Aktualności

Sukcesy pływaków Delfina w mistrzostwach Staszowa i Pucharze Ziemi Podkarpackiej

25 kwietnia 2018 (Środa)

III Otwarte Mistrzostwa Staszowa

W dniu 21 kwietnia w Staszowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Staszowa. Startowało 285 zawodników i zawodniczek z 22 klubów z całej Polski. Klub UKS Delfin reprezentowała 14 osobowa ekipa, która wywalczyła 13 medali. Najmłodsi rywalizowali na dystansie 25 metrowym a nieco starsi na dłuższych.

Najlepiej zaprezentowali się:
Jan Pyka - srebrny medal na 25 m stylem dowolnym, brązowy medal na 25 m stylem grzbietowym;
Maria Golik - brązowy medal na 25 m, stylem klasycznym, 8 miejsce na 25 m stylem grzbietowym;
Krzysztof Chruściel - srebrny medal na 100 m stylem motylkowym, 4 miejsce na 50 m stylem motylkowym;
Bartłomiej Skwara - złoty medal na 50 m stylem dowolnym, złoty medal na 50 m stylem motylkowym;
Maksymilian Płaneta - brązowy medal na 50 m stylem dowolnym, 5 miejsce na 100 m stylem klasycznym;
Bartłomiej Bzdyra - złoty medal na 100 m stylem klasycznym, 6 miejsce na 50 m stylem dowolnym;
Otylia Błażejczak - złoty medal na 50 m stylem dowolnym, złoty medal na 100 m stylem motylkowym;
Natalia Rzeszowiak - srebrny medal na 50 m stylem dowolnym, 4 miejsce na 100 m stylem dowolnym;
Oliwia Wójcikowska - brązowy medal na 50 m stylem dowolnym, brązowy medal na 100 m stylem klasycznym.

W zawodach brali udział również: Julia Kawalec, Zuzanna Woźniak, Patryk Bałata, Jakub Sobieraj, Milena Włodarczyk. Zawodnikom serdecznie gratulujemy godnego reprezentowania klubu oraz licznie poprawionych rekordów życiowych!

V Zawody Memoriałowe o Puchar Ziemi Podkarpackiej

W sobotę 21 kwietnia na tarnobrzeskiej pływalni MOSiR odbyły się V Zawody Memoriałowe o Puchar Ziemi Podkarpackiej – poświęcone wieloletniemu prezesowi POZP, członowi zarządu PZP – Jerzemu Szczerbatemu. Jako zawodnik Jerzy Szczerbaty specjalizował się w stylu klasycznym. Dlatego też biegiem memoriałowym został jego koronny dystans 100 m stylem klasycznym. Jerzy Szczerbaty darzył szczególnym sentymentem Tarnobrzeg i nie wyobrażał sobie, aby te zawody odbywały się w innym mieście.
W zawodach startowało 120 zawodniczek i zawodników z 10 klubów pływackich województwa Podkarpackiego oraz z MKS Ochota Warszawa. UKS „Delfin” Tarnobrzeg reprezentowało 18 zawodników, podopiecznych trenerów Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydo. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach. I- 12-13 lat, II- 14-15 lat, III – 16 i starsi. Szymon Skulski został najlepszym zawodnikiem zawodów w swojej kategorii wiekowej. Zdobył złoty medal na dystansie 50 i 100 m stylem dowolnym oraz 50 i 100 m stylem motylkowym oraz brązowy na 100 m stylem zmiennym. Maciej Guściora wywalczył srebrny medal na dystansie 50 i 100 m stylem grzbietowym. Łucja Zych zdobyła srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym oraz brązowy medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Szymon Brzozowski wywalczył brązowy medal na 100 m st. motylkowymi oraz na 200 m st. zmiennym. Również w sztafecie mieszanej na dystansie 6 razy po 50 metrów stylem dowolnym zawodnicy wywalczyli brązowy medal. Sztafeta w składzie Szymon Skulski, Kamila Skwara, Łucja Zych, Marta Meksuła, Mateusz Szklarz, Maciej Guściora uzyskała czas 2:54.95.

Pozostali zawodnicy plasowali się blisko podium zdobywając punkty do klasyfikacji drużynowej, w której UKS „Delfin” Tarnobrzeg zajął III miejsce.