrzeg.pl

 

Sekretarz Miasta
Jolanta Majchrzak
pok. 206
15 822 65 70 wew. 526
email: sekretarz@um.tarnobrzeg.pl

Darmowa aplikacja SISMS na smartfony

Już nie tylko poprzez SMSa, ale także za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfony tarnobrzeżanie będą informowani o zdarzeniach i ważnych sprawach lokalnych. Dotychczas użytkownicy mogli otrzymywać jedynie bezpłatne SMS-y. 
 
Za pomocą systemu SISMS mogą być rozsyłane do mieszkańców informacje o:
- sytuacjach zagrażających zdrowiu, mieniu a nawet życiu np. krytyczne zjawiska pogodowe, skażenia wody itp.,
- wydarzeniach kulturalnych i sportowych,
- zmianach wpływających na organizację życia np. zmiany w ruchu drogowym, wyłączenia prądu,
- istotnych sprawach lokalnych np. zebrania Radnych, bezpłatne badania medyczne, gospodarka odpadami.
 
Samorząd, który posiada system SISMS może przesyłać do mieszkańców 2 kategorie wiadomości: SMS i SMS Cloud, czyli informacje na smartfony. Aby otrzymywać autoryzowane informacje z Urzędu należy zarejestrować według swojego wyboru: swój numer telefonu komórkowego lub pobrać aplikację.
 
Ta aplikacja to nowość, którą wprowadzamy dla naszych mieszkańców. Wielu mieszkańców korzysta już niemal wyłącznie ze smartfonów i to ukłon w ich stronę. System jest bardzo prosty, wystarczy ściągnąć aplikację, zapisać się do którejś z kategorii, np. osiedle oraz zaznaczyć, jakie info chcemy otrzymywać. I to tyle. 
 
Można korzystać zarówno z smsów, jak i z samych informacji z apki. Decyzja o wyborze rodzaju odbieranych wiadomości należy do użytkownika.
 
Aplikacja na razie działa na Androdzie i IOS. Wkrótce będzie też na smartfony z systemem Windows. 
 
Klasyczne wiadomości SMS mogą być odbierane na wszystkich typach telefonów komórkowych, tu nic się nie zmienia. 
 
 
 

Uczniowie z tarnobrzeskiej „Budowlanki” znów na podium!

III edycja turnieju glazurników odbyła się w Zespole Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie. Uczniowie tworzyli 2-osobowe zespoły, które miały za zadanie wykorzystać swoje umiejętności w praktyce , czyli po prostu wykonać określone zadanie. A zadanie z pozoru łatwe, wymagało dokładności i staranności. Uczniowie na specjalnie przygotowanym podłożu mieli ułożyć płytki w dwóch kolorach. Przyciąć je do odpowiednich rozmiarów, ułożyć w konkretny wzór i przykleić do podłoża. Na wykonanie zadania mieli 3 godziny.
 
Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie klasy III w zawodzie  monter systemu suchej zabudowy Dominik Korzeniowski i Dominik Madejski, którzy zajmując wysokie trzecie miejsce potwierdzili swoje wysokie umiejętności praktyczne i teoretyczne. Nie jest to jedyny sukces szkoły budowlanej z Tarnobrzega, w ubiegłym tygodniu bowiem dwaj uczniowie III klas zawodowych Michał Drożdżal i Dominik Korzeniowski uczestniczyli w Finale Centralnej Olimpiady Szkół Budowlanych w Skarżysku Kamiennej „Buduj z pasją” uzyskując bardzo dobre wyniki.
 
Uczniowie ci nie kończą etapu zdobywania wiedzy, mają zamiar kształcić się w liceum dla dorosłych w ZSP nr 3 i uczestniczyć w kursach kwalifikacyjnych w CKP  zdobywając tytuł technika budowlanego. 
 

Wielki piknik rodzinny 2015

W niedzielę -  24 maja na terenach rekreacyjnych i obiektach sportowych „Dwójki” w Tarnobrzegu odbył się kolejny Wielki Piknik Rodzinny zorganizowany przez Gimnazjum nr 2 i Parafię p.w. św. Barbary. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji, które miały służyć integracji rodzin z osiedla Siarkowiec i innych tarnobrzeskich osiedli, jak też rodzin uczniów naszej szkoły.
 
