Aktualności

Wpław przez Wisłę - zmagania morsów

12 marca 2018 (poniedziałek)

Ponad pięćset metrowy dystans pokonali, płynąc wpław przez Wisłę, uczestnicy II Tarnobrzeskich Zmagań z Wisłą, które odbyły się w minioną sobotę 10 marca. Na to hartujące wydarzenie przybyli miłośnicy kąpieli w lodowatej wodzie z dziesięciu miejscowości  kraju: Biłgoraja, Krakowa, Lublina, Mielca, Pruszkowa, Rzeszowa, Sandomierza, Starachowic, Włocławka i oczywiście z Tarnobrzega. Siedemdziesięciu morsów wystartowało z brzegu Wisły leżącej po stronie województwa świętokrzyskiego, by w grupach liczących do 6  osób przepłynąć na „tarnobrzeski” brzeg rzeki.

Warunki atmosferyczne sprzyjały organizacji wydarzenia, którego podjęli się Klub BodyMors Tarnobrzeg oraz Stowarzyszenie Pikajro. Temperatura wody w dniu organizacji zmagań wynosiła ok. 5 st. C. Dodatkową atrakcją wydarzenia były zawody siłowe zorganizowane dla chętych przez Centrum Kettlebel Tarnobrzeg.

Uczestnicy wyposażeni w płetwy i bojki ratownicze, pokonali rzekę w asyście ratowników, strażaków oraz płetwonurków. Na zakończenie wydarzenia, jego uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale i statuetki. Nie zabrakło też rozgrzewających ciało atrakcji – sauny i ciepłego poczęstunku.

Powrót na listę aktualności