Stypendia dla sportowców

Wykaz zawodników, którzy uzyskali stypendium Prezydenta Miasta Tarnobrzega na okres lipiec - grudzień 2017 r.

Lp.

Imię i nazwisko

Nazwa stowarzyszenia

Przyznana miesięczna kwota stypendium

Najważniejsze osiągnięcia w I półroczu 2017 roku

1.

Lilly May Niezabitowska
ur. 21.09.2004 r.

Stowarzyszenie Jacht Klub „Kotwica”

120,00 zł

I miejsce w IV Ogólnopolskich Regatach o Puchar Mariny Tarnobrzeg 1-2  kwietnia 2017 r.

IX miejsce w regatach o Puchar Pucka 3-5.05.2017 r.

X miejsce w Pucharze Gdyni 11-14.05.2017 r.

Udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Holandii
25-28.05.2017 r. (60 miejsce)

Udział w Nieoficjalnych Mistrzostwach Świata we Włoszech nad Jeziorem Garda (kwiecień 2017 r.) – srebrna Grupa

2.

Aleksandra Bobula
ur. 29.02.2004 r.

Stowarzyszenie Jacht Klub „Kotwica”

120,00 zł

II miejsce w IV Ogólnopolskich Regatach o Puchar Mariny Tarnobrzeg 1-2  kwietnia 2017 r.

X miejsce w regatach o Puchar Pucka 3-5.05.2017 r.

IX miejsce w Pucharze Gdyni 11-14.05.2017 r.

Udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Holandii
25-28.05.2017 r. (23 miejsce)

Udział w Nieoficjalnych Mistrzostwach Świata we Włoszech nad Jeziorem Garda (kwiecień 2017 r.) – srebrna Grupa

3.

Sebastian Uzar
ur. 08.12.2000 r.

Tarnobrzeski Klub Karate

120,00 zł

Srebrny medalista na Mistrzostwach Małopolski w Kickboxingu w formule KICK LIGHT w Bukowie - 4.03.2017 r.

Brązowy medalista w kata oraz w kobudo podczas Mistrzostw Polski Oyama Karate w Kata w Turku – 25.03.2017 r.

Złoty medalista Mistrzostw Polski w kickboxingu w formule FULL CONTACT w Piotrkowie Trybunalskim – 7-8.04.2017r.

Złoty medalista Mistrzostw Polski Wschodniej w Oyama Karate w Radomiu – 23.04.2017 r.

Złoty medalista Mistrzostw Polski Oyama Karate
w Andrychowie – 27-28.05.2017 r.

4,

Maciej Grabski
ur. 23.09.2000 r.

Tarnobrzeski Klub Karate

120,00 zł

Złoty medalista na Mistrzostwach Małopolski w Kickboxingu w formule KICK LIGHT w Bukowie - 4.03.2017 r.

Czwarte miejsce w kata oraz w kobudo podczas Mistrzostw Polski Oyama Karate w Kata w Turku – 25.03.2017 r.

Brązowy medalista Mistrzostw Polski w kickboxingu w formule FULL CONTACT w Piotrkowie Trybunalskim – 7-8.04.2017r.

Srebrny medalista Mistrzostw Polski w Kickboxingu w formule Lowkick w Nowym Targu – 22-23.04.2017 r.

Srebrny medalista Mistrzostw Polski Oyama Karate
w Andrychowie – 27-28.05.2017 r.

5.

Szymon Skulski
ur. 20.01.2005 r.

UKS „Delfin”

170,00 zł

Powołany do Kadry Wojewódzkiej Młodzików w pływaniu na rok 2017

Rekordzista Okręgu Podkarpackiego

Rekordzista Szkoły na wielu dystansach

Jeden z czołowych zawodników w Polsce w roczniku 2005 w stylu motylkowym i dowolnym

Posiada klasę sportową 13-latków zatwierdzoną przez PZP na dystansie 50, 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym

Złoty medalista na dystansie 200 m stylem dowolnym
Złoty medalista na dystansie 50 m stylem motylkowym

Srebrny medalista na dystansie 100 m stylem motylkowym podczas I edycji Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci w Ropczycach – 11.02.2017 r.

najlepszy zawodnik zawodów wśród 12-latkow według punktów za dystans 50 m stylem motylkowym

