Aktualności

Tarnobrzeska wigilia dla potrzebujących

21 grudnia 2018 (piątek)

Do wigilijnego stołu podczas miejskiej wigilii, zorganizowanej w czwartek 20 grudnia na terenie hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, zasiadło kilkaset osób. Zaproszenie do udziału w tym przedświątecznym spotkaniu, skierowane zostało przez prezydenta miasta i dyrektora MOPR do wszystkich mieszkańców Tarnobrzega, a szczególnie tych którzy potrzebują wsparcia w trudnych życiowych chwilach, doświadczonych chorobą, ubogich i tych którzy nie mają bliskich, z którymi mogliby zasiąść do świątecznego posiłku. Tarnobrzeskia wigilia, to spotkanie podczas którego jego uczestnicy dzielą się opłatkiem - symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem duchowej wdzięczności i miłości, a także dobrym słowem, miłym gestem, radością i życzliwością. Zgodnie z tradycją uczestnicy wigilii zasiedli do stołu, na którym nie zabrakło bożonarodzeniowych potraw.

Wielkim wyróżnieniem dla naszej wspólnoty i wszystkich gości wigilijnego spotkania, była obecność jego ekscelencji Biskupa Diecezji Sandomierskiej Krzysztofa Nitkiewicza, który pobłogosławił opłatek i odmówił okolicznościową modlitwę.

„Życzę Państwu, aby ten czas owocował dobrą przyszłością, dobrymi chwilami, radością, zdrowiem, spokojem …”, zwrócił się z życzeniami do tarnobrzeżan prezydent miasta Dariusz Bożek.

Harcerze z tarnobrzeskiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego, przekazali wszystkim mieszkańcom Tarnobrzega, na ręce prezydenta miasta, wiceprzewodniczącej rady miejskiej oraz ordynariusza sandomierskiego Betlejemskie Światło Pokoju z groty Narodzenia Pańskiego, a chór Dzikowanie i zespół Lasowiacy uświetnili świąteczne spotkanie wykonaniem tradycyjnych kolęd i pastorałek.  

Powrót na listę aktualności