Aktualności

VI edycja Akcji „Niepełnosprawni Dzieciom”

11 czerwca 2018 (poniedziałek)

W dniach 8 i 11 czerwca Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu był organizatorem VI edycji Akcji „Niepełnosprawni Dzieciom”. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Bariery mamy w głowach nie w sercu”.

W dniu 8 czerwca uczestnicy zajęć przekazali 20 maskotek uszytych w ramach pracowni krawieckiej na odział SOR tarnobrzeskiego szpitala dla dzieci ofiar wypadków.

W dniu 11 czerwca 50-ro dzieci z Przedszkoli nr 15 i 17 w Tarnobrzegu gościło w placówce na spotkaniu integracyjnym z okazji ich święta. Podczas spotkania dzieci obejrzały przedstawienie kukiełkowe „Jaś i Małgosia” przygotowane w ramach zajęć Klubu Teatralnego placówki; uczestniczyły w warsztatach artystycznych przygotowanych w ramach pracowni plastycznej i ceramicznej oraz przyrodniczej grze edukacyjnej przygotowanej przez uczestników zajęć pracowni komputerowej. Na koniec goście zostali poczęstowani słodkimi smakołykami przygotowanymi w ramach pracowni kulinarnej.

Organizatorzy mają nadzieję, iż corocznie, od 6 lat, organizowana akcja pozwoli na integrację środowiska osób niepełnosprawnych z najmłodszymi, ukazanie innego niż stereotypowy obraz osób niepełnosprawnych, przewlekle chorujących psychicznie; podkreślenie ich zdolności, umiejętności, otwartości i wrażliwości na innych.

Powrót na listę aktualności