Kalendarz

Najbliższe wydarzenia

 • 7 maja 2018 (poniedziałek)

  Tydzień Bibliotek

  Tydzień Bibliotek - program obchodów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu Już po raz piętnasty, w dniach 8-15 maja, w całym kraju obchodzony jest Tydzień Bibliotek, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Bogaty program obchodów przygotowany został również przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. dr. Michała Marczaka. Inauguracja tego święta czytelnictwa odbędzie się już 7 maja b.r. o godz.18.00 podczas otwarcia wystawy "Literacki Tarnobrzeg". Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek "(Do)wolność czytania", można rozumieć jako wolne czytanie, nieskrępowane zakazami, z nieograniczonym dostępem do książki w różnym formacie (książka tradycyjna, elektroniczna, audiobook), a co za tym idzie również do biblioteki.  Hasło nawiązuje także do 100-lecia obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości i podkreśla rolę książki i czytania w zachowaniu tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu. Zapraszamy do udziału w imprezach organizowanych w Bibliotece Głównej i wszystkich filiach.
 • 7 maja 2018 (poniedziałek)

  Wystawa "Literacki Tarnobrzeg"

  Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka z okazji 425 rocznicy lokacji miasta Tarnobrzega przygotowała wystawę "Literacki Tarnobrzeg". Na wystawie znajdują się wydawnictwa, które ukazały się w Tarnobrzegu, traktują o naszym mieście oraz reprezentują autorów z nim związanych. Prezentujemy dorobek literacki 58 autorów, na który składają się zróżnicowane pod względem gatunku i treści publikacje, m.in. powieści, opowiadania, tomiki poezji, publikacje historyczne, biograficzne, przewodniki, albumy. Wystawę dopełniają historyczne zdjęcia Tarnobrzega oraz wybrane fragmenty "Pamiętników włościanina" Jana Słomki charakteryzujące życie codzienne oraz wydarzenia w naszym mieście z II poł. XIX i poczatków XX wieku. Otwarcie wystawy z udziałem autorów  odbędzie się 7 maja 2018 roku o godz. 18.00. Wystawa czynna od 8 do 30 maja 2018 roku. Serdecznie zapraszamy.
 • 10 maja 2018 (czwartek)

  Promocja książki "Sługa Boży Ksiądz Biskup Zygmunt Łoziński"

  Zapraszamy, 10 maja, o godz. 18.00, na spotkanie z ks. Krzysztofem Irkiem i promocję książki "Sługa Boży Ksiądz Biskup Zygmunt Łoziński. Opowieść o świecie którego już nie ma", wydanej w 2018 roku nakładem Wydawnictwa i Drukarni Diecezjalnej w Sandomierzu. Pochodzący z Diecezji Sandomierskiej ksiądz katolicki Krzysztof Irek (1978) jest absolwentem prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim, pracownikiem Sądu Biskupiego w Sandomierzu, katechetą w Ponadgimnazjalnym Zespole Szkół Ekonomicznych i opiekunem Diecezjalnego Ośrodka Katechumenatu. O książce ks. Krzysztofa Irka bp Tadeusz Pikus, Ordynariusz Drohiczyński napisał: "przedstawił postać biskupa Zygmunta jako gorliwego duszpasterza, który poświęcił się służbie ludziom biednym, chorym, przebywającym w więzieniach. Jako duszpasterz dbał o wychowanie dzieci i młodzieży, szczególnie pracował nad świętością rodzin. Był gorliwym patriotą, który dobro Polski stawiał ponad ówczesną poprawność polityczną – z tego wynika wspomniany w książce rozsądek, jaki wykazał wobec tzw. kultu marszałka Józefa Piłsudskiego. Między innymi dlatego biskup Łoziński staje się dla nas szczególnym wzorem Polaka myślącego, który nawet wobec działania mężów stanu potrafił zachować ów zmysł rozsądku, który Polsce był i jest nieustannie potrzebny".
 • 12 maja 2018 (sobota)

