Kalendarz

Najbliższe wydarzenia

 • 20 stycznia 2019 (niedziela)

  Wystawa "Edward Dwurnik - In memoriam"

  Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega zaprasza na wystawę „Edward Dwurnik – In memoriam”, w Zamku Tarnowskich w Dzikowie. Na wystawie prezentowanych jest prawie 50 prac zmarłego w październiku ubiegłego roku Mistrza, który już za życia stał się klasykiem polskiego malarstwa współczesnego. Edward Dwurnik był absolwentem warszawskiej ASP, która ukończył w 1970 roku. Ogromny wpływ na jego artystyczne wybory wywarła twórczość Nikifora. Był artystą niezwykle „płodnym”- pozostawił po sobie kilkanaście tysięcy dzieł. Niektóre z nich złożyły się na słynne cykle malarskie: Podróże autostopem, Warszawa, Portret, Sportowcy. Dwurnik często prezentował swoje obrazy w najważniejszych galeriach Polski i Europy. Za swoją twórczość został nagrodzony m.in.: Nagrodą Kulturalną „Solidarności”, Nouvelle Biennale de Paris, nagrodą Olimpiady Sztuki w Seulu i Nagrodą Fundacji Sztuki Współczesnej. Wystawa będzie udostępniona zwiedzającym do 17 marca br.  
 • 1 marca 2019 (piątek)

  Dzień Żołnierzy Niezłomnych

  Prezydent Miasta Tarnobrzega i Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega zapraszają na uroczystości Dnia Żołnierzy Niezłomnych 1 marca 2019 r. godz. 15.30 - uroczyste nadanie rondu przy ulicy Sienkiewicza imienia "Młodzieżowego Ruchu Oporu", godz. 16.00 - Zamek Tarnowskich w Dzikowie - spotkanie członków Młodzieżowego Ruchu Oporu i ich rodzin, połączone z wykładem na temat historii tej organizacji.  
 • 1 marca 2019 (piątek)

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz 70-ta Rocznica śm. cc. mjr. H. Dekutowskiego ps. "Zapora"

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz 70-ta Rocznica śmierci cc. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora" Program uroczystości - godz. 12.00: Pokaz "musztry paradnej" - plac Bartosza Głowackiego. Przemarsz na plac dr. A. Surowieckiego - pomnik "Zapory". Otwarcie uroczystości - Hymn państwowy. Modlitwa w intencji poległych i zamordowanych. Wystąpienie przewodniczącego Klubu Gazety Polskiej. Wystąpienie Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Wystąpienia zaproszonych gości. Część artystyczna - Katolickie Liceum Ogólnokształcące. Wspólne odśpiewanie "Marszu Zaporczyków". Apel Pamięci. Złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy. Przejście na plac B. Głowackiego - II część "musztry paradnej". Zakończenie uroczystości. Organizatorem uroczystości jest Klub Gazety Polskiej w Tarnobrzegu. Pokaz "musztry paradnej" jest realizowany przez uczniów Niepublicznego Technikum Zawodowego im. Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ w Kielcach. Uczestnicy uroczystości mogą skorzystać z poczęstunku ciepłego gulaszu z dziczyzny, ufundowanego przez Polski Związek Łowiecki. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Tarnobrzega do uczestnictwa w uroczystości.