Kalendarz

Najbliższe wydarzenia

 • 12 kwietnia 2019 (piątek)

  Promocja książki "Przyrodyki czyli wierszowane spotkania z przyrodą" Jolanty Tworek

  Autorka o sobie: Mieszkam w Tarnobrzegu od 20 lat. Jestem absolwentką Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UMCS w Lublinie. W szkole pracuję ponad 20 lat ucząc geografii i przyrody. Bardzo lubię swoją pracę chociaż wcale nie jest łatwa. Dzielenie się wiedzą z dziećmi dostarcza wiele satysfakcji i radości. Interesuje mnie otaczający świat i piękno przyrody, które można dostrzec nawet bardzo blisko. Na ile to możliwe, razem z moją rodziną staram się poznać i odwiedzić nowe miejsca. Lubię podróżować i fotografować. Wiele przyjemności sprawia mi także czas spędzony z rodziną w domu i kucharzenie. Czas wolny, gdy go znajdę, poświęcam na czytanie książek, oglądanie filmów oraz pisanie wierszy, których wydanie było moim nieśmiałym marzeniem.
 • 12 kwietnia 2019 (piątek)

  Zapraszamy na wernisaż wystawy rysunków MARTY KONARZEWSKIEJ

  Galeria Tarnobrzeskiego Domu Kultury zaprasza na kolejną wystawę z cyklu „Elle a créé”. Jest to autorski projekt obejmujący prezentację twórczości młodych polskich artystek – ilustratorek i malarek. Do tego grona dołączyła Marta Konarzewska – warszawianka, rocznik ’79. Z wykształcenia plastyk, od kilkunastu lat zajmuje się projektowaniem grafiki użytkowej, rysowaniem i ilustracją. Jej prace pojawiły się w Chimerze, Twoim Stylu, Gazecie Wyborczej i Zwierciadle. Technika, w której pracuje to kameralny rysunek piórkiem na starym papierze, albo większy format – akryl na płótnie. Na obrazach artystki pojawiają się głównie kobiety. Wizerunki kreślone są energiczną , witalną, lapidarną kreską. Portretowane w sposób skrótowy i mocno dekoracyjny. Osadzone w pustce, bądź przestrzeni zbudowanej zamaszystym duktem pędzla. Komisarz wystawy – Elżbieta Miśkiewicz-Zamojska
 • POLAND TROPHY
  12 kwietnia 2019 (piątek)

  POLAND TROPHY

  POLAND TROPHY, to już marka, która polskim rynku rajdów przeprawowych ma swoją tradycję od 12 lat. Najlepsi zawodnicy, którzy swoją determinacją i walką udowadniają, że jest to jedyny w swoim rodzaju rajd przeprawowy w Polsce. W sezonie 2019 odbędzie się tylko jedna edycja Poland Trophy Extreme składająca się z dwóch etapów (nocnego i dziennego) dla klas: No Limit / Advance / Wyczyn+ oraz specjalnie dla klasy Seryjny Turystyk zostanie przygotowany jeden etap dzienny. Zawodnicy klas: NOL/ADV startują w dwóch 8-godzinnych etapach, na których przygotowane są OS-y w całości wytaśmowane. Czas liczony wyłącznie na OS-ach. Suma czasów decyduje o zajęciu przez daną załogę miejsca na rajdzie. Klasa Wyczyn+ startuje w dwóch etapach: nocnym 4-godzinnym i dziennym 8-godzinnym, zawodnicy rywalizują na PKP-y. O klasyfikacji w klasie Wyczyn+ decyduje największa liczba zdobytych PKP-ów. W sytuacji kiedy załogi posiadają taką samą liczbę PKP-ów decyduje suma czasów zdobytych a OS-ach czasowych. Specjalnie na potrzeby PTE zostaje powołana do życia klasa Seryjny Turystyk ze specjalnie przygotowaną trasą dedykowaną tylko i wyłącznie tej klasie, czyli osobne PKP-y oraz OS-y czasowe.
 • 12 kwietnia 2019 (piątek)

  Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

  Tarnobrzeski Dom Kultury jest organizatorem Eliminacji Rejonowych 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla szkół ponadgimnazjalnych, które odbędą się 12 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w sali kameralnej TDK. Eliminacje przebiegać będą w 4 kategoriach: recytacja, wywiedzione ze słowa, monodram i poezja śpiewana. W eliminacjach weźmie udział 21 recytatorów z Tarnobrzega, Stalowej Woli i Niska. Kolejny, wojewódzki etap konkursu odbędzie się pod koniec kwietnia br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie i Centrum Kultury w Przemyślu. Głównym organizatorem konkursu na szczeblu ogólnopolskim jest Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.