Aktualności

Poprawa infrastruktury, bezpieczeństwo, zachowanie czystości i porządku

17 czerwca 2018 ()

Poprawa infrastruktury, bezpieczeństwo, zachowanie czystości i porządku, to niektóre z tematów, które podjęto na spotkaniu Komisji ds. Jeziora Tarnobrzeskiego w dniu 13 czerwca b.r. zorganizowanym w celu podjęcia działań umożliwiających odpoczynek mieszkańców Tarnobrzega i turystów w jak najlepszych warunkach.  

Na początku posiedzenia przewodniczący Komisji Kamil Kalinka przedstawił zadania związane z przygotowaniami do sezonu oraz podsumował stan obecny. W dalszym ciągu mówiono o funkcjonowaniu wjazdów i wyjazdów na teren jeziora, parkingach, zasilaniu odbiorców w energię elektryczną, miejscach parkingowych, niskim stanie wody w jeziorze, ciągach komunikacyjnych - pieszych i rowerowych, wydzieleniu terenu pod pole namiotowe i możliwości korzystania z terenów przez turystów przyjeżdżających nad jezioro z namiotami lub samochodami campingowymi. Na zakończenie posiedzenia przedstawiciele policji poinformowali o zwiększeniu  służb porządkowych nad jeziorem, szczególnie w porze wieczorowej i nocnej.

Uczestnicy spotkania byli zgodni, iż należy podjąć wszelkie działania, aby Jezioro Tarnobrzeskie zachęcało do odwiedzin i spokojnego wypoczynku z wykorzystaniem wszystkich znajdujących się tam atrakcji.

Powrót na listę aktualności