Aktualności

Udany występ w Mistrzostwach Europy tenisistów stołowych na wózkach z IKS Jezioro Tarnobrzeg

6 października 2017 (piątek)

Z Mistrzostw Europy EPINT 2017 w tenisie stołowym niepełnosprawnych, rozegranych w Lasko, zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg przywożą brązowy medal wywalczony podczas turnieju drużynowego.
Uczyniła to drużyna Polska w klasie 4 wózki w składzie Krzysztof Żyłka IKS Jezioro Tarnobrzeg i Rafał Lis Szansa Start Gdańsk. W półfinale uległa późniejszym Mistrzom Europy, drużynie Turcji - Abdullah Ozturk i Nesim Turan 1:2.

Nasi zawodnicy przegrali minimalnie 2:3 grę deblową, kluczową grę tego meczu. Krzysztof Żyłka pokonał 3:2 wicemistrza Europy z turnieju indywidualnego - Abdullah Ozturk, lecz Rafał Lis nie dał rady Nesim Turan i przegrał 0:3. Szkoda gry deblowej, ponieważ była szansa zagrać w finale turnieju i powalczyć o Mistrzostwo Europy.

Druga drużyna w składzie z zawodnikiem IKS-u Maciejem Nalepką i zawodnikiem Start Radom Mariuszem Czerwiński w klasie 3 zajęła w turnieju drużynowym bardzo wysokie 5-6 miejsce przegrała mecz o wejście do półfinału (strefy medalowej) 0:2 z drużyną Austrii w składzie Egon Kramminger i Manfred Dollmann. W tym meczu kluczowym momentem była gra deblowa, którą Polacy przegrali 2:3 (w piątym secie 9:11) i marzenie o medalu prysło. Mariusz Czerwiński nie poradził sobie z bardziej doświadczonym Egon Kramminger, a Maciej Nalepka nie miał już szansy zmienienia wyniku i przystąpienia do gry singlowej, gdyż było już po meczu.

W turnieju indywidualnym w klasie 3 Maciej Nalepka ostatecznie zajął 5-8 miejsce i tu szkoda straconej drugiej szansy medalowej po przegranym 2:3 meczu o wejście półfinału ze Szwedem Carl Alexander Mattias Ohgren.
Krzysztof Żyłka również w turnieju indywidualnym uplasował się na 5-8 miejscu przegrywając 1:3 mecz o wejście do półfinału z późniejszym Wicemistrzem Europy Turkiem Abdullah Ozturk.

Te Mistrzostwa Europy pokazały, że obaj zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg należą do ścisłej czołówki europejskiej i tylko małe niuanse, mniejsze szczęście, może dyspozycja dnia zadecydowały, że przywozimy z największej tegorocznej imprezy jeden medal, a nie cztery. Szkoda ale taki jest sport.

Trzymajmy za Macieja i Krzysztofa kciuki, by zdrowie im dopisywało i abyśmy mogli cieszyć się z ich sukcesów przez kolejne lata.
Brawo Panowie, Tarnobrzeg jest z Was dumny.

foto. Jarosław Bielak oraz ze strony ME http://www.epint2017.com

(Źródło: IKS Jezioro Tarnobrzeg)

Powrót na listę aktualności