Kalendarz

Najbliższe wydarzenia

 • 2 września 2017 (sobota)

  I Długodystansowe Zawody Pływackie Jeziora Tarnobrzeskiego im. Józefa Salika

  2 Września na Jeziorze Tarnobrzeskim odbędą się I Długodystansowe Zawody Pływackie Jeziora Tarnobrzeskiego im. Józefa Salika.  Organizatorami są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, Tarnobrzeskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Uczniowski Klub Sportowy „Delfin”. Szczegóły: http://mosir.tarnobrzeg.pl/i-zawody-plywackie-dlugodystansowe-im-jozefa-salika/
 • 4 września 2017 (poniedziałek)

  Bezpłatne Warsztaty Rzeźby i Płaskorzeźby

  Zapraszamy serdecznie do udziału w warsztatach rzeźby i płaskorzeźby w technice papier-mâché, które poprowadzi Krzysztof "Cris" Dorsz - rzeźbiarz, grafik, witrażysta. Uczestnicy warsztatów będą mogli poznać zalety ekologicznej i taniej techniki plastycznej, jaką jest modelowanie z masy papierowej i stworzyć własne, artystyczne ozdoby i elementy dekoracyjne.
 • 16 września 2017 (sobota)

  Wystawa i giełda minerałów oraz skamieniałości

  Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego – oddział Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega oraz miłośnicy geologii i minerałów w dniach 16-17 września organizują Wystawę oraz Giełdę Minerałów i Skamieniałości. Celem imprezy jest prezentacja i popularyzacja piękna minerałów, skał i skamieniałości Polski i świata, występujących w przyrodzie, a będących w posiadaniu kolekcjonerów. W pierwszym dniu Wystawy odbędzie się konkurs na najciekawszy (najpiękniejszy) eksponat – minerał, skałę czy skamieniałość – związany w obszarem Tarnobrzeskiego Zagłębia Siarkowego. Wystawa oraz Giełda Minerałów i Skamieniałości odbędzie się w Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego w Tarnobrzegu przy ul. Pawłowskiego 14, w sobotę i niedzielę 16-17 września w godz. 9-17. W pierwszym dniu o godz.12 nastąpi rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu na najciekawszy (najpiękniejszy) eksponat. Przewidywane nagrody to wydawnictwa i upominki związane z Tarnobrzegiem oraz dyplomy. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby zaprezentować swoje zbiory na tej wystawie i wziąć udział w konkursie prosimy o zgłaszanie się do organizatorów. Kontakt: kustosz Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego dr Adam Wójcik, tel. 0-15 823 72 03, lub 501 739 336, e-mail: luzycki1@gazeta.pl, albo współorganizator: mgr inż. Marek Zdyrski, tel. 505 296 389, e-mail: haueryt@wp.pl. Koszty uczestnictwa dla wystawców: cena za 1 m kw. stolika 50 zł, bilety na wystawę normalne 5 zł, ulgowe 3 zł. Zwiedzanie ekspozycji stałych Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego w dniach imprezy tylko z przewodnikiem zgodnie z cennikiem Muzeum.
 • 19 września 2017 (wtorek)

  Inauguracja Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Tarnobrzegu sezon 2017/2018

  IKS Jezioro Tarnobrzeg wraz ze Stowarzyszeniem Prolander zapraszają na inaugurację Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Tarnobrzegu w sezonie 2017/2018 w dniu 19 września o godzinie 17.00 na halę sportową Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, ul. Kopernika 49. W czasie inauguracji nastąpi prezentacja drużyn, które będą występowały w Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego (pamiątkowe zdjęcia drużyn), a o godzinie 18.30 rozegrana zostanie I kolejka spotkań. Informacje o Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego w Tarnobrzegu na stronie internetowej: http://alts.tarnobrzeg.pl (Źródło: IKS Jezioro Tarnobrzeg)
 • 25 września 2017 (poniedziałek)

  Senioriada 2017

  Rada Seniorów Miasta Tarnobrzega, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Tarnobrzeski Dom Kultury, Uniwersytet III Wieku zapraszają na SENIORADĘ 2017. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba oraz starosty Pawła Bartoszka.
 • 30 września 2017 (sobota)

  Spacer po zdrowie - zaproś swojego lekarza

  Tarnobrzeg znalazł się w grupie sześciu miast zakwalifikowanych przez Ministerstwo Zdrowia do udziału w projekcie promującym zdrowy styl życia pod hasłem „Spacer po zdrowie- zaproś swojego lekarza”. W ramach realizacji Narodowego Programu Zdrowia, zostanie przeprowadzonych sześć akcji prozdrowotnych w następujących miastach: Tarnobrzeg, Sandomierz, Żyrardów, Chrzanów, Oświęcim, Busko-Zdrój. Wszystkie akcje odbędą się w dniu 30 września 2017 r. w godzinach 10-16. Celem tego programu jest podniesienie świadomości mieszkańców w każdym wieku w zakresie dbałości o kondycję bio-psycho-społeczną, oraz edukacja społeczeństwa w kierunku profilaktyki zdrowotnej. Wydarzeniu towarzyszyć będą stoiska ze zdrową żywnością ,konsultacjami sportowo-medycznymi, dietetycznymi określającymi stan zdrowia i stopień sprawności fizycznej uczestników, a także będzie można się zapoznać z najnowszymi prozdrowotnymi trendami żywieniowymi. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Tarnobrzega - uczestników pierwszego Spaceru, do aktywnego promowania ruchu, poprzez zachęcenie do spaceru przyjaciół, rodziny, czy znajomych, w dniu 30 września na Plac Bartosza Głowackiego na godzinę 10-tą. Przedsięwzięcie to Patronatem Honorowym objął Prezydent Miasta Tarnobrzega - Grzegorz Kiełb a Partnerami projektu są: Ministerstwo Zdrowia, Polski Komitet Olimpijski, Exercise is Medicine Serdecznie zapraszamy do udziału.