Kalendarz

Najbliższe wydarzenia

 • 28 października 2018 (niedziela)

  Wystawa "Tarnobrzeskie drogi do Niepodległej"

  Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega zaprasza na otwarcie wystawy pt. Tarnobrzeskie drogi do Niepodległej 1918–1920, przygotowanej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę, 28 października 2018 r., o godz. 17.00 w Muzeum-Zamku Tarnowskich w Dzikowie, Tarnobrzeg, ul. Sandomierska 27 Wernisażowi towarzyszyć będzie promocja bezpłatnego katalogu wystawy. Ekspozycja będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych od 28 października do końca grudnia 2018 roku. Serdecznie zapraszamy ! Dofinansowano z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA NA LATA 2017-2022 w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”.
 • 5 listopada 2018 (poniedziałek)

  Otwarcie wystawy „Niepokorna, Niepodległa..."

  W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka zaprasza, 5 listopada o godz. 18.00, na otwarcie wystawy „Niepokorna, Niepodległa…” oraz wykład prof. dr. hab. Janusza Ciska "Współpracownicy Józefa Piłsudskiego. Próba oceny". Kanwę ekspozycji stanowi literatura dotycząca wydarzeń z lat 1772 – 1918. Opracowania tematyczne, słowniki, wspomnienia to tylko niektóre z gatunków zawierających treści związane z tematem.  To literacka wędrówka od pierwszego rozbioru Polski przez Powstanie Kościuszkowskie, bitwę pod Somosierrą,  po dzień 11 listopada 1918 r. To też,  przypomnienie Tarnobrzeżan, których heroiczne czyny  podczas wielkich zrywów narodowościowych i walk pod obcymi sztandarami, zapisane zostały na kartach historii. Całość ekspozycji uzupełniają reprodukcje obrazów  ze scenami batalistycznymi oraz repliki broni białej i palnej. Przy realizacji wystawy wykorzystano księgozbiór Biblioteki oraz archiwalne numery Tygodnika Nadwiślańskiego. Wystawa będzie czynna do 28.12.2018 r. od poniedziałku do piątku w godz 10-17.
 • 8 listopada 2018 (czwartek)

  Regionalne Forum Pacjentów Onkologicznych - spotkanie edukacyjne

  Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych zaprasza do udziału w bezpłatnej konferencji Regionalne Forum Pacjentów Onkologicznych. W konferencji oprócz przedstawicieli regionalnych organizacji pacjenckich i samych pacjentów udział wezmą także reprezentanci samorządów lokalnych, Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie oraz środowiska medycznego. Poniżej link do formularza zgłoszeniowego on line, pod którym każdy zainteresowany udziałem w konferencji może wpisać się na listę uczestników. Zgłoszenia telefoniczne i emailowe do 6 listopada. Formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc_jg6mBNvkpup6-wKZrsoUGzdXVJambqODBvEZIYYoEFUDtw/viewform?usp=sf_link