Aktualności

Tropikalny i pełen wrażeń początek Dni Tarnobrzega 2018

10 czerwca 2018 ()

9 czerwca celebrowaliśmy pierwszy dzień tradycyjnej i głównej imprezy plenerowej w mieście, a więc Dni Tarnobrzega 2018. Tysiące tarnobrzeżan i przyjezdnych gości pojawiło się nad Wisła, by oddać się zabawie, rozrywce i miłym chwilom.

Pierwszym wydarzeniem tego dnia były zmagania pomiędzy policjantami z Miejskiej Komendy w Tarnobrzegu przeciw nauczycielom tarnobrzeskich szkół. Zmagania fizyczne i intelektualne były zacięte, ale ostatecznie zwyciężyli nauczyciele. Wszystkim uczestnikom zabawy gratulacje złożył pełniący obowiązki prezydenta miasta Kamil Kalinka.

Wrocławska grupa FOLIBA zorganizowała warsztat na 50 bębnów. Była to okazja do nauczenia się gry, ale tez i do podszlifowania własnych umiejętności pod okiem profesjonalistów. Po warsztacie zespół Foliba dał na głównej scenie imprezy wciągający koncert na bębny i ksylofon.

Prezydent miasta pogratulował na scenie oraz wręczył nagrody Ośmiu Wspaniałym Tarnobrzega oraz pięciu najlepszym uczniom, którzy zwyciężyli w quizie interaktywnym „425 lat Tarnobrzega”. Przez kilka tygodni toczyły się w szkołach eliminacje, by w rozgrywce finałowej, która odbyła się 8 czerwca w TDK, wyłonić najlepszych.

Przez cały dzień na terenie imprezy odbywały się gry i zabawy dla najmłodszych, zorganizowane przez Stowarzyszenie Fitneska. Dzieci mogły pograć w gry, oraz pobawić się w strefie opanowanej przez tarnobrzeskie „Straszony”.

Wieczór, to koncerty. Na scenie pojawił się lokalny, rockowy zespół Ian Boon & The Music. A le również znany zespół Weekend, nie mniej znany zespół Masters oraz gwiazda wieczoru grupa Cliver. W rytmach muzyki dico polo zabawa trwała do późnych godzin. Setki par tańczyło, a tysiące osób z publiczności śpiewało z wykonawcami ich znane przeboje.

Nie było ochłody, bo rozgrzana publiczność dogrzała teatr ognia, prezentując pokaz z żywymi ogniami. Było naprawdę gorząco.

Dziś kolejne atrakcje, w tym bieg ekstremalny RUN.Fit Fitneska. A na koniec dnia gwiazda wieczoru znany chyba wszystkim zespół Video. Będzie gorąco. Zapraszamy.

Powrót na listę aktualności