Aktualności

Tradycyjne miejskie spotkanie wigilijne

22 grudnia 2017 (piątek)

Jak co roku, tuż przed świętami odbyła się tarnobrzeska wigilia. Mieszkańców miasta, szczególnie osoby samotne, prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zaprosił na spotkanie w atmosferze życzliwości i wspólny wigilijny posiłek.

Przedświąteczne spotkanie odbyło się na hali MOSIR. Rozpoczęło się od przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju, przywiezionego przez harcerzy do Tarnobrzega z betlejemskiego zlotu, który odbył się w Zakopanem. Tam delegacja skautów słowackich przekazała Światło harcerzom z Polski, którzy rozdają je wszystkim wraz posłannictwem braterstwa, pokoju, wzajemnego zrozumienia. W tym roku, już po raz 27-my, światło przybyło do Polski. Hasłem przewodnim towarzyszącym jego przekazywaniu jest „W Tobie jest światło”. Na miejskiej wigilii delegacja harcerzy przekazała światło na ręce  przedstawicieli kościoła i  samorządu tarnobrzeskiego.

Życzenia na nadchodzący świąteczny czas złożyli gościom uroczystego spotkania prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb oraz biskup senior diecezji sandomierskiej Edward Frankowski. Tradycyjne potrawy na wigilijny stół przygotowała Spółdzielnia Socjalna “Konar”, a młodzież i nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 roznosili przygotowane dania.

Nie zabrakło też serdecznych rozmów, ciepłych słów i wspólnego śpiewu kolęd wraz z muzykami Miejskiej Orkiestry Dętej w Tarnobrzegu, harcerzami i wokalistami ze szkół muzycznych. Organizacji tegorocznej wigilii miejskiej podjął się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Powrót na listę aktualności