Aktualności

VII Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej w „Górniku”

7 listopada 2017 (wtorek)

Już po raz siódmy Zespół Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu zaprosił uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, których pasją jest śpiewanie, do udziału w  konkursie wokalnym o tematyce patriotycznej. Eliminacje miały miejsce 7 listopada na sali gimnastycznej „Górnika”. Konkurs odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

Uczestnicy wydarzenia: soliści oraz grupy wokalne i wokalno – instrumentalne, reprezentowali siedem tarnobrzeskich szkół ponadgimnazjalnych i jedno gimnazjum, w sumie dwadzieścia pięć punktów wykonawczych. W eliminacjach wykonywali oni piosenkę o charakterze patriotycznym. Jury oceniające młodych artystów, zwracało uwagę na dobór repertuaru, interpretację utworów, ogólny wyraz artystyczny, innowacje i wrażenie artystyczne, muzykalność oraz warunki głosowe wykonawców. Wybór zwycięzców był trudny, ale jury zgadzało się w swoich opiniach.

Pierwsze miejsce zajęła Natalia Ciecierska z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego, która wykonała utwór pt. „Nim wstanie dzień”. Miejsce drugie wyśpiewała Jolanta Giza z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, a trzecie Patrycja Wilk uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. W kategorii szkół gimnazjalnych występowali uczniowie Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu. Pierwszym miejscem jury wyróżniło występ Karoliny Szewc, drugim Agnieszki Koziei, a trzecim Dawida Tepera.

Występom artystów przysłuchiwał się Janusz Chabel zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Promocji i Kultury Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Organizacja wydarzenia pozwala m.in., na wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego, wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej i zachęcanie do wspólnych, ponadpokoleniowych muzycznych spotkań.

 

Powrót na listę aktualności