Przybyłych gości powitali Dyrektor szkoły – Pan Grzegorz Kokoszka  i w imieniu Księdza proboszcza wikary parafii p.w. św. Barbary ks. Tomasz Cuber. Po krótkich okolicznościowych wystąpieniach współgospodarzy pikniku, przyszedł czas na rozrywkę. 
Jako pierwsza na  scenie wystąpiła Ola - przedstawicielka Przedszkola nr 15 w Tarnobrzegu z piosenką o rodzinie, co było zachętą dla innych dzieci, które równie pięknie prezentowały się na scenie z piosenkami czy wierszami. Później sceną zawładnął zespół parafialny „Jedna Droga”. 
 
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody sportowe, m. in. mecz piłki nożnej  - uczniowie GOSSM kontra rodzice, mecze w tenisa ziemnego, czy mecz piłki siatkowej. 
Oprócz tego odbywały się konkursy i zabawy sprawnościowe dla najmłodszych. Podczas pikniku tereny zielone przy Gimnazjum nr 2 zamieniły się w plac zabaw dla dzieci i dorosłych. Zjeżdżalnia,  waterball cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem najmłodszych. Jak też loterie, w których  można było wylosować ciekawe nagrody.  Po raz kolejny na pikniku w Dwójce odbył się pokaz speed - ballu, po czym każdy mógł spróbować gry.
 
Swoje nieprzeciętne umiejętności zaprezentowała  grupa TAI CHI „NAN BEI Biały Żuraw”. Duże  zainteresowanie zgromadzonej publiczności wywołała liczna grupa ubranych na biało karateków, reprezentujących klub karate KYOKUSHIN. Młodzi zawodnicy zaprezentowali pokaz treningu oraz pokaz walki sportowej. Niewątpliwą atrakcją był również test tameshi-wari, podczas którego zawodnicy rozbijali kantem dłoni „piramidę” z cementowych bloczków. Zajęcia karateków odbywają się w Gimnazjum nr 2.
 
Policja i straż pożarna  tradycyjnie okazywała wiele cierpliwości, kiedy maluchy z przejęciem oglądały prezentowany sprzęt. Dzieci oglądały wnętrze pojazdów, przymierzały stroje  i zadawały mnóstwo pytań.
 
Niemałą atrakcją był pokazowy taniec poloneza i walca angielskiego w wykonaniu naszych uczniów z klas III na euro - boisku, co było dużym wyzwaniem dla tancerzy, a ogromną przyjemnością dla oglądających.
 
Nasze uczennice z klasy Ia, IIa i IIIa umiliły nam czas, śpiewając piosenki obcojęzyczne i polskie,  co za każdym razem przed sceną gromadziło liczne grono słuchaczy. Natomiast uczennice klasy Ic zachwyciły nas swoimi umiejętnościami tanecznymi, przedstawiając układy  taneczne z pomponami. Uczniowie i rodzice klasy Ic, byli szczególnie zaangażowani w organizację pikniku. Przeprowadzili  Dwójkoterię, czyli loterię fantową oraz malowanie twarzy dla dzieciaków i dorosłych. Kwota zebrana w czasie tych akcji zostanie przeznaczona na dofinansowanie wycieczki szkolnej dla uczniów klasy.
 
Niekonwencjonalny pokaz mody zaprezentowany przez uczniów Gimnazjum nr 2 miał za zadanie zaskoczyć widzów. Przygotowane kreacje były całkiem nietypowe, bo wykonane z ogólnodostępnych materiałów. Gimnazjaliści z Dwójki mówią „nie” ubraniom od słynnych projektantów, mówią  „nie” – tanim ubraniom z firm odzieżowych, mówią „nie” – ciuszkom z „ciucholandów”, ale „tak” – dla rzeczy recyklingowych. Dlaczego? Otóż stanowią one doskonały sposób na ochronę środowiska – wykonane są bowiem z materiałów wcześniej wykorzystanych, ogólnodostępnych. Są śliczne, oryginalne, niezwykle modne i praktyczne.
Miała też miejsce prawie profesjonalna licytacja 13 obrazów, z której dochód ma być przeznaczony na wyjazdy wakacyjne dzieci i młodzieży.
 
Odbywały się również konkurencje zręcznościowe dla najmłodszych. Począwszy od żonglowania piłeczkami, poprzez „łowienie ryb”, czy kręcenie kołem fortuny.  Można też było spróbować swoich umiejętności i precyzji podczas wykonywania różnych figur z origami. 
 
Jazda konna zawsze cieszy się ogromną popularnością, tak też było i tym razem. Pan Janusz Szwed wraz ze swoimi współpracownikami zadbał o bliski kontakt najmłodszych z tymi pięknymi i dostojnymi zwierzętami.
 
