Aktualności

Tarnobrzescy Cyklonauci w Kirgizji

18 czerwca 2018 (poniedziałek)

Miło nam poinformować o kolejnej wyprawie tarnobrzeskich miłośników rowerowych eskapad do Azji.

Cyklonauci Tarnobrzeg, czyli jak sami o sobie mówią, nieformalna grupa ludzi pozytywnie zakręconych w łańcuch rowerowy, zaplanowali kolejną wyprawę szlakami Azji. Tym razem wybrali się do Kirgizji. Zameldowali się już w Biszkek –  stolicy i zarazem największym mieście Kirgistanu, położonym w Tienszannie, u podnóża Gór Kirgiskich w Kotlinie Czujskiej, nad rzekami Ała Arcza i Ałamedin. Na północy miasto przecina kanał Wielki Czujski. Miasto jest głównym ośrodkiem gospodarczym Kirgistanu (ponad 50% produkcji przemysłowej: przemysł maszynowy, samochodowy, spożywczy i włókienniczy), a także centrum kulturalno-naukowym (8 szkół wyższych z uniwersytetem na czele). Jest to znaczący węzeł drogowy. W Biszkeku znajduje się też port lotniczy.

Cyklonauci zamierzają jeszcze dziś, 18 czerwca, dostać się do Balykczy, miejscowości położonej nad drugim, co do wielkości, jeziorem górskim Issyk Kul.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Fotorelacje z przebiegu wyprawy na stronie: https://www.facebook.com/cyklonauci/?hc_ref=ARSq2jxUJCd 5tFqUiGXLk3iuajMetfp3m9QwY0K74S1FhRW9abbTK2Pdv7NeD3SYq0

Powrót na listę aktualności