Aktualności

Po raz 24 serbinowska parafia bawiła się podczas dorocznej „Familiady”

18 czerwca 2018 (poniedziałek)

Gry, zabawy, pokazy i występy artystyczne poprzedziła tradycyjnie Msza św., której przewodniczył ks. Prałat Jan Biedroń, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu.

Po Eucharystii, na przyszkolnym orliku, do piłkarskich zmagań stanęli naprzeciw siebie księża kontra policjanci, którym udzieliły się emocje mundialowe, co widać było w zagrywkach, dryblingach i przede wszystkim w strzałach.

W części artystycznej, na scenie prezentowali się młodzi, a nawet bardzo młodzi artyści - dzieci z Katolickiego Przedszkola i Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz dzieci z Przedszkola nr 12, Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia Krzysztofa Zwierzyńskiego, nadzieja polskiej piosenki Joasia Gorzała oraz działający przy serbinowskiej parafii zespół ludowy „Lasowiacy”.

Tradycyjnie dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się pokazy sprzętu WORD, policyjnego i strażackiego, którzy chętnie sprawdzali jego skuteczność i możliwości.

W podróż w przeszłość przeniosło uczestników „Familiady” Bractwo Rycerskie z Nowej Dęby, którego Reprezentacyjna Gwardia, odziana w stylowe mundury, nawiązujące do szwajcarskich najemników z XVI-XVII stulecia, zaprezentowała m.in. elementy musztry.

Najwięcej jednak emocji wzbudziły licytacja tortu, która, podobnie jak w minionym roku, była niezwykle zacięta oraz losowanie głównej nagrody w loterii fantowej, czyli tygodniowego wypoczynku kolonijnego w Zakopanem. Parafialną zabawę zakończył Apel Jasnogórski, a po nim pokaz sztucznych ogni. Pieniądze zebrane podczas „Familiady”, m.in. z licytacji, loterii, tacy - w całości zostaną przeznaczone na dokończenie budowy hospicjum w Tarnobrzegu - Miechocinie.

Organizatorami tego radosnego wydarzenia byli: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych, Zarząd osiedla Serbinów oraz Rycerze Kolumba z Rady 15239, a honorowym patronatem objął p.o. Prezydenta Miasta Tarnobrzega Kamil Kalinka.

Powrót na listę aktualności