Kalendarz

Najbliższe wydarzenia

 • 12 grudnia 2019 (czwartek)

  HAMLET

  Kino „Wisła” Tarnobrzeskiego Domu Kultury  retransmisja spektaklu HAMLET 12 grudnia 2019 r., godz. 18.00 Wielkie londyńskie przedstawienie z Benedictem Cumberbatchem w reżyserii Lyndsey Turner, która współpracuje m.in. z West Endem, the Royal National Theatre, the Royal Shakespeare Company, teatrami Broadwayu. Scenografię przygotowała Es Devlin, współpracująca także z The Metropolitan Opera. Spektakl wyprodukowa³ Friedman Productions Sonia. Był on transmitowany z Barbican Theatre do kin w całej Europie i poza nią 15.10. 2015 r.  Bił wszelkie rekordy popularności wśród tego typu transmisji. Pełna rozmachu, szekspirowska tragedia  stała się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie, ze względu na grę aktorską i oprawę plastyczną. Inscenizacja przenosi historię Hamleta w czasy nam współczesne, aby podkreślić ciągłą aktualność arcydzieła Shakespeare'a. Stawia również duży nacisk na wątki polityczne i szpiegowskie. przedstawienie z polskimi napisami czas trwania: 3 godz. 30 minut z przerwą cena biletu:  25 zł
 • 12 grudnia 2019 (czwartek)

  „Dzień z życia niewidomego” w obiektywie Magdaleny Greli - Wernisaż

    Magdalena Grela urodzona w Tarnobrzegu, od 2015 r. związana zawodowo z Rzeszowem. Swoją przygodę z aparatem rozpoczęła od fotografowania koncertów muzycznych. Interesuje się fotografią socjologiczną i reportażem. Najchętniej fotografuje ludzi na targach staroci, zarówno sprzedawców, jak i potencjalnych klientów. Należy do nieformalnej społeczności fotografów z Rzeszowa „Dokumentalni”, gdzie narodził się pomysł na realizację reportażu o osobach niewidomych, który ostatecznie pani Magdalena zrealizowała sama. Bohaterką jej reportażu została Teresa Biało. Pani Teresa na skutek dziecięcego porażenia mózgowego jest osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku. Kilkanaście lat temu zaczęła także tracić wzrok. Zdjęcia ukazują panią Teresę w jej codziennym życiu. W zmaganiach z problemami codzienności pomaga jej pies przewodnik Nefi. On również jest bohaterem reportażu. Sesją zdjęciową, trwającą dwa dni autorka, jak sama mówi, chciała pokazać iż pani Teresa „pomimo braku udogodnień jest osobą promieniująca entuzjazmem i nie zważa na wszelkie nieudolności otaczającego ją świata”. Wystawa prezentowana będzie od 12 grudnia 2019 do 31 stycznia 2020 r. w Filii nr 1 na osiedlu Serbinów, ul. M. Dąbrowskiej 31a, w godzinach otwarcia filii. Wernisaż wystawy odbędzie się 12 grudnia 2019, o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.
 • 12 grudnia 2019 (czwartek)

  60 LAT POLSKIEGO ROCKA

  W kończącym się roku przypada 60-lecie debiutu zespołu „Rythm & Blues”, który zapoczątkował erę rock and rolla w naszym kraju. Choć żywot tej formacji nie był zbyt długi, ani nie wylansowała ona własnych przebojów, na jej miejscu pojawiły się natychmiast inne grupy, które już nie zeszły z estrad. W zespołach tych wystąpiło wielu niezwykle zdolnych, młodych muzyków, którzy nie tylko odmienili tradycyjną i skostniałą polską piosenkę, ale zrewolucjonizowali muzykę rozrywkową, podobnie jak działo się to na całym świecie, wpływając przy tym bardzo znacząco na modę, styl życia całego społeczeństwa, a nawet stymulując rozwój… elektroniki ! O wspaniałych pod tym względem latach 60-tych i 70 tych ubiegłego wieku, twórcach i wykonawcach polskiego rock and rolla podczas Czwartkowego Wieczoru Zamkowego 12 grudnia br. opowie dr Adam Wójcik, kiedyś przez kilka lat pełniący rolę menagera legendarnej Grupy NO TO CO. Zapraszamy do Muzeum – Zamku Tarnowskich w Dzikowie, w czwartek 12 grudnia 2019 roku na godz.17.30.