  "II Memoriał Józefa Salika" Turnieju Deblowego w Tenisie

  "II Memoriał Józefa Salika" Turnieju Deblowego w Tenisie na kortach MOSiR przy Zwierzyńcu. Zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu i Tarnobrzeski Klub Tenisowy. 12 maja /sobota/ godz. 14:00. Godz. 14:00 – losowanie grup. Godz. 14:30 – otwarcie turnieju. W turnieju mogą brać udział pary żeńskie, męskie i mieszane. Wymagany wiek pary 60+ lat. Ilość miejsc ograniczona – 16 par. SYSTEM GRY a) Planowane rozegranie turnieju systemem gry: – mecze rozgrywane będą w dwóch grupach „każdy z każdym” do wygranego jednego seta, przy stanie 6 : 6 w secie o wyniku decyduje „tie-break”; b) Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany sposobu przeprowadzenia turnieju, w zależności ilości od zgłoszonych par. ZAPISY do 9.05.2018 r. (środa). do godz. 12:00 ; tel.: 510 788 667. Wpisowe - 25 zł od osoby. Za trzy pierwsze miejsca wręczone zostaną pamiątkowe statuetki (puchary). Uczestnicy turnieju biorą udział w zawodach na własną odpowiedzialność. Zawody będą przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami. Do każdego meczu organizator zapewnia komplet piłek ( 3szt). Organizatorzy turnieju nie biorą odpowiedzialności za wszelkie urazy i kontuzje zawodniczek powstałe w trakcie turnieju. Każdy zawodnik/zawodniczka zgłaszający/a się jako uczestnik turnieju akceptuje jednocześnie treść przedstawionego regulaminu i zobowiązuje się do jego przestrzegania.
 • 14 maja 2018 (poniedziałek)

  Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską

  Agnieszka Lingas-Łoniewska jest autorką ponad dwudziestu powieści i współautorką kilku antologii. Swoją pracę pisarską rozpoczęła w 2010 roku powieścią „Bez przebaczenia”. Inne powieści pisarki to m.in.: „Skazani na ból”, „Piętno Midasa”, „Zakręty losu” i seria „Szukaj mnie wśród lawendy”. Autorka jest laureatką konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle. Jest również założycielką projektów „Czytajmy Polskich Autorów” i „Pisarka czyta”. W 2012 roku została członkinią Stowarzyszenia Autorów Polskich. Od 2017 roku jest członkiem Kapituły Literackiego Debiutu Roku. Pisarka wspiera fundacje prozwierzęce i schroniska, zbierając na licznych spotkaniach autorskich karmę w akcji „Karma zamiast kwiatka”.
 • 18 maja 2018 (piątek)

  Eliminacje regionalne Konkursu Piosenki "WYGRAJ SUKCES"

  Zbliżają się się kwalifikacje regionalne 23. Konkursu Piosenki „WYGRAJ SUKCES”, organizowanego przez Tarnobrzeski Dom Kultury i Studio Pro – Media w Tarnobrzegu. W dniach 18 maja – 4 czerwca 2018 r. młodzi artyści będą walczyć o miejsce w finale Konkursu. Kwalifikacje regionalne odbędą się w 16 ośrodkach kultury na terenie całego kraju, a udział w nich weźmie 603 uczestników W Tarnobrzeskim Domu Kultury kwalifikacje odbędą się 26 maja 2018 r. (sobota). Na scenie sali widowiskowej TDK zaprezentują się laureaci kwalifikacji wstępnych z Klimontowa, Sandomierza, Nowej Dęby i Tarnobrzega, w czterech kategoriach wiekowych (osoby urodzone w latach: 2012 – 2008, 2007 – 2005, 2004 – 2002, 2001 – 1999) walczących o nominacje do finału konkursu, który zaplanowano na 28 – 29 września 2018 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury.
 • 22 maja 2018 (wtorek)

  Premiera spektaklu "Poczekalnia"

  W dniu 22.05. 2018 roku (wtorek) o godz. 16.00 zapraszamy do Tarnobrzeskiego Domu Kultury na premierę sztuki „Poczekalnia” Krystyny Chołoniewskiej w wykonaniu Młodzieżowy Teatr Amatorski Grupa „Scene”. W obsadzie: Agnieszka Witkowska, Kamila Klimkiewicz, Joanna Gorzała, Wiktoria Fajt, Piotr Pasławski, Arkadiusz Zawada. Reżyseria: Sylwester Łysiak.
 • 27 maja 2018 (niedziela)

  Impreza strzelecka z okazji Dni Tarnobrzega 2018

  Klub Strzelecki \"GROM\" w Tarnobrzegu zaprasza na „otwarte” zawody strzeleckie z okazji „Dni Tarnobrzega 2018”. Zawody odbędą się na strzelnicy LOK w Tarnobrzegu przy ulicy Strzeleckiej 6 w niedzielę 27 maja 2018r. od godziny 9:00. Nie jest wymagane doświadczenie strzeleckie. Przy każdym strzelającym będzie instruktor, który pomoże we wszystkich czynnościach podczas strzelania. Proszę uważnie zapoznać się z regulaminem zawodów na naszej stronie http://grom.tbg.net.pl/. Zapraszamy