Po konkurencjach sportowych i występach artystycznych nasi goście mogli odpocząć w punkcie gastronomicznym przy gorącej grochówce i kiełbasce z grilla. Na łasuchów czekały pyszne wypieki, gorąca kawa, herbata i zimne napoje.
 
Całą imprezę poprowadzili konferansjerzy, grupa „Trio z Rio”,  którzy nie tylko informowali o bieżącym programie, ale wspaniale zabawiali uczestników, którzy tak licznie zjawili się na zielonych terenach Gimnazjum nr 2. Uśmiechnięte i pomalowane twarze dzieci oraz  gorące komentarze dorosłych  świadczyły o tym, że impreza zorganizowana przez „Dwójkę” i miejscową parafię była bardzo udana.
 
Zorganizowanie naszego pikniku nie byłoby możliwe, gdyby nie życzliwość i szczodrość sponsorów:
 
Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa, 
Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, 
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Siarkowiec” 
Przedsiębiorstwo Santa –Eko
Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu
Piekarnia „Marysieńka”
Sklep sportowy – Profi - Sport
Międzyzakładowa Komisja NSZZ „Solidarność” Nauczycieli
AVA – Firma odzieżowa – Alina Szykut - Dębska
Pani Bożena Król
Drukarnia „Cyrograf” 
Firma MULTIGRAW
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Barbary
Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gimnazjum nr 2 – PROGIM
Tarnobrzeski Dom Kultury
Stowarzyszenie ESTEKA
 
Wszystkim sponsorom bardzo serdecznie dziękujemy. 
 
Zapraszamy za rok!
 
 
 
 

Dzień Otwarty Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego. Impreza odbędzie się w dniu 11 czerwca 2015r. przy Al. Niepodległości 2 w Tarnobrzegu.
 
W programie:
Prezentacja oferty edukacyjnej 
Zwiedzanie Ośrodka                                                                                                              
Wystawa prac wychowanków
Występ przedszkolaków
Poczęstunek 
 
Oferta skierowana jest do dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
 
Rodzicu przyjdź ze swoim dzieckiem, zobacz nasz Ośrodek, a my odpowiemy na Twoje pytania.
                                                                                                                Serdecznie zapraszamy w godzinach: 10.00-13.00                                                                                  
Dyrekcja oraz Kadra OREW
 
Strona internetowa: www.orew.tarnobrzeg.pl
 

"Moto kropla" - akcja zbiórki krwi

Finał XX jubileuszowej edycji Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”

4 czerwca 2015 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury rozpocznie się Finał XX jubileuszowej edycji Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”. Konkurs jest organizowany przez Tarnobrzeski Dom Kultury i Studio Pro-Media w Tarnobrzegu pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Należy do  najważniejszych konkursów piosenki dziecięcej w kraju.
 
W dniach 4-6 czerwca będziemy mogli śledzić zmagania 128 finalistów Konkursu wybranych w eliminacjach wstępnych  i regionalnych z grona 2058 osób (Tarnobrzeg reprezentuje 7 solistów). Młodzi wokaliści w wieku od 6 do 19 lat, podzieleni na 4 kategorie wiekowe, będą się ubiegać o nagrodę Grand Prix Konkursu. Finał Konkursu „Wygraj Sukces” jest zwieńczeniem wysiłków uczestników, organizatorów i współorganizatorów eliminacji. Eliminacje wstępne  odbywały się w 56 ośrodkach kultury, eliminacje regionalne w 15 ośrodkach kultury na terenie całego kraju.
 
PROGRAM FINAŁU:
 
4 czerwca 2014 r. (czwartek) – Tarnobrzeski Dom Kultury
godz. 15.00 - Inauguracja 20 KONKURSU PIOSENKI „WYGRAJ SUKCES”   Koncert Konkursowy cz. I (soliści w kategorii I, II, III)
5 czerwca 2014 r. (piątek) - Tarnobrzeski Dom Kultury
godz. 12.00 - Koncert Konkursowy cz. II (soliści w kategorii III cd. i IV)
6 czerwca 2014 r. (sobota) – Tarnobrzeski Dom Kultury
godz. 12.00- Koncert Galowy ogłoszenie wyników Konkursu wręczenie nagród i wyróżnień.
 
Zapraszamy do oglądania koncertów konkursowych i Koncertu Galowego w sali widowiskowej TDK i on line, na stronie : www.wygrajsukces.com.pl
 
wstęp wolny!
 
