Aktualności

Spotkanie z Włodzimierzem Kłaczyńskim w bibliotece - zaproszenie

13 listopada 2017 (poniedziałek)

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu zaprasza, 21.11 b.r. o godz. 17.00, na spotkanie z Włodzimierzem Kłaczyńskim i promocję najnowszej powieści p.t. "Wnucek".

Włodzimierz Kłaczyński – pisarz, z zawodu lekarz weterynarii. Autor powieści i dzienników, po które ciągle sięgają czytelnicy. Za debiut uważa się „Popielec” (1981 r.) – powieść, która bardzo szybko zyskała popularność. Na jej podstawie Telewizja Polska zrealizowała serial. Następnie ukazały się „Wronie pióra” i „Anioł się roześmiał”. Były też niezwykle popularne wspomnienia weterynarza „ „I pies też człowiek” oraz „I kot ma duszę” .

W 2015 roku ukazał się cykl powieści historycznych „Miejsce”, w 2013 roku ukazał się wywiad rzeka „ Zobaczyć rzeczywistość” przeprowadzony przez Janusza Termera. Wśród dorobku literackiego Włodzimierza Kłaczyńskiego są również utwory sceniczne i powieści radiowe.

„Wnucek” to rodzaj monodramu ...”, bo takim jest w istocie książka, którą oddaję w ręce czytelników - pisze w posłowiu autor- Pisarz nie może być tabula rasa i przeżycia jakie były jego udziałem wywierają na nim ( przynajmniej na mnie) niezatarte piętno.

Powrót na listę aktualności