Aktualności

Zimowe przygody tarnobrzeskich dzieci w Zakopanem

13 lutego 2018 (wtorek)

Zimową przygodę w Zakopanem podczas pierwszego tygodnia ferii przeżyli uczestnicy zimowiska. Organizator zimowiska, Świetlica Środowiskowa przy Kościele M.B.N.P. na Serbinowie, którą prowadzi Stowarzyszenie Kobiety Wobec Przemocy Alkoholowej w Rodzinie, zadbał o moc atrakcji. W programie był kulig z zaprzęgiem konnym z pochodniami i ogniskiem, lodowisko, wizyta w izbie regionalnej, wycieczka do Krakowa i zwiedzanie Łagiewnik, wjazd kolejką na Gubałówkę i podziwianie panoramy Tatr, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, konkursy, gry i zabawy na śniegu, piesze wędrówki z przewodnikiem, zwiedzanie skoczni narciarskich, zwiedzanie ciekawych zakątków Zakopanego oraz dyskoteki.

Prezydent miasta Grzegorz Kiełb okazał wielkie serce, zrozumienie oraz poparcie. Dofinansował przejazd dzieci, wśród których czworo to uczestnicy sfinansowani dzięki akcji „Podaruj dzieciom serce” Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu. Społeczność szkoły zorganizowała kiermasz ciast, podczas którego mieszkańcy Serbinowa, ale również i mieszkańcy innych tarnobrzeskich osiedli okazali szczodre serce. Akcja była zorganizowana dla dzieci będących w trudnej sytuacji życiowej.

Uczestnicy wyjazdu wrócili zadowoleni, zdrowi, wypoczęci i gotowi do dalszej nauki w szkole. Już dziś marzą o wakacjach i kolejnej, tym razem letniej wielkiej przygodzie w Zakopanem.

Powrót na listę aktualności