Aktualności

Tarnobrzeg promuje świat otwarty na niepełnosprawnych.

13 listopada 2020 (piątek)

Tarnobrzeg promuje świat otwarty na niepełnosprawnych.

Pierwsze miejsce w kategorii dedykowanej samorządom w konkursie Idol Województwa Podkarpackiego 2020 dla Tarnobrzega za przewodnik wydany w brajlu. W poniedziałek oficjalne ogłoszenie wyników. Zapraszamy na galę oraz konferencję on-line „Jesteśmy Razem”.

Fundacja Szansa dla Niewidomych - oddział w Rzeszowie oraz Fundacja Challenge Europe serdecznie zaprasza do udziału 16 listopada 2020 roku w regionalnej konferencji on-line „JESTEŚMY RAZEM” w województwie podkarpackim w ramach „REHA FOR THE BLIND IN POLAND 2020. Światowe Spotkanie Niewidomych, Słabowidzących i Ich Bliskich” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa. Transmisja rozpocznie się o godzinie 12:00 na profilu Facebook Fundacji Szansa dla Niewidomych pod adresem: www.facebook.com/Szansa oraz na kanale YouTube Fundacji Szansa dla Niewidomych. 

Głównym zamysłem konferencji jest uświadomienie społeczeństwu trudności, które napotykają osoby niepełnosprawne  na co dzień oraz zaprezentowanie rozwiązań, dzięki którym osoby z dysfunkcją wzroku mogą być samodzielne. Całe wydarzenie będzie również wspaniałą okazją, by aktywizować osoby z niepełnosprawnością wzroku na różnych płaszczyznach życia – zawodowej, edukacyjnej, kulturalnej, turystycznej i sportowo- rekreacyjnej. Ponadto nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu Idol Województwa Podkarpackiego 2020. Celem konkursu organizowanego przez Fundację Szansa dla Niewidomych jest wyróżnienie osób, firm i instytucji, które w najznakomitszy sposób zasłużyły się m.in. w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji niewidomych i słabowidzących oraz w walce o emancypację Środowiska osób z dysfunkcją wzroku. Wierzymy, że wspólnie uda nam się promować idee świata otwartego dla niepełnosprawnych. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Wśród prelegentów konferencji, a także wyróżnionych w konkursie Idol zobaczymy przedstawicieli Tarnobrzega!

Powrót na listę aktualności