Aktualności

Samochód – miłym prezentem pod choinkę

22 grudnia 2017 (piątek)

Gwiazdkowy prezent otrzymali uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnobrzegu. To nowy samochód, który będzie służył do przewozu podopiecznych na zajęcia oraz do różnego rodzaju wyjazdów rekreacyjnych.

Prezydent Grzegorz Kiełb osobiście przekazał auto, poprzez symboliczne przecięcie wstęgi, uczestnikom ŚDS. Zaraz po przekazaniu zostało ono poświęcone.

Gmina Tarnobrzeg systematycznie podejmuje starania w celu doposażenia placówek, które tego wymagają, w nowy sprzęt. Przekazany samochód, który pomieści 9-osób, kosztował 130 tys. zł, w tym 80 tys. zł to dofinansowanie z PFRON-u, pozostała kwota pochodzi z budżetu Gminy.

Szczęścia nie kryła dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnobrzegu Beata Wasiuta, która przyznała, że samochód, który był w posiadaniu ośrodka, już się psuł i nie spełniał swojej roli, w związku z powyższym istniała konieczność wymiany na nowe, bezpieczne, spełniające wymogi, auto.

Tuż po oficjalnym przekazaniu samochodu odbyło się spotkanie opłatkowe. Życzenia, występ artystyczny w wykonaniu podopiecznych ŚDS, rozmowy i biesiadowanie przy wspólnym stole, w miłej, życzliwej, przedświątecznej atmosferze złożyły się na program tego sympatycznego spotkania.

Powrót na listę aktualności