Aktualności

„Rolnik” złotą szkołą NBP

8 października 2021 (piątek)

Zespół Szkół nr 2 w Tarnobrzegu, popularny Rolnik, znalazł się w gronie 284 szkół w Polsce posiadających prestiżowy certyfikat „Złotej Szkoły NBP”. Rolnik jest jedyną szkołą w mieście mogącą się pochwalić takim osiągnięciem.

Była to pierwsza edycja programu NBP, którego celem jest popularyzacja wśród młodych ludzi wiedzy ekonomicznej, wiedzy o finansach i zarządzaniu nimi. Młodzi ludzie powinni bowiem wiedzieć nie tylko jak zdobywać pieniądze, ale i jak nimi gospodarować. Im większa wiedza, tym lepsze efekty przekładające się na lepszą przyszłość gospodarstw domowych i gospodarki kraju.

Projekt zakładał realizację trzech zadań, w tym spotkanie z ekspertem w dziedzinie finansów, następnie przeprowadzenie lekcji z ekonomii, z naciskiem na korelację międzyprzedmiotową, by podkreślić, że o pieniądzach można mówić na różnych płaszczyznach, więc także na różnych zajęciach. Zwieńczeniem projektu  była debata na temat oszczędzania. Warto nadmienić, że ze względu na bezpieczeństwo wszystkie zadania były przeprowadzone online, co wymagało dodatkowego wysiłku ze strony organizatorów. Do realizacji wymaganych w projekcie zadań powołano w szkole Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, którą stanowili uczniowie różnych kierunków - technikum ekonomicznego, rachunkowości, logistyki i hotelarstwa.

Po zakończeniu projektu uczniowie zgodnie przyznali, że zdobyta wiedza i nowe doświadczenia pozwolą im dużo lepiej poruszać się w świecie finansów. Projekt uświadomił młodzieży także to, że ekonomia jest wszechobecna i towarzyszy im w codziennym życiu, nawet jeśli sobie tego wcześniej nie uświadamiali.

 

Info na podstawie materiałów ZS nr 2 w Tarnobrzegu

Fot. ZS nr 2 w Tarnobrzegu

Powrót na listę aktualności