Aktualności

Świetny występ Lilly May w Pucku

13 czerwca 2018 (Środa)

W dniach 8-10 czerwca odbywały się  w Pucku kolejne regaty eliminacyjne do Olimpiady Młodzieży w klasie Laser 4.7. Lilla zapewniła sobie już starty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we wcześniejszych regatach w Warszawie ale cykl przygotowań wymaga startowania w najważniejszych regatach z najlepszymi zawodniczkami z Polski.

Przez 3 dni regat w różnych warunkach wiatrowych rozegrano 8 wyścigów. W pierwszym dniu regat Lilla wygrała 2 pierwsze wyścigi i prowadziła regaty niestety w 2 wyścigu została wypchnięta na falstart i straciła 1 lokatę. Pomimo protestu o zadośćuczynienie w którym koleżanka przyznała się iż wypchnęła naszą zawodniczkę komisja nie uznała zadośćuczynienia punktowego. Przez kolejne dni Lilla goniła stawkę aby przed ostatnim wyścigiem w niedzielę zajmować 2 miejsce. Ostatni wyścig i Lilla przypłynęła na 3 miejscu co w ostatecznym rozrachunku uplasowało ją na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej regat o Puchar Pucka!