Kalendarz

Najbliższe wydarzenia

 • 20 stycznia 2019 (niedziela)

  Wystawa "Edward Dwurnik - In memoriam"

  Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega zaprasza na wystawę „Edward Dwurnik – In memoriam”, w Zamku Tarnowskich w Dzikowie. Na wystawie prezentowanych jest prawie 50 prac zmarłego w październiku ubiegłego roku Mistrza, który już za życia stał się klasykiem polskiego malarstwa współczesnego. Edward Dwurnik był absolwentem warszawskiej ASP, która ukończył w 1970 roku. Ogromny wpływ na jego artystyczne wybory wywarła twórczość Nikifora. Był artystą niezwykle „płodnym”- pozostawił po sobie kilkanaście tysięcy dzieł. Niektóre z nich złożyły się na słynne cykle malarskie: Podróże autostopem, Warszawa, Portret, Sportowcy. Dwurnik często prezentował swoje obrazy w najważniejszych galeriach Polski i Europy. Za swoją twórczość został nagrodzony m.in.: Nagrodą Kulturalną „Solidarności”, Nouvelle Biennale de Paris, nagrodą Olimpiady Sztuki w Seulu i Nagrodą Fundacji Sztuki Współczesnej. Wystawa będzie udostępniona zwiedzającym do 17 marca br.  
 • 28 stycznia 2019 (poniedziałek)

  Wystawa fotograficzna "Dolina rzeki Smarkatej"

  Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu, zaprasza do oglądania prezentowanej od 28.01.2019 do 28.02.2019 wystawy fotograficznej \"Dolina rzeki Smarkatej - projekt rezerwatu przyrody\". Autorami zdjęć są pasjonaci przyrody: Monika Jabłońska, Grzegorz Kiliański, Łukasz Milanowski, Piotr Morawski, Monika Ogorzałek, Tomasz Sokołowski, Sylwia Tomala, Sebastian Warchoł i Janusz Wepsięć, zaangażowani w akcję ratowania urokliwego miejsca, jakim jest Dolina Smarkatej. Wystawę uzupełniają plansze, broszury, foldery i publikacje edukacyjne wydawane przez Regionalne Centrum Promocji Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły. Smarkata, na nieuregulowanym odcinku, jest jednym z ostatnich naturalnych cieków w Puszczy Sandomierskiej. Jest miejscem życia wielu chronionych i cennych z przyrodniczego punktu widzenia gatunków roślin i zwierząt.
 • 1 lutego 2019 (piątek)

  Promocja tomiku poezji "Poeta Poślubny"

  Miejska Biblioteka Publiczna im.dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu, Wydawnictwo Liberum Verbum oraz autor Jakub Domoradzki zapraszają, 01.02.2019 o godz. 18.00, do Biblioteki Głównej na promocję tomiku poezji \"Poeta Poślubny\". Jakub Stanisław Domoradzki (1992) - Galicjanin zamieszkały w Warszawie. Po raz pierwszy publikował w II Antologii Stajni Literackiej Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Warszawie “Co jest pisane” (SPP, 2016). Za swój debiut literacki - “Wiersze, których nie lubi mój tata” (Mamiko, 2016) - został nominowany do Nagrody Poetyckiej im. K. I. Gałczyńskiego Orfeusz, w kategorii najlepszy tomik roku (jedyny debiut pośród 20 nominowanych tytułów). Następnie wydaje “Nie przysypuj gruszkami popiołu” (Liberum Verbum, 2017) - Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Tarnobrzeg, a także Patronat Medialny Radia Leliwa - który kilka miesięcy później doczekał się II, rozszerzonego wydania (Liberum Verbum, 2018), dostępnego także w formie e-booka.