Kalendarz

Najbliższe wydarzenia

 • 5 grudnia 2019 (czwartek)

  NASZE ŻONY

  Teatr Syrena - Warszawa Éric  Assous  NASZE ŻONY tłumaczenie: Bogusława Frosztęga                                                                                                    reżyseria: Wojciech Pszoniak                                                                                                        scenografia:  Barbara Hanicka prapremiera:  5  maja 2017 r. Zaskakujący, pełen zwrotów akcji komediodramat, na trzech wirtuozów aktorstwa -  Wojciecha Pszoniaka, Jerzego Radziwiłowicza, Wojciecha Malajkata. Jest to opowieść o próbie, przed jaką staje wieloletnia przyjaźń trzech mężczyzn. Na rozważaniach o trudnych wyborach między moralnością  a lojalnością się nie skończy. „Nasze żony” to sztuka, w której aktor jest na pierwszym planie, jest podmiotem, a nie – jak to się dziś często zdarza – przedmiotem. Lubię taki teatr. Taki teatr jest mi bliski. Interesują mnie ludzkie losy, zmaganie się człowieka z życiem. Nie chcę, by coś przeszkadzało mi w zbliżeniu się do człowieka, w jego zrozumieniu. Wybrałem tę sztukę również dlatego, żeby spotkać się na scenie z moimi wspaniałymi Kolegami – Wojtkiem Malajkatem i Jurkiem Radziwiłowiczem". Wojciech Pszoniak OBSADA: Wojciech Malajkat, Jerzy Radziwiłowicz (aktor Teatru Narodowego),  Wojciech Pszoniak spektakl: 5 grudnia 2019 r., godz. 18.00 czas trwania spektaklu: 90 minut (bez antraktu) cena biletów: 100 zł
 • 5 grudnia 2019 (czwartek)

  Spotkanie z Jerzym Illgiem.

  Z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 60 - lecia Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak, 5 grudnia o godz.18.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Jerzym Illgiem - wybitnym polskim filologiem, doktorem nauk humanistycznych, publicystą, krytykiem literackim. Od 1983 roku redaktorem a od 1992 roku redaktorem naczelnym Znaku - jednego z największych i prestiżowych wydawnictw w Polsce. Spotkanie związane jest również z promocją nowej książki autora „Mój znak. O noblistach, kabaretach, przyjaźniach, książkach, kobietach, o nowej dekadzie i pięknej plejadzie”, której premiera wieńczy jubileuszowe obchody. Autor przedstawia w niej niezwykle barwną i bogatą historię wydawnictwa, okraszoną wieloma opowieściami i anegdotami. Niezwykłą atrakcją spotkania będzie projekcja fragmentów kabaretu z udziałem autorów i pracowników Znaku. Jerzy Illg o niepowtarzalnej działalności „Stajni Noblistów” napisał: „Wydawnictwo Znak jest prawdopodobnie jedyną oficyną na świecie, która nie tylko wydaje ważne książki, ale potrafi świetnie się bawić, wystawiając od czasu do czasu zgoła niepoważne rewie kabaretowe z udziałem swoich znakomitych autorów. […] Zobaczycie Państwo, jakie ukryte talenty posiadają autorzy Znaku, jak – wspomagani przez zaprzyjaźnionych artystów – potrafili się bawić Wisława Szymborska i Leszek Kołakowski, Norman i Davies i Władysław Stróżewski, Jacek Woźniakowski i Kazimierz Kutz, Bronisław Maj, Ewa Lipska i Adam Zagajewski, Kuba Sienkiewicz, Grzegorz Turnau i Andrzej Szczeklik, Anna Dymna i Jerzy Trela, Dorota Segda i Stanisław Radwan, Robert Makłowicz i Piotr Bikont…”.
 • 5 grudnia 2019 (czwartek)

  Ubierzmy razem choinkę!

  Chcesz mieć udział w upiększaniu tarnobrzeskiego świątecznego drzewka? Prezydent miasta zaprasza mieszkańców do wspólnego ubierania choinki. - Poczujmy, że to nasze miasto. Nie moje, nie spółki, która od lat dba o zawieszenie świątecznych dekoracji, ale każdego z nas. Ubierzmy razem naszą choinkę – do udziału we wspólnym ubieraniu miejskiej choinki zaprasza prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Zaproszenie kierujemy do starszych i młodszych mieszkańców miasta, do każdego indywidualnie, ale też do uczestników Domu Dziennego Pobytu, Domu Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy, słuchaczy UTW, do tarnobrzeskich przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, średnich, ale też studentów! Wystarczy przygotować odpowiednio dużą (minimum 30 cm wysokości), ale też trwałą i odporną na warunki atmosferyczne ozdobę. Na pewno naszej tarnobrzeskiej choince będzie w niej do twarzy! Ozdoby zawiesimy w czwartek, 5 grudnia na naszej miejskiej choince na placu Bartosza Głowackiego. Na dekoracje czekać będziemy już od godziny 9.00.  Zapewniamy świąteczną atmosferę i miłe niespodzianki!