Aktualności

Poznaliśmy laureatów konkursu "Czytelnik Roku 2017"

14 lutego 2018 (Środa)

Już po raz kolejny w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu rozstrzygnięto konkurs na Czytelnika Roku 2017.

Komisja w składzie Monika Sadkowska – kierownik Działu Udostępniania Zbiorów MBP– przewodnicząca, Marta Cąpałą – pracownik Czytelni Głównej, Izabela Opioła – pracownik Czytelni Głównej, spośród czytelników wyłoniła zwycięzców w każdej z trzech kategorii wiekowych oraz przyznała, zgodnie z regulaminem, nagrody i wyróżnienia ufundowane przez organizatora. Najlepszych Czytelników Roku wybrano na podstawie wygenerowanej z systemu MAK+ listy zawierającej osoby o największej ilości wypożyczonych książek i audiobooków.

Czytelnikami Roku 2017 zostali:
Kategoria I        -      Tomasz Brania  326 książek
Kategoria II       -      Kacper Maszkowski  222 książki
Kategoria III     -       Anna Gorazd  346 książek

Wyróżnienia otrzymali:
Kategoria I     -  Adam  Bułdyś, Kamila Gorycka-Swatek, Agata Wódz, Katarzyna Wódz          
Kategoria II    -  Marta Kubiak,  Dominika Knap,  Zuzanna Jońca,  Justyna Jonak           
Kategoria III   - Dorota Bryła, Małgorzata Woźniak, Beata Setlak, Jadwiga Kubiak                    

Wzorem lat ubiegłych  przed uczestnikami spotkania wystąpili uczniowie Niepaństwowej Szkoły Muzycznej Krzysztofa Zwierzyńskiego: Karolina Nawrot, Joanna Koziarz, Patrycja Wilk, Piotr Barwiński i Piotr Pluta. Młodzież wykonała, między innymi, utwory pochodzące z repertuaru Ewy Demarczyk, Wojciecha Młynarskiego, grupy Pod Budą, Tadeusza Woźniaka. Był "Zegarmistrz", „Rebeka”, kolęda w stylu country no i „Kraków, Piwna 7” a na bis "Pomarańcze". Po odczytaniu protokołu nagrody i wyróżnienia laureatom wręczył Sekretarz Miasta Tarnobrzega Przemysław Rękas, przewodniczący Rady Miasta Dariusz Bożek oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Stanisława Mazur.  Obaj panowie bardzo serdecznie pogratulowali laureatom, żartując, że oni też wiele czytają, tyle tylko, że są to w większości dokumenty prawne. Niemniej jednak, starają się znaleźć czas też i na literaturę piękną. Po oficjalnej części spotkania wywiązała się dyskusja pomiędzy czytelnikami i bibliotekarzami na temat obecnego stanu czytelnictwa  i roli książki w życiu. Jedna z wyróżnionych, pani Jadwiga Kubiak, zabierając głos nie kryła, że miłość do czytania książek wynosi się z domu. W jej przypadku pasję czytania zaszczepił ojciec, który wieczorami, zasiadał z książką i głośno czytał dzieciom. Miłość do książki w rodzinie przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Ona sama, przekazała ją wnuczce, która również w tym roku znalazła się wśród grona wyróżnionych czytelników.

Powrót na listę aktualności