Kalendarz

Najbliższe wydarzenia

 • 2 kwietnia 2019 (wtorek)

  IX Warsztaty Rękodzielnicze

  Wielkanocne Warsztaty Rękodzielnicze Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega zaprasza przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych na IX Warsztaty Rękodzielnicze poświęcone lasowiackiej tradycji Świąt Wielkanocnych. Tradycyjnie już warsztaty poprowadzi Zespół Obrzędowy Lasowiaczki z Baranowa Sandomierskiego. Podczas zajęć plastycznych „Lasowiaczki” zaprezentują regionalne motywy dekoracyjne i techniki stylistyczne występujące w lasowiackiej plastyce obrzędowej okresu wielkanocnego. Uczestnicy warsztatów nauczą się, jak samodzielnie wykonać tradycyjną, wielkanocną palmę. W trakcie zajęć „Lasowiaczki” będą opowiadać, jak dawniej obchodzono Wielkanoc. Warsztaty odbędą się w siedzibie muzeum - Zamku Tarnowskich w Dzikowie ul. Sandomierska 27 w dniach 2-3 kwietnia 2019 roku w godz. 9:00–14:30. Prosimy zgłaszać grupy liczące maksymalnie 25 osób. Czas trwania warsztatów - 90 minut dla każdej grupy.
 • 7 kwietnia 2019 (niedziela)

  Kiermasz Zdrowia i Urody

  Prezydenta Miasta Tarnobrzega serdecznie zaprasza mieszkańców na kiermasz Zdrowia  i Urody, który odbędzie się 7 kwietnia 2019r. w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu  i Rekreacji od godziny 11.00 do 16.00.  W ramach Kiermaszu odbędą się również bezpłatne badania profilaktyczne bez ograniczeń wiekowych takie jak : badanie wieku serca oraz badanie w kierunku wykrycia osteoporozy będą wykonywane już  od godziny 10.00 przy hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu.  
 • POLAND TROPHY
  12 kwietnia 2019 (piątek)

  POLAND TROPHY

  POLAND TROPHY, to już marka, która polskim rynku rajdów przeprawowych ma swoją tradycję od 12 lat. Najlepsi zawodnicy, którzy swoją determinacją i walką udowadniają, że jest to jedyny w swoim rodzaju rajd przeprawowy w Polsce. W sezonie 2019 odbędzie się tylko jedna edycja Poland Trophy Extreme składająca się z dwóch etapów (nocnego i dziennego) dla klas: No Limit / Advance / Wyczyn+ oraz specjalnie dla klasy Seryjny Turystyk zostanie przygotowany jeden etap dzienny. Zawodnicy klas: NOL/ADV startują w dwóch 8-godzinnych etapach, na których przygotowane są OS-y w całości wytaśmowane. Czas liczony wyłącznie na OS-ach. Suma czasów decyduje o zajęciu przez daną załogę miejsca na rajdzie. Klasa Wyczyn+ startuje w dwóch etapach: nocnym 4-godzinnym i dziennym 8-godzinnym, zawodnicy rywalizują na PKP-y. O klasyfikacji w klasie Wyczyn+ decyduje największa liczba zdobytych PKP-ów. W sytuacji kiedy załogi posiadają taką samą liczbę PKP-ów decyduje suma czasów zdobytych a OS-ach czasowych. Specjalnie na potrzeby PTE zostaje powołana do życia klasa Seryjny Turystyk ze specjalnie przygotowaną trasą dedykowaną tylko i wyłącznie tej klasie, czyli osobne PKP-y oraz OS-y czasowe.
 • 12 kwietnia 2019 (piątek)

  Promocja książki "Przyrodyki czyli wierszowane spotkania z przyrodą" Jolanty Tworek

  Autorka o sobie: Mieszkam w Tarnobrzegu od 20 lat. Jestem absolwentką Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UMCS w Lublinie. W szkole pracuję ponad 20 lat ucząc geografii i przyrody. Bardzo lubię swoją pracę chociaż wcale nie jest łatwa. Dzielenie się wiedzą z dziećmi dostarcza wiele satysfakcji i radości. Interesuje mnie otaczający świat i piękno przyrody, które można dostrzec nawet bardzo blisko. Na ile to możliwe, razem z moją rodziną staram się poznać i odwiedzić nowe miejsca. Lubię podróżować i fotografować. Wiele przyjemności sprawia mi także czas spędzony z rodziną w domu i kucharzenie. Czas wolny, gdy go znajdę, poświęcam na czytanie książek, oglądanie filmów oraz pisanie wierszy, których wydanie było moim nieśmiałym marzeniem.
 • 12 kwietnia 2019 (piątek)

  Zapraszamy na wernisaż wystawy rysunków MARTY KONARZEWSKIEJ

  Galeria Tarnobrzeskiego Domu Kultury zaprasza na kolejną wystawę z cyklu „Elle a créé”. Jest to autorski projekt obejmujący prezentację twórczości młodych polskich artystek – ilustratorek i malarek. Do tego grona dołączyła Marta Konarzewska – warszawianka, rocznik ’79. Z wykształcenia plastyk, od kilkunastu lat zajmuje się projektowaniem grafiki użytkowej, rysowaniem i ilustracją. Jej prace pojawiły się w Chimerze, Twoim Stylu, Gazecie Wyborczej i Zwierciadle. Technika, w której pracuje to kameralny rysunek piórkiem na starym papierze, albo większy format – akryl na płótnie. Na obrazach artystki pojawiają się głównie kobiety. Wizerunki kreślone są energiczną , witalną, lapidarną kreską. Portretowane w sposób skrótowy i mocno dekoracyjny. Osadzone w pustce, bądź przestrzeni zbudowanej zamaszystym duktem pędzla. Komisarz wystawy – Elżbieta Miśkiewicz-Zamojska
 • 12 kwietnia 2019 (piątek)

  Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

  Tarnobrzeski Dom Kultury jest organizatorem Eliminacji Rejonowych 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla szkół ponadgimnazjalnych, które odbędą się 12 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w sali kameralnej TDK. Eliminacje przebiegać będą w 4 kategoriach: recytacja, wywiedzione ze słowa, monodram i poezja śpiewana. W eliminacjach weźmie udział 21 recytatorów z Tarnobrzega, Stalowej Woli i Niska. Kolejny, wojewódzki etap konkursu odbędzie się pod koniec kwietnia br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie i Centrum Kultury w Przemyślu. Głównym organizatorem konkursu na szczeblu ogólnopolskim jest Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.
 • 13 kwietnia 2019 (sobota)

  Stand-up w Tarnobrzegu

  Mocne żarty, ciężki, często czarny humor i ostre jak brzytwa riposty. Tak w skrócie można opisać to, co wydarzy się już niebawem na scenie w Tarnobrzegu. Podczas wieczoru stand-upowych nie ma miejsca na nudę, za to będzie mnóstwo okazji do pośmiania się. Stand-up No Limits oraz Joy Tarnobrzeg zapraszają na wieczór stand-up comedy! Wystąpią dla Was: Wojtek Pięta - Wystąpił na scenach każdego z większych miast w Polsce oraz w telewizji w programie Kuby Wojewódzkiego i Comedy Central. Finalista Antrakt Stand-up Festiwal 2016. Brał udział w roastach: Tego Typa Mesa oraz Krzysztofa Skiby. Gospodarz sceny Stand-up Silesia, Stand-up Tarnóww, a także krakowskich scen Stand-up w Zet Pe Te oraz w Bakałarzu. Autor kanału w serwisie YouTube oraz improwizator sceniczny. support: Cezary Ponttefski   Bilety dostępne w lokalu oraz on-line. cena: 25zł (przedsprzedaż) / 30zł (w dniu wydarzenia)   ➡https://standupbilety.pl/event/487_stand-up-w-tarnobrzegu-wojtek-pita-support ➡https://www.kupbilecik.pl/impreza-36591-standup.no.limits.prezentuje.tarnobrzeg.html   Wydarzenie znajdziecie na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/320267288683079/?active_tab=discussion *Wydarzenie dla osób dorosłych **Nagrywanie występu w formie audio i video jest zabronione ***Bilet nie daje prawa do przeszkadzania występującym. Organizator zastrzega sobie prawo do wyproszenia osób utrudniających przebieg wydarzenia, bez obowiązku zwrotu pieniędzy za bilet osobom przeszkadzającym
 • 15 kwietnia 2019 (poniedziałek)

  Promocja książki "Siarka Tarnobrzeg w latach 1989-2018"

  Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników piłki nożnej i sympatyków naszego Klubu - Siarki Tarnobrzeg, na promocje książki Sławomira Strzałki: „Siarka Tarnobrzeg w latach 1989-2018”. Nie jest to pierwsza książka o tarnobrzeskiej piłce nożnej, ale z pewnością wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Na blisko 800 stronach znajduje się opis 29 sezonów, do tego składy z prawie 1000 meczów, sylwetki i szczegółowe statystyki ponad 300 piłkarzy, grających i pracujących przez te lata w klubie. W książce znajdują się dokładnie wyliczone bilanse meczów z wszystkimi klubami, z którymi Siarka rywalizowała na przestrzeni ostatnich 30 lat. Jeśli chodziłeś kiedyś na mecze Siarki, jeśli poczułeś choć raz dreszczyk emocji związany z piłkarskim widowiskiem, jeśli mocno przeżywałeś i przeżywasz zwycięstwa i porażki Siarki - ta książka jest dla ciebie, tej książki nie powinno zabraknąć w twojej biblioteczce.
 • 27 kwietnia 2019 (sobota)

  24 Konkursu Piosenki WYGRAJ SUKCES - kwalifikacje wstępne

  Tarnobrzeski Dom Kultury i Studio Pro-Media w Tarnobrzegu, zapraszają SOLISTÓW w 4 grupach wiekowych urodzonych w latach: 2012-2009, 2008-2006, 2005-2003, 2002-2000 do wzięcia udziału w 24. edycji konkursu WYGRAJ SUKCES. Wokaliści zgłaszają udział w konkursie do 22 marca 2019 r., wypełniając formularz dostępny na stronie www.formularz.tdk.tarnobrzeg.pl . Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Tarnobrzega. Kwalifikacje wstępne odbędą się w dniach 24 kwietnia – 9 maja 2019 r. w 49 ośrodkach kultury na terenie całego kraju, a w Tarnobrzeskim Domu Kultury - 27 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00. Regulamin konkursu znajduje się na stronie: www.wygrajsukces.com.pl . Płytę wraz z kodem identyfikacyjnym niezbędnym do zgłoszenia uczestnika na formularzu można nabyć w Studiu Pro-Media , ul. 11 Listopada 9 w Tarnobrzegu lub w sklepie internetowym www.sklep.wygrajsukces.com.pl