Kalendarz

Najbliższe wydarzenia

 • 20 sierpnia 2018 (poniedziałek)

  Wernisaż wystawy Ikony Marii Topolewicz

  IKONY MARII TOPOLEWICZ Maria Topolewicz, mieszkanka Rzeszowa, absolwentka II LO i WSP w Rzeszowie przez wiele lat była nauczycielką szkół średnich i wykładowcą w Centrum Kultury i Języka Polskiego dla Cudzoziemców „Polonus” Uniwersytetu Rzeszowskiego. Tworzenie ikon odzwierciedla Jej fascynację wielokulturowością Podkarpacia  - w wymiarach historycznym, społecznym i artystycznym, którą poznała mieszkając i pracując przez ponad 30 lat w Sanoku. Swoje ikony „pisze” od przeszło dziesięciu lat. Zawsze w oparciu o oryginały, ze szczególna dbałością o zgodność  z tradycyjnymi kanonami i dociekliwością w odkrywaniu symboliki przesłań teologicznych( biblijnych bądź hagiograficznych). W swoich pracach nie stroni wszakże od subtelnej, osobistej ich interpretacji. Pracę nad wybraną ikoną poprzedza wnikliwymi studiami literatury przedmiotu, tematycznych albumów, stosownych fragmentów Biblii czy legend o świętych. Wśród prac, które autorka prezentuje  na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu  oprócz wyobrażeń Świętych, scen rodzajowych opisujących życie i śmierć Jezusa Chrystusa,  najczęściej pojawiającym się motywem jest wizerunek Matki Bożej Czułej i Matki Bożej Przewodniczki. Całość ekspozycji uzupełnia literatura dotycząca tematu. Wystawa będzie czynna od poniedziałku do piątku w dniach 20.08-21.09 w godz. 10.00-17.00. Wstęp wolny.
 • 1 września 2018 (sobota)

  II Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega

  Urząd Miasta Tarnobrzega, Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega, Tarnobrzeski Klub Szachowy oraz Tarnobrzeski Dom Kultury zapraszają  1 września na II Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Turniej rozegrany zostanie w Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu. Zapraszamy do uczestnictwa oraz kibicowania szachistom. REGULAMIN ZAWODÓW:
 • 1 września 2018 (sobota)

  Ciuchowy Swap czyli Wietrzenie Szaf - edycja Letnia

  Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza panie i dziewczęta na Ciuchowy Swap czyli Wietrzenie Szaf- edycję letnią. Zapraszamy kobiety, które w niezobowiązującej atmosferze chcą sprzedać lub wymienić ciuchy, książki, płyty, upolować modowe perełki oraz miło spędzić czas przy kawie i ciastku.. Imprezie towarzyszy prezentacja naturalnych kosmetyków firmy „Zapach Ciszy” i produktów spożywczych od lokalnych producentów ze sklepu „Z Lasu”. Zapraszamy na swapową wymianę w sobotę 1września 2018 r. w godz. 11.00-14.00. ● Osoby, które przyjdą z własnymi ubraniami mają zapewnione stoły i krzesła. Własna inwencja w prezentowaniu rzeczy mile widziana (wieszaki istojaki przygotowujemy we własnym zakresie). Wystawców zapraszamy od 10.00 Wstęp wolny