Aktualności

Projekty strategiczne dla miasta

2 lipca 2018 (poniedziałek)

W piątek 29 czerwca, odbyła się nad Jeziorem Tarnobrzeskim sesja wyjazdowa Zarządu Województwa Podkarpackiego. W posiedzeniu, któremu przewodniczył Marszałek Województwa Władysław Ortyl, uczestniczyli również m.in. Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś oraz Poseł na Sejm RP Rafał Weber. Podczas spotkania pełniący obowiązki Prezydenta Miasta Kamil Kalinka przedstawił stan realizacji kluczowej inwestycji drogowej jaką jest budowa  obwodnicy miasta Tarnobrzega. Zadanie  ma kosztować ponad 56 mln zł i zostać zakończone zgodnie z harmonogramem w II połowie 2020 roku. Z uwagi na nieoczekiwany wzrost wartości inwestycji, Kamil Kalinka wystąpił do Zarządu Województwa Podkarpackiego, o zwiększenie dofinansowania dla tego strategicznego projektu.  Spotkało się to ze zrozumieniem Marszałka Władysława Ortyla, który zapewnił że samorząd Tarnobrzega nie zostanie sam z tym problem, który z racji wzrostu cen na rynku usług budowlanych dotyka wiele inwestycji.

W kolejnym wystąpieniu pełniący obowiązki Prezydenta Miasta zaprezentował gościom kompleksowy projekt zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego. Projekt zakłada m.in.: budowę  parkingów na ponad 2 tys. miejsc, toalet, placów zabaw, parku linowego, mola, slipów, pola campingowego oraz punktów gastronomicznych pod wynajem. Planowana jest również budowa ulicy Żeglarskiej i Plażowej nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Kamil Kalinka zaznaczył, że miasto Tarnobrzeg posiada gotowy projekt techniczny. Wartość inwestycji związanej z zagospodarowaniem jeziora to ponad 30 mln zł. Koszt budowy dróg nad jeziorem to kolejne 13 mln zł. Jeszcze w tym roku miasto zamierza ubiegać się o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, na projekt I etapu realizacji zagospodarowania terenów Jeziora Tarnobrzeskiego, o wartości 8,5 mln zł.

Prezydent zaprezentował również projekt budowy i rozbudowy 5 km dróg gminnych w strefie przemysłowej Tarnobrzega w Machowie, tj.: ul. Zakładowej, Strefowej, Chemicznej, Chmielowskiej i Mechanicznej. Środki na ten cel miasto zamierza pozyskać z nowo utworzonego rządowego funduszu na drogi lokalne.

Powrót na listę aktualności