Aktualności

V piknik rodzinny już za nami

28 czerwca 2018 (czwartek)

W niedzielę, 24 czerwca, tarnobrzeżanie bawili się podczas pikniku promującego rodzicielstwo zastępcze, który tradycyjnie odbył się na terenach dawnego Gimnazjum nr 2, a którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Była to piąta edycja pikniku, który ma na celu przybliżyć mieszkańcom ideę rodzicielstwa zastępczego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: p. o. prezydenta miasta Kamil Kalinka, marszałek województwa Władysław Ortyl oraz wojewoda Ewa Leniart.

Podczas pikniku nie zabrakło czegoś dla ducha i ciała. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Od dmuchańców, przez robienie zwierzątek z balonów czy warsztaty z carvingu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także fotobudka, w której można było wykonać pamiątkowe, bo piknikowe, zdjęcia. Zaczarowany pokaz przygotował iluzjonista Dominik Potyrała. Dzieciaki mogły liczyć także na malowanie twarzy, konkursy czy loterię fantową. Zabawy ruchowe przygotowało także Stowarzyszenie Fitneska. Wszyscy mieli również możliwość skorzystania z konnych przejażdżek, którą zorganizował Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie z Mokrzyszowa. Wodne laboratorium z eksperymentami i plenerową grą planszową przygotowały Tarnobrzeskie Wodociągi. Wszyscy mogli także obejrzeć wóz strażacki czy radiowóz policyjny. Strażacy z OSP Dzików przywieźli dla dzieci specjalne strażackie sikawki.

Na spragnionych uczestników czekała pyszna lemoniada, herbata czy kawa, a także grillowana kiełbaska czy pyszne gofry i ciasta, które rozeszły się w mgnieniu oka.

Sporo także działo się na scenie, na której zagościli różni wykonawcy, wśród których był Zespół Obrzędowy Lasowiaczki, Chórek Łapu – Capu, uczniowie Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I stopnia Krzysztofa Zwierzyńskiego oraz młodzieżowy zespół Interim.

Podczas pikniku nie mogło zabraknąć także stowarzyszeń, na których pomoc zawsze możemy liczyć. Było z nami Stowarzyszenie Maja im. Marii Delimaty, Stowarzyszenie Profilaktyczne Brzeg, Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Wsparcie i Stowarzyszenie na Rzecz Rodzicielstwa Zastępczego Rodzina Brzmi Dumnie.

Organizacja tak dużego i wyjątkowego wydarzenia nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie darczyńców, za co serdecznie wszystkim dziękujemy. Jest nam niezmiernie milo, że tak wiele firm i instytucji wspierania działania na rzecz tarnobrzeskich rodzin zastępczych. Dziękujemy i już dziś serdecznie zapraszamy na nasz piknik w przyszłym roku.

Powrót na listę aktualności