 

Matematyczna wizyta Gimnazjum nr 3 we Włoszech

Cztery nauczycielki Gimnazjum nr 3 – Monika Czechura, Małgorzata Czepiel, Agata Cabaj, Krystyna Ujda  w dniach 18-22 maja przebywały w lombardzkiej miejscowości Voghera w ramach europejskiego projektu Erasmus+ Z matematyką przez świat. W poszukiwaniu nowych metod nauczania matematyki i przedmiotów pokrewnych. Pojechały tam na zaproszenie pedagogów z Liceo Scientifico Statale Galileo Galilei.
 
Dzięki wielogodzinnym rozmowom z gospodarzami oraz obserwacjom przebiegu wybranych zajęć lekcyjnych poznały warunki i metody pracy swych włoskich kolegów, a także porównały podstawy programowe obowiązujące w Polsce i na Półwyspie Apenińskim w zakresie nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. W trakcie wspólnych dyskusji ustalono też zasady dalszej współpracy i wymiany doświadczeń. Przedmiotem wnikliwych pedagogicznych analiz w najbliższych miesiącach będą formy kształcenia młodzieży w zakresie statystyki.
 
W spotkaniu polskich i włoskich nauczycieli wzięli też udział przedstawiciele lokalnych samorządów oraz instytucji wspomagających pracę szkół. Gminę Tarnobrzeg reprezentowali: Grzegorz Kiełb, prezydent miasta, i Jolanta Kociuba, naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Urzędu Miasta. Z ramienia Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w wyjeździe uczestniczyły: Elżbieta Konieczko, kierownik dydaktyczny Oddziału w Tarnobrzegu, i Małgorzata Podolak, nauczyciel konsultant.
 

Komers w Gimnazjum nr 2

23 maja 2015 w Gimnazjum nr 2 im. Jana Słomki w Tarnobrzegu odbył się bal trzecioklasistów, którego organizacją zajęli się rodzice i nauczyciele szkoły.
 
Tradycyjnie komers rozpoczął się polonezem. Ułożeniem układu tanecznego i przygotowaniem uczniów do występu zajęła się pani Barbara Moniakowska. W tym roku uczniowie przygotowali również drugi taniec, a mianowicie walc angielski, który wypadł równie efektownie jak polonez. Prezentowane przez młodzież układy spotkały się z dużym aplauzem ze strony widowni, licznie zgromadzonej na sali. Dodatkowego uroku dodały eleganckie stroje tancerzy. Zainteresowanie było ogromne, głównie ze strony rodziców, którzy przybywając podziwiać swoje pociechy, chcieli także uwidocznić te niezapomniane chwile na pamiątkowych zdjęciach. 
 
Po zaprezentowaniu przez trzecioklasistów układu tanecznego poloneza i walca angielskiego, wystąpiła Natalia Szkutnik, która ze swym partnerem brawurowo zatańczyła walca wiedeńskiego. Całość uroczystości uświetniła Natalia Dobrzańska, która zaprezentowała swój talent wokalny. Niezwykłą atmosferę jaka panowała podczas balu stworzyła również pani Agnieszka Sudoł, która wiele pracy i wysiłku poświęciła na przygotowanie pięknej dekoracji sali.
 
 Dyrektor gimnazjum, pan Grzegorz Kokoszka podziękował uczniom za piękny występ oraz życzył zgromadzonej młodzieży udanej zabawy. A gdy zakończyła się oficjalna część balu absolwenta, rozpoczęła się dyskoteka na której wszyscy świetnie się bawili.
 
info - Gimnazjum nr 2

Tarnobrzeskie złote dziewczyny

23 maja  szesnastoosobowa reprezentacja (7 dziewczyn i 9 chłopców) Tarnobrzeskiego Klubu Kuokushin Karate startowała w Międzynarodowym Turnieju Karate „ONE WORLD ONE KYOKUSHIN„ w Limanowej.
 
W zawodach  na trzech matach wzięło udział 550 zawodników z 50 klubów Polski, Austrii, Czech i Ukrainy. Nasza szesnastka  zawalczyła  znakomicie zajmując drużynowo II miejsce a  w ogromnej mierze to zasługa naszych walczących dziewczyn. Przy tak ogromnej ilości zawodników trzeba było wygrywać co najmniej  trzy walki by stanąć na podium.
 
Ogółem nasza reprezentacja wygrała 22 walki a na podium stanęli:
 
I miejsce Marysia Taras, Angelika i Karolina Kęsy oraz Jakub Saramak
II miejsce Klaudia Szlęzak
III miejsce Emilka Motyka i Konrad Krawiec
 
Wystartowali:  Miłosz Murek, Patryk Sempruch, Bartosz Nowak, Piotr Paterek, Magda Małek, Martyna Rejczyk , Kacper Soboń, Przemek Woś i Michał Cybulski.
 
