Aktualności

W Tarnobrzegu wystartował system rowerów miejskich

29 sierpnia 2018 (Środa)

28 sierpnia w Tarnobrzegu zainaugurowaliśmy system wypożyczalni rowerów miejskich. Na placu Bartosza Głowackiego zaprezentowanych zostało 80 rowerów, które oddane zostały do dyspozycji przybyłych mieszkańców. Prezentacji rowerów dokonał zastępca prezydenta miasta Kamil Kalinka oraz Andrzej Łotocki z firmy GeoVelo, operatora systemu i Bogdan Hara z firmy Rozet, partnera odpowiedzialnego za serwis sprzętu i obsługę systemu.

Uczestniczący w prezentacji mieszkańcy mieli okazję przejechać się rowerami dookoła placu oraz uczestniczyć w pokazie obsługi roweru. Dowiedzieli się też o warunkach na jakich można poruszać się po mieście za pomocą „Żółtej floty”.

Mając swój rower lub korzystając z udostępnionego roweru miejskiego można było wziąć udział w zabawach rowerowych, przygotowanych przez pracowników Urzędu Miasta. Nagrodami dla uczestników zmagań były miejskie gadżety oraz darmowe jednomiesięczne abonamenty na korzystanie z systemu wypożyczalni rowerów.

System wystartował i działać będzie do końca sezonu 2020 roku. Każdego roku funkcjonował będzie do 15 listopada, rozpoczynając działanie od połowy marca. Na dzień dzisiejszy rowery dostępne są w 10 stacjach rowerowych w mieście, gdzie na wypożyczających sprzęt oczekuje od samego rana. W kolejnych 8 miejscach jednoślady będzie można zwracać oraz wypożyczyć, pod warunkiem, że ktoś dokonał zwrotu i rower oczekuje na użytkownika.

Koszt wypożyczenia roweru to 1,50 zł za każde 30 minut użytkowania. Z tym że naliczane są tylko do 3 godzin użytkowania. Powyżej tego czasu jeździmy już za darmo. Skorzystać można również z abonamentów, miesięcznego i sezonowego.

Na każdym rowerze oraz na tabliczce oznaczającej stacje parkingową znajduje się instrukcja obsług roweru. W skrócie rower wypożyczamy poprzez zeskanowanie za pomocą aplikacji kodu QR, w skutek czego następuje zdalne odblokowanie roweru. Po zakończeniu jazdy rower zwracamy w wyznaczonej stacji parkingowej, ręcznie zamykamy blokadę oraz zaznaczamy w aplikacji koniec jazdy.

Więcej szczegółów dotyczących systemu pod adresem: http://www.tarnobrzeg.pl/dla-mieszkanca/rowerymiejskie/

Powrót na listę aktualności