Aktualności

Tenisiści IKS Jezioro Tarnobrzeg wrócili z Igrzysk Paraolimpijskich

7 wrzesnia 2021 (wtorek)

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio zakończone. Na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio IKS JEZIORO Tarnobrzeg reprezentowało dwóch tenisistów stołowym na wózkach.  W turnieju indywidualnym Krzysztof ŻYŁKA w klasie 4 zajął wysokie 5 miejsce i był o krok od strefy medalowej.

Z fazy grupowej do dalszych gier Krzysztof wyszedł z 1 miejsca, przegrał 1:3 z Jung-Gil Kim (Korea Płd.) i wygrał 3:0 Filip Nachazel (Czechy).
W walce o ćwierćfinał pokonał 3:0 Chaiwut Wanchai (Tajlandia), a w meczu o półfinał przegrał 1:3 z Francuzem Maxime Thomas.
Maciej NALEPKA w klasie 3 zajął 9 miejsce. Z fazy grupowej do dalszych gier Maciej wyszedł z 2 miejsca, przegrał 0:3 z Panfeng Feng (Chiny) i pokonał 3:1 Matteo Orsi (Włochy). W meczu o ćwierćfinał przegrał 1:3 z Chińczykiem Xiang Zhai.

W turnieju drużynowym w klasie 4-5 (Men's Team - Class 4-5) drużynie Polskiej Krzysztof ŻYŁKA, Rafał LIS i Maciej NALEPKA zabrakło niewiele, by wejść do półfinału i zdobyć brązowy medal. Zwyciężyli 2:1 drużynę Serbii i przegrali 2:1 mecz drużyną Korei.

Krzysztof i Maciej mimo, że nie zdobyli medalu i nie stanęli na podium to wspaniale reprezentowali Polskę, promowali Tarnobrzeg, Województwo Podkarpackie i klub. Ich ogromnym sukcesem jest wywalczenie awansu do Tokio i udział w największej imprezie sportowej, jaką są Igrzyska Paraolimpijskie. Nie każdemu sportowcowi jest dane uczestniczyć w Igrzyskach Paraolimpijskich. Tam rywalizują wybitni i najlepsi sportowcy. Do nich należą Krzysiek i Maciek, którym w Japonii pomagał Feliks Kordyś trener klubowy tarnobrzeskiego IKS-u a zarazem trener reprezentacji Polski odpowiadający za tenisistów stołowym na wózkach.
Dziękujemy Wam za grę i emocje, które nam dostarczyliście w meczach turnieju indywidualnego i drużynowego w Tokio. Medal był bardzo blisko. Szkoda! Już za trzy lata Igrzyska Paraolimpijskie w Paryżu.

Informacja od IKS Jezioro Tarnobrzeg

Powrót na listę aktualności