Aktualności

Uczniowie ZSP nr 2 zdobywają doświadczenie zawodowe w Sewilli

26 lutego 2018 (poniedziałek)

Grupa 16 uczniów z tarnobrzeskiego „Rolnika” przebywa w hiszpańskiej Sewilli na stażach zawodowych w ramach projektu Erasmus+ „Bogaci w doświadczenie zawodowe – atrakcyjni na rynku pracy”. Uczniowie spędzą w Sewilli łącznie 3 tygodnie. Na staże wyjechali uczniowie wszystkich nauczanych w szkole kierunków: technikum logistyki, technikum spedycji, technikum ekonomicznego, technikum architektury krajobrazu, technikum hotelarstwa.

 Pracują w różnych firmach, zgodnie ze swoim kierunkiem nauczania: w magazynach dużych sklepów, hotelu, studiach florystycznych, centrach ogrodniczych. Po pracy uczniowie uczęszczają na kurs języka hiszpańskiego. Na co dzień muszą sobie radzić w niełatwej sytuacji pracy w zespole ludzi z innego kręgu kulturowego i posługujących się innym językiem. Jest to dla uczniów technikum klas trzecich i czwartych duże wyzwanie i przeżycie. W tej wyjątkowej sytuacji radzą sobie bardzo dobrze.

Wszyscy stażyści odbyli przed wyjazdem intensywne kursy z języka angielskiego, hiszpańskiego, z przygotowania kulturowego, pedagogicznego i bhp. Koordynatorzy projektu zadbali również o bogatą ofertę kulturową – uczniowie odwiedzili już słoneczną Malagę i starą, piękną Granadę. Po pracy jest też czas na zwiedzanie urokliwej Sewilli, spróbowanie miejscowych smakołyków czy zachwycanie się pięknem ulicznego wszechobecnego flamenco.

Stażyści z „Rolnika” powrócą do kraju odmienieni – bogatsi w doświadczenie zawodowe, z bagażem pięknych wspomnień, apetytem na doskonalenie swoich umiejętności zawodowych i poszerzanie znajomości języków obcych, z którymi już teraz świetnie sobie radzą.

Powrót na listę aktualności