Aktualności

Uczeń z tarnobrzeskiego "ekonomika" stypendystą  programu AGROTALENTY

17 czerwca 2018 ()

Artur Łącz - uczeń klasy III technikum ekonomicznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu zdobył 5 miejsce w Polsce w XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych – blok agrobiznes. Artur został również stypendystą  programu AGROTALENTY.  Uzyskane miejsce i tytuł laureata zapewniają mu prawo studiowania na wielu prestiżowych uczelniach w Polsce. To wielki sukces ucznia.

OWiUR to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności  organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Artur był jednym z 220 uczniów startujących w finale XLII edycji tej olimpiady, wyłonionych spośród ok. 1287 startujących w etapie okręgowym. W finale bloku agrobiznes należało rozwiązać  test składający się z 60 pytań i 3 zadania praktyczne.

Finał XLII edycji olimpiady odbył się w murach Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Opiekunem merytorycznym ucznia była Urszula Szczytyńska nauczycielka ZSP nr 2 w Tarnobrzegu.

Powrót na listę aktualności