Aktualności

XI Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach

3 sierpnia 2017 (czwartek)

W ostatni weekend po raz jedenasty Tarnobrzeg gościł tenisistów stołowych na wózkach z Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Białorusi i Polski, starych bywalców od kilku lat oraz po raz pierwszy zawodników z Serbii i Rosji, którzy zadebiutowali w zawodach. W hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, uczestnicy startowali w turnieju indywidualnym w 4 kategoriach i w turnieju gry podwójnej. Mogliśmy zobaczyć zaciętą rywalizację, emocjonujące pojedynki a przede wszystkim świetną grę.

Turniej tarnobrzeski, który jest doskonalą promocją sportu Paraolimpijskiego zaszczyciło aż 13 zawodników z listy rankingowej ITTF Para Table Tennis Ranking Lists. Zwyciężali faworyci zawodnicy, którzy końcem września będą walczyć o medale na stołach w Lasko na Słowenii w Mistrzostwami Europy - European Championships - For class 1-11 players. Trzy kategorie wygrali goście z zagranicy, z Rosji Dmitriy Lavrov zwyciężył w klasie 1, pokonując w decydującym pojedynku 3:0 Słowaka Mariana Kamiena. Klasę 2 wygrywa Jiri Suchánek z Czech wygrywając w finale 3:0 (podobnie jak w tamtym roku) z Rafałem Czuperem. Vasyl Petruniv z Ukrainy zwycięstwo odnóśł w klasie łączonej 3-4-5 pokonując 3:1 w pojedynku finałowym Krzysztofa Żyłkę z IKS Jezioro Tarnobrzeg.

Pozostałe dwie kategorie wygrali nasi zawodnicy i tak grę podwójną para deblowa Krzysztof Żyłka/Rafał Lis, która w finale po emocjonującym meczu pokonuje 3:2 drugą Polską parę Maciej Nalepka/ Mariusz Czerwiński. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Serbii Darko Babic/Sinisa Bradasevic, którzy zwyciężyli parę Czuper/Jakimczuk 3:1.

W turnieju Open po zwycięstwo sięgnął Krzysztof Żyłka, który w finale pokonał Macieja Nalepkę 3:1. Trzecie miejsce przypadło w udziale Rafałowi Lisowi po zwycięstwie 3:1 nad Darko Babić zawodnikiem z Serbii.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy. Nagrodami rzeczowymi był sprzęt do tenisa stołowego z AGA Sport - Bożena Waldowska z Gliwic ufundowany został z dotacji Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, za które serdecznie dziękujemy.

Słowa podziękowania należą się sędziom, obsłudze technicznej, medycznej zawodów, wolontariuszom i wszystkim, którzy pomagali przy organizacji naszego turnieju i w czasie turnieju oraz sponsorom. Szczególne podziękowania należa się dzieciom, które zbierały przy stołach piłeczki i podawały zawodnikom.

Podziękowania dla sponsorów oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Sportu i Turystyki/Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Urzędu Miasta Tarnobrzeg za wsparcie finansowe, które umożliwiło nam organizację naszych zawodów.

 

Wyniki:

Najlepszy zawodnik turnieju - Most Valuable Player
Krzysztof Żyłka – Polska – IKS JEZIORO Tarnobrzeg

Singel mężczyzn - klasa 1
1. Dmitriy Lavrov - Rosja
2. Marian Kamien - Słowacja
3. Mateusz Walski – Polska
4. Mariusz Struszczyk - Polska

Singel mężczyzn klasa 2
1. Jiri Suchanek - Czechy
2. Rafał Czuper - Polska
3. Tomasz Jakimczuk - Polska
4. Roman Gulyk - Ukraina

Singel mężczyzn klasa 3-4-5
1. Vasyly Petruniv - Ukraina
2. Krzysztof Żyłka - Polska
3. Rafał Lis - Polska
4. Maciej Nalepka - Polska

Singel OPEN - klasa 1-5
1. Krzysztof Żyłka - Polska
2. Maciej Nalepka - Polska
3. Rafał Lis - Polska
4. Darko Babic – Serbia

Deble OPEN - gra podwójna klasa 1-5
1. Krzysztof Żyłka/Rafał Lis - Polska
2. Maciej Nalepka/Mariusz Czerwiński - Polska
3. Darko Babic/ Sinisa Bradasevic - Serbia
4. Rafał Czuper/Tomasz Jakimczuk – Polska

Turniej pocieszenia Singel mężczyzn klasa 3-4-5
1. Ilic Nebojsa - Serbia
2. Janusz Chamot – Polska – IKS JEZIORO Tarnobrzeg

Powrót na listę aktualności