Aktualności

Wesoły i aktywny Dzień Dziecka na stadionie

4 czerwca 2018 (poniedziałek)

1 czerwca płyta boiska Stadionu Miejskiego zamieniła się w królestwo dzieci. W Międzynarodowy Dzień Dziecka na trawie stanęły dmuchane zjeżdżalnie i zamki oraz scena, na której prezentowały się zespoły taneczne tarnobrzeskiego Studnia Tańca i Ruchu „Fram”, Grupy Tanecznej Focus z Gorzyc oraz zespoły Fitness Klubu Fitneska z Tarnobrzega.

Imprezę zorganizowana przez Urząd Miasta Tarnobrzega rozpoczął pełniący obowiązki prezydenta miasta Kamil Kalinka. Ze sceny złożył życzeniami skierowane do wszystkich dzieci. Na murawie co chwila odbywały się gry i zabawy ruchowe zorganizowane, do zabawy zapraszały tarnobrzeskie Straszony. Klub Sportowy Siarka Tarnobrzeg zorganizował turniej piłkarski, a Stowarzyszenie Dolina Smaku zachęcała dzieci do samodzielnego komponowania zdrowych koktajli. Policjanci demonstrowali dzieciom swoje pojazdy. Strażacy z Tarnobrzeskiego OSP utworzyli tor przeszkód, a dla rozgrzanych upałem zawodników uruchomili kurtynę wodną. Członkowie stalowowolskiego Aeroklubu zachęcali do spróbowania pilotaży wirtualnych modeli latających.

Było wesoło, kolorowo i sportowo. Za pomoc duże słowa podziękowania należą się pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Powrót na listę aktualności