Złoty medalista na dystansie 100 m stylem dowolnym
Brązowy  medalista na dystansie 200 m stylem zmiennym podczas II edycji Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci w Kolbuszowej – 04.03.2017 r.

najlepszy zawodnik zawodów wśród 12-latkow według punktów za dystans 100 m stylem motylkowym

Złoty medalista na dystansie 50 m stylem dowolnym
Srebrny medalista na dystansie 50 m stylem grzbietowym podczas III edycji Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci w Nowej Dębie – 29.04.2017 r.

najlepszy zawodnik zawodów wśród 12-latkow według punktów za dystans 50 m stylem motylkowym

najlepszy zawodnik zawodów wśród 12-latkow według punktów wszystkich trzech edycji wiosennej Podkarpackiej Ligi Pływackiej

Złoty medalista na dystansie 50 m stylem dowolnym
Złoty medalista na dystansie 50 m stylem motylkowym

Złoty medalista na dystansie 50 m stylem grzbietowym
Złoty medalista na dystansie 100 m stylem dowolnym

Srebrny medalista na dystansie 100 m stylem motylkowym podczas Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego w Dębicy – 10-11.06.2017 r.

6.

Mateusz Szklarz
ur. 08.02.2004 r.

UKS „Delfin”

120,00 zł

Powołany do Kadry Wojewódzkiej Młodzików w pływaniu na rok 2017

Jeden z czołowych zawodników w Województwie Podkarpackim

Posiada klasę sportową 13-latków zatwierdzoną przez PZP na dystansie 50,100 oraz 200 m stylem klasycznym

Złoty medalista na dystansie 100 m stylem dowolnym
Brązowy medalista na dystansie 50 m stylem klasycznym

Srebrny medalista na dystansie 100 m stylem zmiennym Złoty medalista na dystansie 200 m stylem zmiennym

podczas Memoriału Jerzego Szczerbatego, Pucharu Ziemi Podkarpackiej w Tarnobrzegu – 23.04.2017 r.

Brązowy medalista w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym podczas Międzywojewódzkich drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-13 lat – 25-26.04.2017 r.

Złoty medalista na dystansie 200 m stylem zmiennym
Srebrny medalista na dystansie 50 m stylem dowolnym

Brązowy medalista na dystansie 100 m stylem klasycznym Brązowy medalista na dystansie 50 m stylem klasycznym

podczas Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego w Dębicy
-10-11.06.2017

7.

Krzysztof Żyłka
ur. 10.12.1979 r.

Integracyjny Klub Sportowy Tarnobrzeg

250,00 zł

Międzynarodowe Mistrzostwa Słowenii - 14th SloveniaOpen 

6-9.5.2017 - brązowy medal w turnieju drużynowym Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec - Bayreuth Open 2017 - miejsce 5-8 w turnieju indywidualnym

 I Grand Prix Polski Tenisa Stołowego Niepełnosprawnych
– 21-23 kwietnia Gdańsk 
- złoty medal w singlu w klasie 4

8.

Maciej Nalepka
ur. 18.01.1977 r.

Integracyjny Klub Sportowy Tarnobrzeg

300,00 zł

1. runda Środkowoeuropejskiej Ligi Tenisa Stołowego
na Wózkach – Czechy – Hodonin -  I miejsce w drużynie

Międzynarodowe Mistrzostwa Włoch - Lignano Master Open 2017 - złoty medal w turnieju drużynowym, 5-8 miejsce w singlu

Międzynarodowe Mistrzostwa Rumunii - Romania International Table Tennis Open 2017 złoty medal w turnieju drużynowym,  brązowy w singlu

Międzynarodowe Mistrzostwa Słowenii - 14th SloveniaOpen 6-9.5.2017 srebrny medal w turnieju drużynowym

I Grand Prix Polski Tenisa Stołowego Niepełnosprawnych
– 21-23 kwietnia Gdańsk  - srebrny medal w singlu w klasie 3

9.

Paweł Włodyka
ur. 07.03.1983 r.

Integracyjny Klub Sportowy Tarnobrzeg

250,00 zł

I Grand Prix Polski Tenisa Stołowego Niepełnosprawnych
– 21-23 kwietnia Gdańsk  - srebrny medal w singlu w klasie 10

II Grand Prix Polski Tenisa Stołowego Niepełnosprawnych – 2-4 czerwca, Gdańsk - 
brązowy medal w singlu w klasie 10

10.

