Aktualności

Tarnobrzeski bieg „Tropem Wilczym”

5 marca 2018 (poniedziałek)

Już po raz szósty  zorganizowany został  Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tarnobrzeg znalazł się wśród 300 miejscowości w Polsce, w których, w minioną sobotę 4 marca, odbyło się biegowe wydarzenie “Tropem Wilczym” organizowane w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci. Głównym celem biegu jest oddanie hołdu żołnierzom antykomunistycznego podziemia z lat 1945-1963.

W roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości biegowi “Tropem Wilczym” patronują żołnierze zamordowani w więzieniu mokotowskim, a wśród nich tarnobrzeżanin Hieronim Dekutowski.

W Tarnobrzegu organizatorem Biegu „Tropem Wilczym” było Katolickie Liceum Ogólnokształcące. Wydarzenie rozpoczęła msza święta za Ojczyznę w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie, po której miał miejsce marsz patriotyczny na dystansie 1963 metrów w kierunku Placu Antoniego Surowieckiego. Tam też odbył się okolicznościowy apel, uczestnicy akcji obejrzeli program artystyczny oraz złożone zostały okolicznościowe wiązanki.

Na Placu Bartosza Głowackiego odbył się bieg pamięci - „Wilcza piątka” i biegi dla dzieci. Każdy zarejestrowany uczestnik akcji otrzymał koszulkę, na której widniał portret „Zapory”. Po przekroczeniu linii mety biegacze uhonorowani zostali okolicznościowymi medalami. A na zakończenie imprezy czekał na nich mały posiłek na „wilczy głód”.

Powrót na listę aktualności