Aktualności

Za darmo dostaniesz miejskie informacje - wprost na telefon

27 marca 2017 (poniedziałek)

„Ostrzegator” dla Tarnobrzega, czyli wiem wszystko, co się w mieście dzieje.

Ostrzegator to nazwa aplikacji na smartfony (na system Android i od maja także na system IOS). Pobierając ww. aplikację masz dostęp do informacji przekazywanych przez Urząd Miasta Tarnobrzega. W marcu uruchomiony został internetowy system przekazywania mieszkańcom informacji pochodzących z magistratu i jego jednostek.

Która ulica jest w remoncie? Do kiedy trwa objazd? Gdzie w najbliższych dniach natrafimy na zmiany w organizacji ruchu? Gdzie i kiedy organizowane są ciekawe wydarzenia? Odpowiedzi można znaleźć na mapie w telefonie komórkowym, właśnie dzięki aplikacji „O!strzegator”.

Aplikacja opiera się na systemie geolokalizacji. Oznacza to, że nadawca (Urząd) ma możliwość zdefiniowania obszaru, dla którego przeznaczona jest dana wiadomość. Może to być miasto, osiedle, ulica lub dowolny wielokąt zaznaczony na mapie. Wiadomość w ciągu kilku sekund dotrze do wszystkich użytkowników, znajdujących się na zdefiniowanym obszarze.  

Użytkownik może też dodać własne lokalizacje, dla których chciałby otrzymywać komunikaty, nawet gdy się tam nie znajduje. Możemy więc być na bieżąco z tym, co dzieje się w okolicy naszego domu, gdy jesteśmy w podróży czy w pracy.

Aplikacja dla użytkowników jest w pełni anonimowa (nie wymaga rejestracji), bezpłatna i nie zawiera reklam. System nie pobiera, nie przetwarza i nie gromadzi żadnych informacji o użytkownikach aplikacji. Przy uruchomieniu możemy wybrać kategorie tematyczne, które nas najbardziej interesują, np. Transport i Komunikacja, Awarie, Jakość powietrza w Twojej okolicy, Ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne, albo Wydarzenia w Twoim mieście.


Darmowa aplikacja do pobrania czeka pod adresem internetowego sklepu Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigajwcislo.ostrzegator&hl=pl


Poniżej zamieszczamy kilka najczęściej padających pytań związanych z aplikacją, wraz z odpowiedziami:

Czy aplikacja Ostrzegator jest bezpłatna?

  • Tak, można ją pobrać bezpłatnie z platformy Google Play.

Czy Nadawca wiadomości pobiera opłaty za przesłanie powiadomień za pomocą aplikacji Ostrzegator?

  • Nie, usługa powiadomień jest bezpłatna.

Czy aplikacja zawiera reklamy?

  • Nie, aplikacja nie zawiera i nie przesyła komercyjnych reklam, przeznaczona jest jedynie do przesyłania ważnych informacji.

Czy istnieje możliwość wyboru tematów otrzymywanych wiadomości?

  • Tak, użytkownik aplikacji Ostrzegator ma możliwość określenia interesujących go kategorii tematycznych.

Czy aplikacja wymaga włączenia usługi geolokalizacji?

  • Nie, możliwe jest zdefiniowanie własnych lokalizacji a następnie wyłączenie geolokalizacji. Zalecamy jednak użycie geolokalizacji – tylko wtedy możliwe jest pełne wykorzystanie aplikacji i otrzymywanie komunikatów dla miejsca, w którym się znajdujemy.

Czy aplikacja spełnia wymogi Ustawy o Ochronie Danych Osobowych?

  • Aplikacja nie gromadzi i nie przesyła żadnych informacji na temat użytkownika, nie narusza więc ustawy.

Czy aplikacja działa tylko w obrębie danego miasta?

  • Nie, działanie aplikacji nie jest ograniczone do obszaru konkretnego miasta. Użytkownik zawsze otrzymuje wiadomości przeznaczone dla miejsca, w którym przebywa. Jeżeli chce się wiedzieć, co dzieje się w Tarnobrzegu, a przebywa się poza nim, to i tak jest możliwe otrzymywanie komunikatów wysyłanych do mieszkańców.

Kto pokrywa koszty użytkowania systemu?

  • Koszty przesyłania wiadomości obciążają Nadawcę.
Powrót na listę aktualności