Aktualności

Szczęśliwa siódemka na dobry rok

3 stycznia 2022 (poniedziałek)

Szczęśliwa siódemka na dobry rok

To będzie dobry rok! Po dosyć ubogiej pod względem urodzeń dzieci końcówce roku 2021 tylko w pierwszych godzinach nowego roku, 1 i 2 stycznia 2022 w tarnobrzeskim szpitalu powitano na świecie siedem maleństw! Pierwszym urodzonym w 2022 roku tarnobrzeżaninem jest Jaś Górny. 

Całe 3450 gramów i 56 centymetrów szczęścia mamy Iwony i taty Dawida Górnych z Tarnobrzega. Jaś przyszedł na świat  1 stycznia 2022 roku o godzinie 3.55 i jest pierwszym urodzonym w nowym roku tarnobrzeżaninem. Tradycyjnie od prezydenta Tarnobrzega otrzymał wyprawkę, w której znalazły się najpotrzebniejsze w pierwszych dniach i tygodniach życia dziecka rzeczy. – Prezent jest przepiękny, dziękujemy w imieniu synka. To bardzo miły gest – mówiła wzruszona mama, Iwona Górna. Wzruszona i nieco zaskoczona. – Termin porodu wyznaczony miałam na 11 stycznia. Obawiałam się, by Jaś nie zechciał wcześniej się z nami przywitać, by nie urodził się na koniec roku. Mówiłam do brzucha, by grzecznie czekał chociaż do urodzin swojego taty, który świętuje 9 stycznia. Nie chciałam na koniec roku, ale też nie przypuszczałam, że urodzi się w pierwszych godzinach nowego, że będzie pierwszym urodzonym w tym roku mieszkańcem naszego miasta. Grzecznie posłuchał, ale też nieco nas zaskoczył – mówi szczęśliwa mama. Chociaż, jak dodaje, już dwa dni wcześniej były pewne sygnały świadczące o tym, że Jasio jest gotowy, więc bóle porodowe nie zastały pani Iwony na sylwestrowej prywatce. – Byliśmy w domu, na spokojnie zdążyliśmy złożyć sobie wszyscy noworoczne życzenia i ruszyliśmy do szpitala. Jaś jest zdrowym chłopcem, dostał 10 punktów w skali Apgar, wychodzimy do domu, gdzie czeka na niego starszy brat. Cudownie ten rok rozpoczynamy.

Takiego też, wspaniałego dla całej rodziny państwa Górnych roku, zdrowia i wszelkiej pomyślności dla Jasia, pierwszego urodzonego w tym roku tarnobrzeżanina życzył prezydent miasta.  Gratulacje, z uwagi na covidowe obostrzenia, włodarz złożył telefonicznie. – To kolejny już rok, gdy nie mogę osobiście pogratulować szczęśliwym rodzicom. Jednak nawet i przez telefon składane gratulacje i życzenia się liczą. I co najważniejsze, spełniają. Niech to będzie dla nas wszystkich, dla miasta dobry rok. Dobrą prognozą na ten nowy rok jest liczba urodzonych tylko w pierwszych dwóch dniach nowego roku dzieci. W szpitalu w Tarnobrzegu przywitano ich na świecie siedmioro. Szczęśliwa siódemka – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega. Prócz Jasia, który na świece pojawił się jako pierwszy i otrzymał tradycyjną wyprawkę, pozostała szóstka maleństw otrzymała od prezydenta drobne upominki. Cała noworoczna siódemka dostała też książeczkę „Baśń o Tarnobrzegu” z dedykacją od włodarza.

- Dla nas to także dobry początek roku – cieszy się Renata Bajcarczyk oddziałowa oddziału położniczego w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu. – W listopadzie i grudniu ubiegłego roku rodziło się bardzo mało dzieci, ale ten początek nowego roku bardzo dobrze wróży.  Obyśmy mieli dużo pracy, niech się dzieci rodzą.

Powrót na listę aktualności