Paweł Mazuryk
ur. 01.12.1984

Integracyjny Klub Sportowy Tarnobrzeg

250,00 zł

I Grand Prix Polski Tenisa Stołowego Niepełnosprawnych
– 21-23 kwietnia Gdańsk - srebrny medal w singlu w klasie 8

II Grand Prix Polski Tenisa Stołowego Niepełnosprawnych – 2-4 czerwca, Gdańsk  - brązowy medal w singlu w klasie 8

11.

Jacek Czech
ur. 29.02.1976

Integracja
- Stowarzyszenie Sprawnych Inaczej
i Przyjaciół

400,00 zł

Członek kadry narodowej,

Aktualnie przygotowuje się do Mistrzostw Świata, które odbędą się w tym roku w Meksyku, jak również do międzynarodowych zawodów w Brunszwiku, Brnie oraz Berlinie.
Dwa złote medale na dystansach 50m grzbiet i 100m grzbiet w klasyfikacji Open podczas tegorocznych zawodów w Brunszwiku Niemcy.
Dzięki wynikom z tych zawodów uplasował sie w czołówce rankingu światowego 2017 rok (2 i 1 miejsce)
i otworzył sobie drogę do udziału w Mistrzostwach Świata Meksyk 2017, zdobywając dwa minima.
Zakwalifikował się również do udziału w Pucharze Świata Berlin 2017 ( lipiec)

12.

Michał Wojciechowski
ur. 02.10.1988 r.

Klub Biegacza „Witar”

200,00 zł

Członek kadry narodowej niesłyszących, objęty szkoleniem przygotowań do Igrzysk Olimpijskich Głuchych – Samsun - Turcja 18-23.06.2017 r.,

Zloty medalista na 1500 m oraz srebrny medalista na 800 m podczas Halowych Mistrzostw Polski w Spale – 3-4.03.2017 r.

Zloty medalista na 1500 m oraz srebrny medalista na 800 m podczas Mistrzostw Polski w Puławach – 18-20.06.2017 r.

Pierwsze miejsce podczas XXXVII Biegu Siarkowca
im. Kazimierza Sławka na dystansie 10 km – 23.04.2017 r.

13.

Bartłomiej Szymon Dobroń

Klub Kajakowy „Jezioro”

150,00 zł

K-1  200m JUNIOR MŁ 2001-02 - złoty medal
K-2  200m JUN I JUN MŁ 99-02 - złoty medal
K-1  1000m JUNIOR MŁ 2001-02 - zloty medal
K-2  1000m JUN I JUN MŁ 99-02 - złoty medal

podczas 11 Międzynarodowych Zawodów Kajakowych o Puchar Lubelskiego Koziołka w Lublinie - 17.06.2017r

Ogólnopolskie konsultacje szkoleniowe juniorów w Wałczu 28-30.04.2017- 5 miejsce w K-1

Eliminacje Juniorów Puchar Polski w Bydgoszczy
19-21.05.2017-w finale E - 1 miejsce w K-1

III Otwarte Regaty Kajakowe Miasta Rzeszowa 18.05.2017 - 1 miejsce w K-1 500m i 2 miejsce w K-1 200 m

Regaty Kajakowe Dzień Dziecka o Puchar Dyrektora MOSiR Tychy 13.06.2017 - 2 miejsce w K-1 200 m i 2 miejsce w K-1 600m


 

Stypendia dla sportowców

Nabór wniosków o przyznanie stypendium sportowego przeprowadzany jest dwa razy w roku.
Do 30 listopada br. można składać wnioski o przyznanie stypendium sportowego na okres od stycznia do czerwca przyszłego roku.
Do 31 maja br. można składać wnioski o przyznanie stypendium sportowego na okres od lipca do grudnia bieżącego roku.
Szczegółowe zasady i tryb przyznawania, wstrzymywania i cofania stypendiów dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub współzawodnictwie krajowym oraz dla zawodników w kategorii seniorów uczestniczących w rozgrywkach ligowych w grach zespołowych określa regulamin.

Pliki do pobrania