Aktualności

Tarnobrzeg wyróżniony

12 marca 2019 (wtorek)

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek otrzymał wyróżnienie za aktywny udział Miasta Tarnobrzega w akcjach rejestracji potencjalnych dawców szpiku na przestrzeni ostatnich 7 lat.

DKMS reprezentowała Agnieszka Wróblewska z Warszawy odpowiedzialna za akcję "#Komórkomania". W spotkaniu uczestniczył także Piotr Błaszkiewicz z Tarnobrzega, prezes oddziału podkarpackiego Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową.

Przy okazji wizyty Agnieszki Wróblewskiej, tarnobrzeskiemu Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 (popularnej "Budowlance") nadano status "Szkoły z Życiem", a Barbara Piekutowska - nauczycielka "Budowlanki", otrzymała tytuł "Pedagoga z Życiem".

Fundacja DKMS to niezależna organizacja non-profit, działająca w Polsce od 2008 roku, posiada status organizacji pożytku publicznego.
Misją Fundacji jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego.

Agnieszka Wróblewska jest odpowiedzialna za akcje „#Komórkomania” mającą na celu propagowanie idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji potencjalnym dawcą szpiku kostnego osobom, które podejmą decyzję o rejestracji. W Tarnobrzegu akcja była przeprowadzona dwukrotnie.

 

Powrót na listę aktualności