Aktualności

Zakończył się wyjątkowy konkurs na jubileusz miasta

9 czerwca 2018 (sobota)

W piątek 8 czerwca w sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury odbył się finał Interaktywnego Turnieju Wiedzy Quizspotter "425 lat Tarnobrzega". Ten nietypowy sprawdzian toczył się z wykorzystaniem tabletów, a jego przebieg był prezentowany na żywo na wielkim kinowym ekranie.

W finałowym konkursie zmierzyło się 40 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w szkolnych eliminacjach rozgrywanych 2 tygodnie wcześniej.  Łącznie w całym konkursie wzięło udział ponad 300 osób!  Pytania obejmowały różne ciekawe zagadnienia z bogatej historii miasta, dotyczące między innymi ludzi, miejsc, przemysłu, polityki, historii. Co ciekawe zmaganiom uczniów towarzyszył doping zgromadzonych widzów, którzy z uwagą przyglądali się przebiegowi turnieju, a także sami próbowali odgadywać właściwe odpowiedzi. Uczniowie pod opieką swoich nauczycieli świetnie przygotowali się do konkursu i zaprezentowali wysoki poziom wiedzy. Tarnobrzeg może być dumny, że młodzież tak licznie i chętnie poznaje dziedzictwo naszej małej ojczyzny.

Pierwsze miejsce zajęła Weronika Zbyrad, drugie Katarzyna Biało. Wszyscy finaliści otrzymali wyróżnienia, zaś 5 uczniów z najlepszym wynikiem zdobyło cenne nagrody. Nagrody dla najlepszej piatki w miescie wręczone zostana na scenie głównej, podczas Dni Tarnobrzega.

Quizspotter został stworzony by dostarczyć nowej formy interaktywnej rozrywki, w której uczestnicy indywidualnie odpowiadają na tabletach na testowe pytania prezentowane przez konferansjera prowadzącego wydarzenie. W grze liczą się wiedza, refleks, a przede wszystkim dobra zabawa. Pytania, właściwe odpowiedzi i wyniki zmagań są na bieżąco prezentowane na ekranach, zaś po zakończeniu całej rozgrywki, składającej się z 21 rund, wyłaniany jest zwycięzca. Uczestnictwo w grze pozwala doświadczyć wspaniałych emocji. Wszyscy uczestnicy zgodnie potwierdzili, że nowoczesna formuła konkursu bardzo im odpowiadała i co zaskakujące - chętnie wezmą udział w takich sprawdzianach.

Ranking finalistów  konkursu "425 lat Tarnobrzega”:
1 Weronika Zbyrad
2 Katarzyna Biało
3 Julia Macias
4 Marlena Barankiewicz
5 Martyna Osemlak
6 Karolina Zioło
7 Karol Rutyna
8 Maria Kotas
9 Julia Tworek
10 Liliana Małek
11 Wioletka Kozieja
12 Kacper Badawika
13 Natalia Kułaga
14 Mateusz Solarski
15 Tymoteusz Szuba
16 Kacper Janczy
17 Alex Noga
18 Julia Kutyła
19 Mikołaj Marczewski
20 Amelia Kopecka
21  Patryk Kopyto
22  Alicja Sobowiec
23  Mateusz Oszust
24  Olga Maciągowska
25  Weronika Gruca
26  Martyna Motyka
27  Emilia Malik
28  Magdalena Pięta
29 Martyna Gomułka
30  Justyna Łukawska
31  Jan Kaciczak
32  Stanisław Wasiuta
33  Natalia Ura
34  Kasia Kołodziej
35  Oliwia Wójcik
36  Kinga Bałata
37  Pola Gajda
38  Kacper Maszkowski
39  Patrycja Napieracz
40  Antoni Zając

Powrót na listę aktualności