Aktualności

Tarnobrzeski Orszak Trzech Króli

7 stycznia 2018 ()

W dzień obchodów uroczystości Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli tarnobrzeskimi ulicami przeszedł zorganizowany już po raz siódmy Orszak.  „Bóg jest dla wszystkich – wszyscy do stajenki” - hasło tegorocznego przemarszu jest odpowiedzią na słowa Papieża Franciszka: „Zatem naszą największą chlubą będzie posiadanie jako Ojca takiego Boga, który nikogo nie faworyzuje, który nikogo nie wyklucza, lecz otwiera swój dom dla wszystkich istot ludzkich, począwszy od ostatnich i dalekich, abyśmy jako Jego dzieci nauczyli się wzajemnie pocieszać i wspierać”.

Orszak wyruszył z czterech tarnobrzeskich kościołów Św. Barbary, Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Miłosierdzia Bożego, Chrystusa Króla by spotkać się na placu Bartosza Głowackiego. Tam, przed symboliczną stajenką, Trzej Królowie oddali pokłon Bożej Rodzinie i złożyli dary, a uczestnicy radosnego, kolorowego przemarszu wspólnie modlili się i śpiewali kolędy.

Wydarzeniu towarzyszyła akcja charytatywna. Można było zakupić  szczodroki -  bułeczki szczęścia wypieczone przez członków i sympatyków portalu dolinasmaku.eu. Zgodnie z dawną tradycją 6 stycznia w całej Polsce pieczono takie bułeczki w przeddzień święta Trzech Króli by następnie podzielić się nimi z sąsiadami i znajomymi składając przy tym życzenia noworoczne. Tarnobrzeskie szczodroki są darem serca mieszkańców dla niepełnosprawnych dzieci, bowiem dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na rehabilitację braci – Piotrusia i Karola Rzepeckich.

Powrót na listę aktualności