Kalendarz

Spotkanie z Jerzym Illgiem.

5 grudnia 2019 (czwartek) 18:00 - 00:00
Miejsce: MPB
Organizator: MBP
Kontakt: MBP
Udział: Bezpłatny

Z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 60 - lecia Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak, 5 grudnia o godz.18.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Jerzym Illgiem - wybitnym polskim filologiem, doktorem nauk humanistycznych, publicystą, krytykiem literackim. Od 1983 roku redaktorem a od 1992 roku redaktorem naczelnym Znaku - jednego z największych i prestiżowych wydawnictw w Polsce.

Spotkanie związane jest również z promocją nowej książki autora „Mój znak. O noblistach, kabaretach, przyjaźniach, książkach, kobietach, o nowej dekadzie i pięknej plejadzie”, której premiera wieńczy jubileuszowe obchody. Autor przedstawia w niej niezwykle barwną i bogatą historię wydawnictwa, okraszoną wieloma opowieściami i anegdotami. Niezwykłą atrakcją spotkania będzie projekcja fragmentów kabaretu z udziałem autorów i pracowników Znaku.

Jerzy Illg o niepowtarzalnej działalności „Stajni Noblistów” napisał:

„Wydawnictwo Znak jest prawdopodobnie jedyną oficyną na świecie, która nie tylko wydaje ważne książki, ale potrafi świetnie się bawić, wystawiając od czasu do czasu zgoła niepoważne rewie kabaretowe z udziałem swoich znakomitych autorów. […] Zobaczycie Państwo, jakie ukryte talenty posiadają autorzy Znaku, jak – wspomagani przez zaprzyjaźnionych artystów – potrafili się bawić Wisława Szymborska i Leszek Kołakowski, Norman i Davies i Władysław Stróżewski, Jacek Woźniakowski i Kazimierz Kutz, Bronisław Maj, Ewa Lipska i Adam Zagajewski, Kuba Sienkiewicz, Grzegorz Turnau i Andrzej Szczeklik, Anna Dymna i Jerzy Trela, Dorota Segda i Stanisław Radwan, Robert Makłowicz i Piotr Bikont…”.

Powrót na listę wydarzeń