Aktualności

Przedszkolaki opowiadały Prezydentowi o akcji „Krecik poznaje Polskę”

6 listopada 2017 (poniedziałek)

Tarnobrzeski magistrat odwiedziły dziś sześciolatki z Katolickiego Przedszkola im. Świętego Józefa w Tarnobrzegu. Przyniosły ze sobą pluszowego bohatera z popularnej bajki – krecika i opowiedziały Prezydentowi Tarnobrzega o akcji, w której wzięły udział, jako jedyne w mieście przedszkole. Ta akcja, to ogólnopolski projekt „Krecik poznaje Polskę”, do udziału, w którym tarnobrzeska placówka zakwalifikowała się spośród trzystu zgłoszonych przedszkoli z całej Polski. Krecik – sympatyczny bohater kreskówki stworzonej w Czechach przyjechał do Tarnobrzega z zamiarem poznania miasta.

Podróżuje on z bagażem, w którym znajdują się liczne niespodzianki przydatne przy przeprowadzeniu zajęć edukacyjnych dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Ponadto w każdym z odwiedzonych miejsc przedszkolaki uzupełniają walizkę Krecika. Mali tarnobrzeżanie włożyli do niej album ze zdjęciami naszego miasta. Udział przedszkola w projekcie, to także okazja do promocji miasta – podkreślała Karolina Kochańczyk-Sieroń p.o. dyrektora - dzieciaki z placówek, do których trafił bagaż Krecika mają za zadanie zapoznać się z miejscami, które już odwiedził.

Sześciolatki realizując program projektu zwiedzały Tarnobrzeg, poznawały jego historię i ciekawe miejsca. Szczególnie spodobała im się wizyta w spichlerzu, w którym mieści się obecnie Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego.

Przedszkolaki zwiedzając magistrat spotkały się też z sekretarzem Przemysławem Rękasem oraz Urszulą Rzeszut skarbnikiem miasta. Podczas zwiedzania gabinetu prezydenta pojawili się ochotnicy, którzy wspólnie z Krecikiem testowali fotel włodarza miasta. Spotkanie zakończyło się pamiątkową fotografią. Milusińscy opuszczali budynek urzędu z niespodziankami, które otrzymali od Prezydenta.

Powrót na listę aktualności