Kierownikiem ekipy był Piotr Soboń, sekundantami Ewelina Motyka i Sylwester Cybulski a sędzią Shihan Ryszard Kiper.
 
Każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy medal,  w prezencie  zegarek i koszulkę a puchary były większe niż na Mistrzostwach Europy.
 
Całodniowa wyjazdowa  eskapada -  wyjazd Busem od 5 rano - cały dzień na Hali  - dopiero o 23 McDonald's to trudy odniesionego sukcesu . Było warto harować, męczyć się na treningach za radość zwycięstwa i chwile sławy reprezentując miasto Tarnobrzeg. Nieodzowna finansowa pomoc Urzędu Miasta Tarnobrzeg oraz przychylność Prezydenta Miasta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba kolejny raz pozwoliła nam wystartować tak liczną grupą odnosząc tak znaczący sukces.
 
info - Klub Kuokushin Karate
 

Miejski Dzień Dziecka

Wygraj sukces

Oferta w trybie bezkonkursowym (art. 19 a)

Oferta złożona przez Integracyjny Klub Sportowy Tarnobrzeg w trybie bezkonkursowym (art. 19 a). Uwagi do oferty można zgłaszać w terminie 7 dni.

Uroczysta Sesja Rady Miasta Tarnobrzega

Zawiadamiam Mieszkańców Miasta Tarnobrzega, że w dniu 28 maja 2015 r. /czwartek/ o godz. 11.00 w kościele O.O. Dominikanów zostanie odprawiona msza w intencji Miasta i Mieszkańców po czym o godz. 12.30 w sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury przy ul. Słowackiego 2, odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Tarnobrzega z okazji 422 ROCZNICY NADANIA PRAW MIEJSKICH TARNOBRZEGOWI. 
 
Porządek obrad :
 
1. Otwarcie sesji.
2. Wystąpienie okolicznościowe.
3. Wręczenie medalu „Sigillum Civis Virtuti” Panu Tadeuszowi Wojteczko oraz Panu Stanisławowi Żwirukowi.
4. Wręczenie medalu „Zasłużony Tarnobrzeżanin”.
5. Prezentacja „8 Wspaniałych”.
6. Zamknięcie Sesji.
7. Występ artystyczny.
 
 
Przewodniczący Rady Miasta                         
        /-/ Kamil Kalinka
 
 
Prezydent Miasta Tarnobrzega
       /-/ Grzegorz Kiełb

25 lat samorządności

Parada samorządowców ulicami Rzeszowa, uroczysta Msza święta, odprawiana w Kościele Farnym w intencji podkarpackich samorządów, a także okolicznościowa konferencja, podczas której wyróżniani są najlepsi gospodarze lokalnych wspólnot to stałe punkty samorządowego święta w Rzeszowie.W uroczystościach wziął udział także Józef Motyka, zastępca Prezydenta Tarnobrzega.
 
W Rzeszowie samorządowcy mówili o tym, jak rodziła się idea samorządności. Senator Matusiewicz przypomniał, że już w 1980 roku Komisja Krajowa NSZZ Solidarność postulowała powstanie samorządów, co stało się faktem 10 lat później, za sprawą uchwalonej przez Senat RP ustawy.
 
Co roku w dniu swego święta najlepsi samorządowcy z regionu są wyróżniani i nagradzani.  Laureatami tegorocznej edycji konkursu Podkarpacka Nagroda Samorządowa zostali: - w kategorii powiatu - Powiat Rzeszowski  -  starosta Józef Jodłowski, - w kategorii miast do 35 tys. mieszkańców - Miasto i Gmina Lesko – burmistrz Barbara Jankowska, - w kategorii miast powyżej 35 tys. mieszkańców - Miasto Mielec - prezydent Daniel Kozdęba. Za najlepiej zarządzaną gminę kapituła konkursu uznała Tryńczę i wójta Ryszarda Jędrucha.
 
Podkarpacka Nagroda Samorządowa przyznawana jest wspólnie przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych i Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie” z Krosna. Co roku zrzeszające samorządowców w regionu PSST nagradza także zdolną młodzież. W tym roku 25 utalentowanych  uczniów podkarpackich szkół otrzymało nagrody ufundowane przez samorządy. Uhonorowane zostały także najlepiej prowadzone strony internetowe podkarpackich samorządów.
 
Źródło - http://www.podkarpackie.pl/