Kalendarz

Najbliższe wydarzenia

 • 7 sierpnia 2017 (poniedziałek)

  III Międzynarodowe Sympozjum Artystyczne im. Mariana Ruzamskiego

  Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega w dniach 7-16 sierpnia 2017 roku organizuje III Międzynarodowe Sympozjum Artystyczne im. Mariana Ruzamskiego, nad którym patronat objął Prezydent miasta Tarnobrzega. Weźmie w nim udział dziewięciu artystów z Polski i z zagranicy. Codziennie o godz. 16.30 w „Pokoju Czerwonym” Zamku uczestnicy sympozjum, wzorem lat poprzednich, zaprezentują swoje prace i wizje twórczości.  Prezentacje są otwarte dla wszystkich chętnych.
 • 15 sierpnia 2017 (wtorek)

  VI Święto Chleba

  Stowarzyszenie Mokrzyszów zaprasza na VI Święto Chleba, które odbędzie się 15 sierpnia w godzinach 8-13 przy Kościele Parafialnym w tarnobrzeskim osiedlu Mokrzyszów. W programie wydarzenia: - od godz. 8.00 otwarcie stoisk i prezentacja produktów piekarskich przez piekarnie z regionu, możliwość kosztowania chleba, zakupu ciast i innych przetworów domowej roboty, - godz. 10.00 Msza Św. Z uroczystym poświęceniem wieńca dożynkowego, - godz. 11.00 rozstrzygniecie konkursu na najsmaczniejszy chleb i ciasto drożdżowe własnego wypieku. 
 • 15 sierpnia 2017 (wtorek)

  Rocznica Bitwy Warszawskiej

  Zapraszamy do wspólnych obchodów rocznicy Bitwy Warszawskiej, ważnego dla Europy, Polski oraz Tarnobrzega i regionu wydarzenia. 15 sierpnia Stowarzyszenie „Dzików” planuje tradycyjne obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej. O godz. 18.00 odbędzie się spotkanie na Zamku Tarnowskich w Dzikowie przed tablicą pamiątkową wojny 1920 – ochotnicy z Dzikowa. W ramach obchodów wysłuchamy wystąpienia dr Tadeusza Zycha, dotyczącego rocznicy bitwy i udziału w niej ochotników z naszego regionu. Przewidziano także złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą.