Kalendarz

Promocja książki Elżbiety Domoradzkiej pt. „Moje drogi do świętych”

14 lutego 2020 (piątek) 17:30 - 00:00
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt: Miejska Biblioteka Publiczna
Udział: Bezpłatny

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. M. Marczaka zaprasza na promocję książki Elżbiety Domoradzkiej pt. „Moje drogi do świętych”, która odbędzie się 14 lutego 2020 roku o godz. 17.30 w Bibliotece Głównej. Pani Elżbieta Domoradzka urodziła się w Nowym Sączu, od wielu lat mieszka w Tarnobrzegu. Jest nauczycielką matematyki w Zespole Szkół nr 1 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu.

Uwielbia podróże i kino. Czci św. o. Pio i św. Jana Pawła II. Książka „Moje drogi do świętych” jest wyrazem jej wieloletnich zainteresowań – „Zawsze lubiłam pisać wspomnienia, sprawozdania z podróży, relacje z różnych uroczystości, kroniki z wycieczek szkolnych, czy po prostu notatki z wydarzeń, które odciskały na moim życiu trwały ślad. Uzbierało się także kilkanaście tekstów dotyczących św. o. Pio i św. Jana Pawła II.

Od bardzo dawna moim wielkim pragnieniem było wydać je w postaci książkowej. Rozmawiając niegdyś z ks. Augustynem Łyko z parafii św. Barbary w Tarnobrzegu, katechetą w szkole, w której uczę, myśl o publikacji tych tekstów dojrzała – to on wtedy namówił mnie do wydania książki mówiąc, że „książka to jest zawsze książka””.

W trakcie spotkania oprawę muzyczną zapewni Leopold Miłkowski.

 

Powrót na listę wydarzeń