Aktualności

V Tarnobrzeska Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

13 czerwca 2017 (wtorek)

W piątkowe popołudnie 9 czerwca w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Alfreda Freyera odbyła się V Tarnobrzeska Olimpiada Sportowa Przedszkolaków pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega Pana Grzegorza Kiełba. Udział w niej wzięło 11 drużyn z tarnobrzeskich przedszkoli liczących po 6 zawodników wraz z opiekunami.

Głównymi organizatorami olimpiady przedszkolaków już po raz piąty byli Przedszkole Nr 1 i Przedszkole Nr 5 w Tarnobrzegu. W bieżącym roku myślą przewodnią olimpiady było hasło: „Olimpiada, ruch, zabawa – to dla zdrowia ważna sprawa”.

Ta cykliczna impreza sportowa miała na celu promowanie edukacji prozdrowotnej oraz wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad obowiązujących w poszczególnych konkurencjach sportowych zgodnie z ideą „fair play", a przede wszystkim dostarczyć dobrą zabawę. Ponadto była swoistym sprawdzianem cech charakteru dzieci takich jak: koleżeństwo, przyjaźń, wzajemne wsparcie oraz chęć współdziałania w zespołach.

Jak na prawdziwą olimpiadę przystało była flaga i hymn olimpijski oraz defilada drużyn. Zmagania sportowe poprzedził występ dzieci z Przedszkoli Nr 1 i Nr 5. Najważniejsze były oczywiście konkurencje sportowe, które przyniosły wiele emocji i dobrą zabawę, a było ich siedem: „Doskonały kucharz”, „Skoki slalomem kangurka z poduszką”, ,,Wyścigi zaprzęgów z laskami w „trojkach”, „Hokejowe zmagania”, „Jazda na rowerku biegowym”, „Wyścig rydwanów” i „Wyścigi kretów”.

Około 220 najmłodszych kibiców z tarnobrzeskich przedszkoli wraz z rodzicami dopingowało swoje drużyny okrzykami zagrzewającymi do szlachetnej rywalizacji na trybunach hali sportowej MOSiR.

Podczas tej imprezy dobrej zabawy i emocji było co nie miara, gdyż organizatorzy zapewnili młodym zawodnikom nie tylko ciekawe konkurencje, ale i atrakcyjne nagrody. Było to możliwe dzięki hojności licznych partnerów, sponsorów i darczyńców olimpiady, którzy swoją postawą zrozumienia i życzliwości udowodnili, że są chętni wspierać działania w zakresie edukacji sportowej najmłodszych mieszkańców Tarnobrzega i sprawić wszystkim uczestnikom radość z rozwijania własnych pasji.

Wszyscy zawodnicy indywidualnie uczestniczący w zmaganiach sportowych zostali nagrodzeni upominkami, a wszystkie drużyny okolicznościowymi pucharami i atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi za wytrwałość i włożony wysiłek. W bieżącym roku najlepsze wyniki uzyskali: I miejsce - Przedszkole nr 5 w Tarnobrzegu, II miejsce - Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu, III miejsce - Przedszkole nr 12 w Tarnobrzegu.

Konkurs towarzyszący odbywającej się olimpiadzie polegający na prezentacji kukiełek drużyn występujących w V Tarnobrzeskiej Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków wygrało Przedszkole nr 1 w Tarnobrzegu.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim dziękujemy za wszelką pomoc, wsparcie oraz wspaniałą zabawę. Na pewno na długo w pamięci pozostanie nam ten sportowy dzień. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy i kibice zabrali ze sobą w sercach same pozytywne emocje i uczucia.

Powrót na listę aktualności